Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A családi szeretet igazi...

A családi szeretet igazi szeretet?

Figyelt kérdés

Biztos fura egyeseknek, de én nem tartom annak. Semmi választási lehetőséged nincs ebben. Most tegyük félre a nagyon rossz szülők példáját. Gyerekkorodtól kezde a szüleiddel vagy, törődnek veled, more felnősz ez automatikusan olyan kötődést eredményez amiért te semmit nem tettél, senkit nem választottál. Egy anyának is mire kihordja a gyereket már az mekkora kötődés, hogy ott volt vele 9 hónapig a hasába a gyereke.

A barátságok, szerelmek ezzel szemben pedig a te döntéseden múlnak, azzal vagy akivel akarsz, persze idővel itt is kialakul egyéb kötődés, de eleinte csak rajtad múlik kivel vagy. Szerintetek?


2016. febr. 19. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
De nem mindig alakulnak ki ezek. Ha valaki gondoskodik rólam, szeretni fogom, de ha nem, nem. Ha rosszul bánik veled az anyukád, nem biztos, hogy szeret, vagy hogy te szereted.
2016. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon fiatal lehetsz még...:-) A szeretet soha nem racionális alapokon nyugvó döntés. Hány barátod, szerelmed lett úgy, hogy végiggondoltad a lehetőségeket, aztán kiválasztottál valakit, hogy "no, holnaptól szeretem őt", és így lett? :-)
2016. febr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
15 vagy? Elég éretlen és gyerekes még a gondolkodásod, de legalább gondolkozol.
2016. febr. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bármilyen szeretetnek pont a kötődés a lényege. E miatt alakul ki a szeretet érzés. Gondolj bele. Történt már olyan veled vagy bárkivel akit ismersz, hogy hirtelen elkezdett szeretni egy idegent, és a szeretet hatására kötődött hozzá?
2016. febr. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

A kettő összefügg. Számtalan pszichológiai kutatás kimutatta, hogy a családi kötődés életreszólóan meghatározza a felnőtt kötődési mintázatot. Pl. akit gyerekkorban elhagytak, bántalmaztak, az soha életében nem fog tudni megbízni senkiben, nem tud tartósan kötődni másokhoz. Ez nyilván szélsőséges helyzet, de mindenkiben nagyon mélyen hat a tudattalanban a gyermekkori kötődési minta.

Egyébként annyiban igazad van, hogy az egészséges személyiségfejlődésben a családi kötelékeket fokozatosan felváltják a választott kötelékek, és ezek válnak fontosabbá, erősebbé.

2016. febr. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
A kérdező azt feszegeti, hogy vajon valódi szeretet-e az, ahol úgymond nincs választási szabadság, mert a családtagjaid adottak. Erre az az adekvát válasz, hogy az érzelmek, a szeretet alapból nem racionális okokból alakulnak ki, nem objektív mérlegelés alapján döntöd el, kihez fogsz kötődni és kihez nem, azaz a barátaid vagy a szerelmed "megválasztásánál" sincs több szabadságod. A felvetés tehát ab ovo értelmetlen.
2016. febr. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem anyukámnak a szülei gyermekkorában meg felnőtt korában sem bántak vele túl jól ,a nagy apja nevelte fel ,mert az apja elherdálta a pénzt az annya meg dolgozott de nem bánta ,hogy a gyerekeinek nem marad anyunak kellett dolgoznia nagyobb korában a kisebb tesójára utana mikor apuhoz hozzá ment és meglettem én akkor meg pénzt jártak le kérni meg anyu mindig felpakolta őket ez igy ment 20 évig még besokaltam és meg modondtam a véleményem.erre anyám azt válaszolta ő nem tehet róla mert ő szereti őket .Számomra ez felfoghatatlan
2016. febr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Kötődés nem feltétlen egyenlő a szeretettel, vannak kötődési zavarok.


Vannak akinek rögeszmés kötődése van valakihez, az se szereti az illetőt max. a tulajdonának tekinti, de nem szereti.


2. A nem kötelezően választott kapcsolatok, mint a család,nem zárja ki, hogy valós szeretet is összetartsa az embereket, de nem feltétele.

2016. febr. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A családi szeretet is igazi szeretet. Az is a te döntésed. Hiszen nem mindenki van jóban a szüleivel, rokonaival. És az sem igaz mindenkire, hogy igazi kötődés, szoros kapcsolat lenne közöttük.

Egyébként szerintem a családi szeretet a leginkább szeretet. Már ha normális családban él valaki. Hiszen egy barát, szerelem, senki sem ismerhet annyira, mint az, aki születésed pillanatától veled volt, aki látta minden arckifejezésedet kifejlődni, aki tudja, hogy kicsi korodtól miken mentél keresztül, mire felnőttél.

Ha felnőttként ismersz meg valakit, barátot, szerelmet, az elől sok mindent "titkolsz". Azt ismeri meg belőled, amit te akarsz.

2016. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!