Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Anyagi jólét és igazi szeretet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyagi jólét és igazi szeretet vagy fiatal szerelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Leírnám röviden a történetem.

23 éves lány vagyok 2 éve "udvarol" nekem egy 38 éves férfi. Én nem igazán érzek iránta semmit tiszteleten kívül, de lehet hogy megtudnám szeretni. A kapcsolatunk most arra a szintre lépett hogy feleségül venne és szeretne gyereket stb ( nekem nem kellene mellette dolgoznom) nem a pénzzel akar megfogni, csak neki van és ha már megteheti. Azt tisztelem benne főképp, hogy hiába megtehetné nem jár bmw-vel nem eszik drága éttermekbe. Tehát nem mondaná meg róla senki hogy tehetős.

Viszont az életembe jött egy velem egy idős fiú. Akit úgy érzek, hogy szeretek, de ezen felül semmi mást nem tudna nyújtani.


Vajon mi a jó megoldás? Menjek hozzá az idősebbhez aztán ha nem megy jöjjek ki belőle vagy maradjak a szerelemnél ami előbb vagy utóbb úgyis elmúlik?



2013. ápr. 2. 20:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Én a szerelmet választanám.Csak a pénzért,meg azért hogy tisztelem felesleges együtt lenne valakivel.Igen,megvan az esélye,hogy elmúlik a szerelem,de lehet hogy csak megváltozik,nem lesz rózsaszín köd,meg ilyenek.Viszont attól még szerelem marad.
2013. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Nem is értem ez hogy lehet kérdés, ha ingyenélő buta liba vagy akinek minden vágya, hogy egész életében otthon hizlalja a seggét akkor az első is megteszi.

Én valahogy szeretnék dolgozni, olyan munkát végezni ami érdekel, ebből megélni, nem függni senkitől. És emellett a legfontosabb hogy legyen egy párom akit igazán szeretek és ő is engem. Nem érdekel ha nem dolgozik vagy fiatalabb és még tanul. Mit számít ez, nem másnak kell téged eltartania...

2013. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
Válaszd a pénzt aztán évekkel később is azon gondolkozz miért voltál olyan buta hogy hagytad elmenni a szerelmet. A pénz csak ideig óráig boldogít, de igazi értéke a tiszta érzelmeknek van.
2013. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Nem jó ötlet a jólét miatt házasodni.

Lehet hogy megszereted, de mi van ha nem? Lakva ismerszik meg az ember. Mivan ha összeházasodtok, igazán kiismered, és kiderül hogy nem bírod elviselni hosszútávon?

És ha pár év múlva kiszimatolja hogy csak az anyagi biztonság miatt mentél hozzá, ezért elválik, te meg ott maradsz bármiféle munkatapasztalat nélkül, belecsöppenve a való életbe, ahol majd el kell magad valahogy tartanod?

A magunkfajta fiatal lányoknak könnyű, járható útnak tűnik hozzámenni egy idősebb, pénzes pasashoz, de sokszor nagyobb árat kell fizetni a későbbiekben, mintha az ember rendesen dolgozott volna, és azért közeledett volna egy férfihoz, mert őt találja vonzónak, nem a pénztárcáját.

2013. ápr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Értem. Mivel körbe nézek saját magam és családom körében sajnos azt kell látnom, hogy nélkülözések hada folyik. Ha elmegyek havi 120 ezeért dolgozni soha a büdös életbe nem lesz arra elég hogy egy gyereket vállaljak vagy segítsek a szüleimen. 2 év alatt volt még egy szerelmem aki megcsalt és stb..
2013. ápr. 2. 21:06
 6/24 A kérdező kommentje:
A másik. 2 év alatt kitartott mellettem jóban rosszban. Tehát nem feltétlen az anyagiakról van szó...hanem hogy ő valóban szeret
2013. ápr. 2. 21:07
 7/24 anonim ***** válasza:
57%

és a fiú? ő is szerelmes,vagy csak te?

Ami nekem még nem tetszett, az ez:

"aztán ha nem megy, jöjjek ki belőle"

- ez nem így működik. Mert nem csak rajtad múlik, hanem 2-3-4(gyerekek)- emberen -tehát nem lehet csakúgy "kijönni". Tudom, hogy sok a válás- de igaziból nem lehet teljesen elválni, valami marad, ha ketten eggyé válnak, az életre szól. Ha elválnak, akkor is. Szerintem, a"jó"döntést, megoldást ennek figyelembevételével kell neked meghozni.

2013. ápr. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%

Ne maradj egy olyan kapcsolatban, ahol csak egymás mellett élés van-még ha úgy tűnik nyugalmad is lenne. Nem szereted a fazont, nincs gyereked, nincsenek érzések-csak pénz...


Egyértelmű hogy a fiatal gyerek felé kéne lépned..

2013. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
57%

Ha a pénz érdekel, egy arab férfihoz is hozzámehetnél, igaz, semmibe se vennének...


A szerelmet válaszd!

2013. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%

Most belegondoltam magam a 38 éves férfi helyébe is.

Nem sokat tudok róla, de így a leírásból rendes embernek tűnik. Mégcsak nem is egy pénzzel villogó s.ggfej, mint általában.

Ő is megérdemel valaki olyat, aki igazán szereti. Ha hozzámennék valakihez a pénz miatt, akkor nem is tudom, valahogy sajnálnám őt. Hogy én nem tudom szeretni. Így én jólétben tengetem az életem, de ő mit "nyer" ezzel a házassággal? Egy nagy hazugságot? Vagy valakit aki megtanulja elviselni? Ahelyett hogy meglenne az esélye találni valakit aki a szíve minden szeretetével szereti őt.

2013. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!