Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Most Áprilisban lesz az...

Most Áprilisban lesz az esküvő, akkora baj ha nem hívom el szerintetek is?

Figyelt kérdés
Most Áprilisban lesz testvérem esküvője,és mamám szerint rosszul fog esni keresztanyánknak meg (mamának is gondolom rosszul esik mivel megjegyezte)hogy unokatestvérem barátját akivel fél éve vannak együtt,még soha nem láttuk,nem ismerjük nem hivja meg.De 3 éve mikor ballagott unokatesóm énmár gyűrűs menyasszony voltam és kijelentették nem jöhet a vőlegényem,mert nincs rá keret, meg testvérem barátja se.Az senkinek nemvolt bántó.Nem olyan a viszonyunk,hogy összejárunk.Utcán hello-hello és ennyi.csak a legközelebbi rokonok lesznek 50 fő.Ez rényleg ennyire gáz lenne?
2016. febr. 24. 18:54
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Bocsi hivja el. nem hivom. félreirtam :)
2016. febr. 24. 18:55
 2/36 anonim válasza:
66%
Nemhiszem....ez egy családi körben megtartandó zárt körű esemény....csak azokat hívja meg,akik (úgy érzi) családtagok!!!Ennyi
2016. febr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
44%

Ha ők mondhatták, hogy nincs keret, ti miért nem mondhatjátok? Bár nem teljesen világos, hogy miért te hívsz meg valakit, a testvéred esküvőjére?


Egyébként én most májusban megyek egy rokon esküvőjére, én 3 éve együtt élek a barátommal, de csak engem hívtak, igazából azért, mert a családnak szólt a meghívás és "gyerek" minőségben vagyok meghívva, így pár nélkül. Senki nem vette zokon, főleg, hogy ez is szűkkörű esküvő lesz, csak a közeli rokonok, barátok.

2016. febr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Javitottam az utána alatta hogy hivja.Csak közben beszéltek hozzám és belekeveredtem.Szűk család lesz.annyira,hogy a keresztanyu részéről (nem nagyon tartják kapcsolatot) unokatesók se jönnek.Őis megértette.Csak ezek akadnak fennt ilyenen,mert a gazdag kis 23 éves hülyegyerekkel menőzni kell...
2016. febr. 24. 19:23
 5/36 A kérdező kommentje:
amugy hamár ilyen udvariasan megkérdezted csak az jön a párjával akinek élettársa férje van.nem félévente mással hemperegnek vagy havonta.de ezt nem pont neked fogom részletezni....
2016. febr. 24. 19:48
 6/36 anonim ***** válasza:
21%

Nézd, minősíted te magadat épp eléggé azzal, hogy direkt kib...szásból nem hívjátok meg a srácot, csak azért, hogy az uncsitesó sz..rul érezze magát, és ezt az anyagiakra fogjátok. Még a Mariott báltermében is kijön 18 ezerből egy főre egy vacsora, ti meg gondolom, ennél olcsóbb helyet néztetek ki. Pár ezer forintról van szó, amit ha valóban olyan gazdag az általad nem ismeretlenül "hülyegyerek" metaforával illetett gyerek, a nászajándékával bőven kompenzál. Gonosz kis kígyócskák vagytok a drágalátos nővéreddel együtt, a mamádat sajnálom, hogy szégyenkezik miattatok.


Amúgy azt hívtok meg, akit akartok, ez igaz, de ne csodálkozz, ha ebből a sz..rrágásból évtizedeken át tartó családi viszály lesz teljesen fölöslegesen. Persze nem sajnállak, megérdemlitek. Vannak összetartó családok, azok nem így viselkednek.

2016. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
16%
#7 :DDDD Na, akkor az uncsitesót se hívd meg, ha havonta mással hempereg, még a végén lecsapja a vőlegényt a nővéred kezéről
2016. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
24%

Leírom 3 esküvős történetemet.

Az egyik tavaly volt. Volt egy barátom. Mondjuk dolgozott és nem ért rá, de unokatesóm megkérdezte tőlem, hogy miért nem hoztam. Pedig ők se ismerték.


Ahova most megyek esküvő, ott a sráccal(ő most a jelenlegi barátom) már egy éve ismerjük egymást, csak januárban összefutottunk a munkahelyem ebédlőjében(néha van ott dolga, ahol dolgozom és pont egy kávészünetben találkoztunk legelőször). Ebéd közben említette, hogy a testvérének lesz esküvője és nincs-e kedvem elkísérni őt. Én meg mondtam, hogy naná. Utána még sokat beszélgettünk, meg randiztunk, összejöttünk stb. Szülő bemutatás megvolt meg ilyenek.


Voltam még egy 3. esküvőn is 2013-ban. Akkor is volt már egy kb fél éve tartó kapcsolatom, de oda se jött el velem a barátom. Azt hiszem akkor anya mondta, hogy ne jöjjön. Az okot nem tudom, de mindegy.


Szóval szerintem elég relatív a kérdés. Inkább közelítsétek meg úgy a dolgot, hogy a vőlegény és a menyasszony kit szeretne ott látni. Ha nekem lesz esküvőm én se biztos, hogy meghívnék kvázi vadidegen embert, főleg ha a viszony sem olyan.

2016. febr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Nem azért nem hivja meg,hogy szarul érezze magát.Azmeg ,hogy a családba kimiatt kell szényenkezni.... hát nem miattunk hanem pont akikről a kérdés szól.de nem az volt a kérdés hogy hogy tudod minősiteni tesom meg engem szerintem.amugy meg egy vad idegentől pont nem fogok ilyen sértéseket felvenni...nem engem minősit...


A vőlegényt meg nem fogja lenyulni...nem az a fajta a srác...

2016. febr. 24. 20:02
 10/36 anonim ***** válasza:
26%

Értem én a sértettséget, nekem sem esett volna jól.

De szerintem erről nem az unokatesód tehetett, ha jól értelmeztem, hanem azok szülei.

A férjem öccsénél volt hasonló szituáció, mondjuk ott nem unokatestvér, hanem sóorom részéről. Annyi, hogy nem hívott meg, mert a csaj szülei állták a lagzit, és azt mondták, hogy csak szűk család... Na igen. Azóta is megmaradt ez a sértettség. Szerintem senkinek sem tett jót. Ha egy sima ballagásra nem hívtak volna meg, akkor oké, az nem nagy dolog. De azért egy esküvő, már sokkal nagyobb horderejű, fontosabb dolog.

Végülis ti döntitek el, hogy kit hívtok el, de szerintem ezért kár lenne haragot tartani valakivel.

Egy személlyel kevesebb, vagy több, nem nagyon számít.

2016. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!