Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért érzem magam idegennek a...

Miért érzem magam idegennek a családomban?

Figyelt kérdés
22éves vagyok és amióta az eszemet tudom,olyan mintha ez nem az én életem lenne. Mikor a családtagjaim azt mondják,hogy szeretnek,olyan mintha egy idegen embernek mondanák,mintha nem látnák azt aki vagyok,hanem valaki teljesen mást. Gyerekkoromban is vissza akartam magam varázsolni valahogy oda ahová tartozok. Úgy érzem mintha ide csak befogadtak volna. A nagyszüleim neveltek,ők magukhoz vettek,de ők a családom,nem idegenek. Nem vagyok depressziós meg ilyesmi,de ezzel már nem tudok mit kezdeni.

2016. febr. 20. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
22 éves felnöttként már saját családra vágysz
2016. febr. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Én is hasonlóképpen voltam, egyszerűen akkora különbség van köztem és a szüleim, tágabb családom között, hogy ők sem tudtak mit kezdeni velem meg én sem velük. Anyukám kiskoromban konkrétan félt tőlem. Terjedt olyan pletyka is, hogy örökbe fogadtak de ezt csak az hiszi el, aki nem látta az apámat, külsőleg mintha kiköpött volna. De belsőleg abszolút nem hasonlítok rájuk, sosem tudtam velük beszélgetni. Mindig mondták, hogy öreg gyerek vagyok, aki eleve öregen született. Most 25 évesen is úgy kezelnek, mintha egy idegen bolygóról származnék.
2016. febr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is néha felhoztam anyunak,hogy mi van ha elcseréltek vagy valami,de gyerekkorom óta mondja mindenki,hogy tiszta apa vagyok(én nem ismertem őt). Amúgy jól kijövök velük,főleg a nővéremmel (féltestvérem),bár sokkal visszahúzódóbb vagyok mindenkinél,de ebbe semmi különös nincs van ilyen. Tényleg az zavar,hogy megölelnek(amit amúgy utálok),hogy hálálkodnak,hogy mondják,hogy szeretnek,mintha nem én lennék. Én nem is tudom kimondani,hogy szeretlek,pedig nagyon szeretem őket
2016. febr. 20. 19:35
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Te magad is tudod erre a választ,le is írtad.

"A nagyszüleim neveltek,ők magukhoz vettek,de ők a családom,nem idegenek."

2016. febr. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pók Beáta válasza:
100%
Engem is a nagyszüleim neveltek.Ők az igazi kötődés neked.Elfogadod őket szüleidet, de a mélyebb igaz szeretet az soha nem fog változni velük kapcsolatban.Én is mindig a nagymamámat éreztem igazi anyukámnak.Egy hullámhosszon voltunk.Ellentétben édesanyámmal.Semmiben nem értünk egyet .
2016. márc. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én olyan 10 évesen megkérdeztem anyámat hogy ugye engem örökbe fogadtak? Persze azt mondta hogy nem. De sosem éreztem jól magam a családomban. 29 éves vagyok és saját csalásunk van már, nagyon ritkán találkozom a szüleimmel eltávolodtunk egymástól. A kis családomban boldogok vagyunk! Mindenki dili de mégis összetartozunk!
2016. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindenki igy erzi aki olyan szulok melett nott fel akik, nem ertettek meg, nem valaszolnak erzelmi szinten is a jelzeseire.

Ez generaciorol generaciora terjed, mert aki igy no fel az ezt is adja tovabb a gyerekenek (hacsak nem tesz ellene).

2016. ápr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként tévhit, hogy egy örökbefogadott így érezné magát. Akiket én ismerek, egy sem érezte így magát. Pont, hogy a vérség az,ami nem garantálja, hogy lelkileg kötődni is fogtok egymáshoz. Hiába éltem a biológiai családommal, a nagymamámon és a dédimen kívül pocsék vagy semmilyen kapcsolatom volt mindenkivel, főleg anyámmal.
2019. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!