Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha kapnál egy értesítést,...

Ha kapnál egy értesítést, hogy egy addig ismeretlen -akár távoli- rokon találkozót szervez a teljes egész kiterjedt családnak, elmennél? Milyen messze?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy olyan helységben lenne a találkozó, ahol a közös ősök éltek 100-150-200 éve.

#rokon #találkozó #családi összejövetel #kiterjedt család #közös ősök
2016. ápr. 25. 05:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%

Persze, hogy ott lennék :)

Nálunk volt is hasonló, apukámat megtalálta a 2 unokatestvére, akikkel még gyerekként(4-5 évesen) látták egymást utoljára. A két unokatesó külföldön él, igazából a család itthon élő része meg is feledkezett róluk 60 év alatt, de amikor megtaláltak minket, akkor annyira jó volt hallani a történetüket :)

2016. ápr. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%

Elviekben igen. Gyakorlatilag meg függ attól is, milyen messze kell menni, mikor, és mennyivel korábban szólnak. Sajnos a munkahelyemen előre le kellett adni a szabikérelmeket, és a csapat többi tagjának szabadságkérelmét is egymáshoz viszonyítva adják ki. Tehát ha nem hétvégi a buli, akkor ha kevesebb, mint 2-3 hónappal előtte szólnak, és nem esik bele a szabadságkérelmembe, akkor felejtős.


amúgy simán mennék, ha az anyagi helyzetem megengedi... mert nyilván nem mindegy, hogy a szomszédos ország a helyszín, vagy Amerika, pl.

2016. ápr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem mennék. Nem tartom a vért köteléknek.
2016. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem tök jó, én örülnék egy ilyennek. Ha ilyet tervezel, remélem, a rokonom vagy :D
2016. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó, hogy sokan mennének-jönnének. Engem az egyik oldalról levő találkozóra hívtak, de nem volt elég időm megszervezni, hogy hogyan menjek. De már tudom, hogy kb. mikor lesz, majd előre kérdezem jövőre.


És ebből gondoltam rá, hogy a másik oldalon is jó lenne. Meg is próbáltam írni a fb-on a majdnem biztos rokonoknak, de még nem válaszoltak.


Csak Mo-on lehet, és a környékén természetesen, hiszen ott lenne, ahonnan család származik. Persze attól még lehet elég körülményes odajutni, ha olyan helyen van.

2016. ápr. 25. 15:10
 16/21 A kérdező kommentje:

9.14.


És hogyan találtak meg benneteket? Csak szeretnék tanulni belőle, hogy hol kerestek, hogyan írtak először, és biztosak voltatok benne, hogy rokonok?


Vagy hogyan néztetek utána?

2016. ápr. 25. 15:13
 17/21 A kérdező kommentje:

9.17.


A családfát én is összeraktam, de baj van az élő családtagok hozzátételével, mert még halottit sem engednek 30 éven belülit megnézni. Sőt, vannak, ahol egyenesen elzárkóznak minden anyakönykutatástól, a jegyző is, a pap is.

2016. ápr. 25. 15:18
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem. Sosem voltunk összetartó család, gyűlölöm a képmutatást, és már a kisebb összejövetelekből is bőven túl sok volt. Nem tartom szentnek a vérségi köteléket, távoli ismerősként kezelem a rokonaimat.
2016. ápr. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet tudni, hogy rokonok. Aki tényleg rokon az össze tudja rakni a családfa egyik felét veled, esetleg vannak képei is közös rokonról. Nálunk is így lett 100%. Viszonylag ritka nevünk van, ezért emaileket küldtek olyan embereknek, akiket így hívtak. Megírták, hogy kik ők, milyen faluban nőttek fel, kik voltak a szüleik és hogy a magyarországi rokonaikat keresik. Ebből hamar össze lehetett rakni, hogy tényleg rokonok, de aztán még küldtek néhány fotót is kislány korukból, amiből teljesen biztos lett, hiszen nekünk is vannak képeink és ugyan azok az emberek szerepeltek rajtuk :)

2016. ápr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

00.13.

De hát nem kéne a közeli családoddal menni, mehetnél egyedül is, csak kiváncsiságból, megnézni a távoli, soha nem látott rokonokat. Lehet, hogy még azt is megértenéd, hogy miért nem tart össze a közeli család; nem tudom.

2016. ápr. 26. 00:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!