Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is nagyon szemét...

Szerintetek is nagyon szemét vagyok amiért nem engedem meg a testvéremnek hogy hozzánk költözzön?

Figyelt kérdés

A testvérem 15 évvel idősebb nálam, mégis én voltam mindig az érettebb. Én már 16 éves koromba dolgoztam iskola mellett hogy megéljünk valahogy, mert ő még 30 éves korába is elvárta hogy a szüleim eltartsák. Mellette meg folyamatosan piszkált, elvette minden önbizalmam, azt mondta soha semmire sem fogom vinni. Amikor a párommal összejöttünk akkor is folyamatosan fúrta a kapcsolatunkat, majdnem tönkre tett mindent. Azóta már eltelt 10 év, hosszú évek kemény munkája volt a ház, ahol most élünk. És az ország másik felére költöztünk hogy viszont se kelljen látom azt a családot, ahol én mindig is csak egy senki voltam.

Mostmeg anyám nem rég hívott hogy fogadjuk be őket mert az utcára kerültek. (A bátyám miatt, aki még 45 évesen is otthon lakik). Megmondtam a szüleimnek hogy ők jöhetnek. De a testvérem, amíg én élek nem fogja átlépni a házam küszöbét. A szüleim teljesen kiakadtak azt mondták többet nem látom őket, ha most nem segítünk nekik. Én meg azt válaszoltam rá, hogy akkor nem látom, eddig se sokra mentem vele hogy szüleim. Eléggé lelkiismeret furdalásom van. De azért részben igazam is van nem?


2016. márc. 14. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Én megértelek. A szüleid egzisztenciáját már tönkretette, az ilyet nem szabad beengedni, 45 évesen épp ideje, hogy a saját lábára álljon. Nem is értem, hogy fajulhattak idáig a dolgok, 20 évvel ezelőtt ki kellett volna vágni otthonról.
2016. márc. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

A te házad, a te életed! Ha nem akarod őket befogadni, nem kell!

Ne engedd, hogy újra tönkre tegyék az életedet!

3 felnőtt ember, mért nem tudja megoldani a problémát?

Mennyi időre költöznének hozzátok? Örökre?

2016. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

45 évesen még a szülei tartják el? Majd az utca megneveli...

Csak semmi lelkiismeret furdalás, jogosan mondtad meg.

2016. márc. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha egyszer beengeded, többet az életben ki nem teszed a házadból. A helyedben én segítenék nekik (szülők, esetleg testvér) albérletet, munkát keresni, odaadnám az első pár hónap megélhetéséhez szükséges összeget, esetleg még egy darabig támogatnám őket anyagilag, hogy saját lábukra álljanak, de nem hiszem, hogy jó ötlet ilyen családi háttér tükrében összeköltözni velük.


A testvéred miatt pedig ne legyen lelkiismeret-furdalásod. 45 évesen már megjöhetett volna az esze.


Egyébként mi történt? Valami jelzálog hitelt vett fel tesód, ami miatt elúszott a házuk?

2016. márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen igazad van. A szuleimnek en is segitenek, ez csak termeszetes, de nehogy mar a nyakadba varrjanak egy 45 eves ingyenelot. Annak csak az lenne a vege hogy onnan is utcara kerulnetek.


Mellesleg ekt embernek egy szoba meg csak csak akad foleg ha szulok, de meg egy ember, az mar minimum 2 szoba pluszban, meg ami plusz rezsi, fogyasztas stb, ti se palotaban laktok gondolom.

2016. márc. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 acelsziv ***** válasza:
88%
Ne érezd magad rosszul emiatt. Mindenki a maga életét alakítja. A bátyád a sok szemétség és ingyenélés után épp megesz amit főzött. Te ebbe ne akard őt megzavarni. Anyádéknak sincs semmi joga a nyakadba varrni azt, aki mindig szemét volt veled. Gondozzék ők ne te, az ő gyerekük...
2016. márc. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagy szemét.


Én is azt tanácsolnám hogy ha nagyon akarsz segíteni vegyél ki nekik egy nagyon kicsi albérletet (semmi flanc, max 1,5 szoba, majd ők beosztják) max 3 hónapra és onnan oldják meg.

2016. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
A szüleid nincsenek abban a helyzetben, hogy feltételeket szabjanak.
2016. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%
Pfff..plusz meg zsarolnak is. Ez meg rosszabb. Nezd, mond meg a szuleidnek, hogy megerted oket, de a sajat fiuk erdekeben ne csinaljak ezt. Ha most, amikor gazos a helyzet, nem embereli meg magat, akkor mi lesz vele, ha a szuleid mar nem lesznek???? Hajlektalan csoves??? Magyarazd el nekik ezt. Ez igy nem mehet a vegtelensegig. Es mi lesz ha majd oda cuccolnak hozzatok? A szuleid is kicsit lehettek volna szigorubbak a tesoddal, igy nem lenne ilyen tutyi-mutyi mostanra. Majd ti fogjatok eltartani, ha odakerul plusz nehogy valami csalafinta modon titeket is adossagba keverjenek, aztan majd mindannyian az utcan kottok ki. Szamomra mindig fontos volt a csalad, es hiszek abban, hogy igenis kell, hogy a csaladtagok tamogassak egymast, de a te helyzeted azert megis mas. Annyira ruhellem azokat az embereket, akik parazita eletet elnek, hogy azt le sem tudom irni...Valoszinunek tartom, hogy majd ugyis meggyoznek, hogy na csak 1-2 honapra, amig a tesoka ossze nem szedi magat stb..de mondom en neked, abbol nem honapok hanem evek, evtizedek lesznek...
2016. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!