Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit csináljak hogyha a párom...

Mit csináljak hogyha a párom családja heti kétszer családi összejövetelt tart nekem marhára nincs kedvem/időm ezekhez?

Figyelt kérdés
Szülinap, névnap, csakúgy heti kétszer 15 fős vacsora/ebéd valamelyik rokonnál, több órás, én halálra unom magam, semmi kedvem hozzá, nem is bírom őket. Persze nem szidhatom a páromnak a családját neki. Próbálok mindig kifogásokat keresni, de mindig nem sikerül.
2016. febr. 26. 18:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Megmondod a párodnak, hogy neked ez sok, és maradsz otthon. Szidni nem kell senkit.
2016. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
A kifogásgyártás meg a hazudozás mindenféle okokról azért nem jó, mert hosszú távon azt a benyomást kelti a párodban, hogy a családdal van bajod (remélem, nem ez a helyzet). Mondd el neki, hogy fáradt vagy, pihennél, szeretnél otthon maradni, legalább az egyikre nem elmenni a héten. Az egyenesség a legjobb út.
2016. febr. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Az egyenesség a legjobb út, de ha nem bírja a családot, azt ne mondja el?
2016. febr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%
De jó lenne nekem egy ilyen összetartó család....
2016. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

Őszinte részvétem. Ilyen összejövetelekkel, ki lehet zavarni a világból, pedig egyik rokonommal sincs semmi bajom. Ezt meg is mondtam, nekem évi, 2-3 bőven elég.

Nem nagyon értették, de végül is elfogadták.

Aki szereti ezt az állandó együttlétet, ünneplést, az nehezen érti meg, hogy a halálra tudja unni magát, főleg, ha ugyanazt a történetet már századszor hallja.

2016. febr. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Van aki szereti a banzájt van aki nem. én szeretem, összetartó család vagyunk de a heti kettő nekem is sok lenne egy kicsit. Annyit tehetsz hogy nem hazudozol a párodnak hanem őszintén elmondod a dolgot. A férjemnek is van mikor sok egy kicsit a familiám, akkor vagy nem jön és a válaszom az hogy csak, vagy én is otthon maradok vele. ennyi.
2016. febr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
33%
Azt nem probalta meg senki, hogy egyszer megvesz neki tenyleg mindent, amit ker, de aztan meg is eteti vele az osszeset, ha tetszik, ha nem? Legkozelebb jobban meggondolja.
2016. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%
Bocsi, rossz kerdeshez irtam
2016. febr. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

Mondd meg nekik, hogy a te igényed szerint majd elmész. Én sem szeretem az ilyen családi összejöveteleket ahol Kiss Béla meg Nagy Pista meg Kovács Attila a téma akikről azt se tudom, hogy kik.

Ne hagyd magad.

2016. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Heti kettő az rengeteg. Még a heti 1-is. Havi 1-2 alkalom, az oké.

Nálunk is volt hasonló. Anyóséknál mindig tartottak valamit, én meg el is mentem. Csak egy idő után kezdett elegem lenni, mikor anyós 1-el többet ivott, és beszólogatott. Megis mondtam páromnak, hogy menjen egyedül, mert mégiscsak az anyja, de én nem teszem ki magam annak, hogy idegroncsként, megsértve menjek haza. Nem is mentem jó darabig, aztán egyszer elmentünk szülinapot köszönteni, ahol anyósnak volt egy cinikus megjegyzése, de párom helyretette, és azóta tud viselkedni.

Én mindenképpen elmondanám a páromnak, hogy mi a problémám, meg azt is hogy miért nem szeretnék menni. Finoman is a tudtára lehet adni, hogy nem szereted túlzottan őket, de azért indokold is meg, hogy miért.

2016. febr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!