Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meghívnátok őket az esküvőtökre?

Meghívnátok őket az esküvőtökre?

Figyelt kérdés

A párom novemberben megkérte a kezem, volt nagy öröm- boldogság (azóta is tart), azonban ahogy közeledik az esküvő időpontja, felvetődött néhány probléma. Én vidéki lány voltam (vagyok), nálunk az a szokás, hogy a tanú a menyasszony keresztapja. Na mármost az én „keresztapám” édesanyám öccse, és finoman fogalmazva sincs köztünk jó viszony (ő és a családja tönkretették a gyerekkorom, megaláztak, a szüleimet pénzzel többször megrövidítették stb.), konkrétan nem vagyok hajlandó egy asztalhoz leülni vele, így természetesen nem ő lesz a tanúm. Viszont. Nagymamám megkérdezte tegnap, hogy ki lesz a „kérőm” (falun így hívják a tanút). Én mondtam, hogy egy nagyon kedves barátom, amire ő teljesen kikelt magából, mondván „mit szólnak mások”. Én közöltem vele, hogy engem ez egyáltalán nem érdekel, magára az esküvőre sem szándékoztam meghívni sem őt, sem a családját, bőven elég volt végignéznem anno, ahogy a saját lánya menyasszonyként apukám vállán sírja végig a lakodalmát, mert kedves keresztapám részegen szétzúzta az éttermi berendezést. Szó- szót követett, annyira kiborultam, hogy azt találtam mondani, hogy ha nem tetszik, neki sem kötelező ott lennie. Nagymamám sem volt éppen egy mintha nagyszülő, mindig fontosabbak és előrébb valók voltak anya öccsének a gyerekei, mint én, ezt rendszeresen éreztette is velem, egészen idáig nem szóltam soha, most viszont fogom hagyni, hogy életem legszebb napját olyanokkal töltsem, akiket a hátam közepére sem kívánok.

Hazaérve elmeséltem az egész sztorit a páromnak, aki próbált megnyugtatni, és meggyőzni, hogy hívjam csak meg őket, ha már családtagok.

Én kitartok amellett, hogy ez az én/ mi nagy napunk és nem szeretném, ha bárki elrontaná.



2016. jan. 21. 22:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem hívnám meg őket.
2016. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Egy részeges barmot, aki tör-zúz, lop, és amúgy még beszélő viszonyban sem vagytok? Semmi esetre sem hívnám meg. És igazad van, ha nagyinak nem tetszik, neki se kötelező menni, inkább otthon vágja a pofákat, mint az esküvődön.
2016. jan. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
A Te esküvőd, a Te dolgod, hogy kit hívsz meg. Attól, hogy valakivel vér szerint rokoni kapcsolat fűz össze, nem muszáj úgy is gondolnom rá, mint rokonra. Én úgy vagyok vele, hogy azok az emberek tartoznak bele a családomba, akiket szeretek, és viszont. A Ti nagy napotok, a saját boldogságotokra figyeljetek. A kedves "rokonok" pedig főjenek a saját levükben.
2016. jan. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%
3. vagyok, ezt elfelejtettem: Ne azért tegyél, vagy ne tegyél meg valamit, mert a környezeted elvárja.
2016. jan. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Kit érdekel mit szólnak mások?! A ruhánk, a helyszín, a zene, stb mind olyan volt, ami nekünk tetszett. Szerintem már nem azt a kort éljük, amikor a hagyományokkal nem lehet szakítani. Így természetesen a násznép is azokból az emberekből állt, akikkel szerettük volna megünnepelni azt a napot. Akikről tudtuk, h ismernek minket és velünk együtt örülnek. Mi a férjem anyját nem hívtuk, mert egy alkoholista, aki csak veszekedett volna a rokonság többi tagjával. Közel 3eve volt az esküvőnk, és nem bánjuk h így döntöttünk.

Mindenben teljesen igazad volt, a nagyidat illetően is.

2016. jan. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező, egyetértek a többiekkel: a te napod, a ti boldogságotok, miért tegye tönkre valaki kellemetlen ember?? Rokoni kapcsolat ide vagy oda...

Én sem hívtam meg a mi esküvőnkre az alkoholista apámat, amúgy sem tartjuk már vele a kapcsolatot hosszú évek óta. Még csak az hiányzott volna, hogy ott is beigyon, ahogy szokott, és balhét rendezzen.

Pedig ő nem is keresztapám, hanem apám. De ha egyszer félelemben tartotta az egész családot, és én is elköltöztem otthonról, amint tehettem, akkor nem érdekel, ha ilyen közeli rokon.

2016. jan. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a megerősítést, most már biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok a "zsarnok". :)
2016. jan. 21. 23:03
 8/21 anonim ***** válasza:
8%

A keresztapát biztosan nem hívnám meg.

A nagyanya dolog már kérdésesebb lenne nálam. Gondolkodj el azon, hogy ha netán valami történne vele, akkor utána lenne-e bűntudatod, amiért nem hívtad meg, és dönts ez alapján.

2016. jan. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem hívnám meg. Ki akar olyat látni az esküvőjén, akit utál?
2016. jan. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
8%

Nezd, ez egy nehez kerdes. Ha nagyanyadat nem hivod meg akkor abbol elethosszig tarto sertodes lesz.


Ha meghivod akkor meg lehet nezheted egesz este a savanyu kepet, mert nyilvan elkezd majd jatszmazni.


En nem hivnam meg ot sem, ha nem tud a donteseimhez jo kepet vagni.

2016. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!