Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagy esküvő = több pénz...

Nagy esküvő = több pénz ajándéknak, vagy nem ez számít?

Figyelt kérdés

Idén nyáron 2 rokonom is férjhez megy, viszont teljesen másképpen lesz az esküvő.


Az egyik lány: 150 fő, templomi + polgári szertartás, vonulás a városban hintóval, előtte állófogadás a lányos háznál, lakodalom egy vízparti étteremben, svédasztalos + menüs ételek, zenekar + DJ, buli hajnalig.


A másik lány: csak a szűk családi kör, max 25 fő. Polgári szertartás a helyi hivatalban, majd 3 fogásos menüs ebéd egy közeli étteremben, aztán mindenki megy haza. Nem lesz lakodalom.


Puhatolóztam már a rokonoknál, hogy ki melyik lánynak kb. mennyit szán nászajándékba, és nagyon eltérő véleményen vannak.

Vannak, akik azt mondják, hogy az esküvő nagyságától függetlenül ugyanannyit adnak, hiszen nem az számít, hogy ki mekkora banzájt csinál, hanem az a lényeg, hogy rokon.

Mások viszont azt mondták, hogy nyilvánvaló, hogy a nagy lagzit szervező lánynak többet adnak, hiszen jóval többe kerül nekik az esküvő, többet költenek a vendégekre is.


Sajnos nem voltam még ilyen helyzetben, ezért teljesen tanácstalan vagyok, hogy melyik oldalnak van igaza, mindkettővel részben egyetértek, de nem is tudom....


Szerintetek melyik a jó megoldás? Illik többet adni annak, aki nagyobb lakodalmat tart, vagy ez teljesen független ettől? Aki esetleg volt már így, vagy csak van valami jó tanácsa, az írja meg!



2016. máj. 28. 11:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Általában alapfelállás - amennyiben nem akarod, hogy kihasználjanak -, hogy nagyjából olyan értékű ajándékot adjál, amennyibe azért az ellátásod kerül.


Igaz, hogy a nagy esküvő többe kerül, de több lesz a meghívott is, aki osztozik a költségeken - áttételesen az ajándék formájában, tehát ebből a szempontból hasonló ajándékot kellene adni.


Ha az anyagias részén nem akarsz gondolkodni, akkor adjál mindenkinek akkora ajándékot, amekkorát akarsz. Adhatsz sokat, ha nagyon szereted őket, de akár visszafogottabban is - nehogy már te fizesd meg mások urizálását.

2016. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem független.


Nekem amúgy a kisebb sokkal szimpatikusabb. :)

2016. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Annyit adj, amennyit megengedhetsz magadnak. Most ez lehet bunkóság, de aki rongyrázós esküvőt akar, az fizesse szépen magának, ne a násznép pénzéből házasodjon. Fejenként egy tizes bőven jó már, elvégre az ünneplés lenne a lényeg, nem pedig az esküvő megfinanszírozása.

Nem mellesleg meg nagy násznépnél úgyse fogja tudni, ki mennyit adott, a menyasszonytáncnál odaadod a borítékot és kész, nem kell ráírni semmit.

2016. máj. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Én nem tennék különbséget. Annyit adnék, amennyit tudok.

Egyébként szerintem lehetséges, hogy a kisebb esküvő többe kerül 1 személyre lebontva, mivel náluk nem is lesz annyi bevétel.

2016. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem mindkettőnek ugyannyit kellene adni.

Az unokahugomnak lesz az esküvője, vidéken több mint 120 fővel és neki is 25,000 Ft-ot adunk a párommal ketten, tavaly a párom nővére házasodott Budapesten és a trófeába volt utána az ebéd és neki is 25,000ft ot adtunk.

2016. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Egyetértek azzal, hogy nem az számít, ki mekkora lakodalmat tart, adj egyenlően. Az egyik lánynak valószínűleg a nagy esküvő a fontos, ezt (vagy egy részét) fedezi az ajándékokkal, a másiknak talán nászútra, lakásra, használati tárgyakra kell, ez az ő döntésük, neked nem kell ezt figyelembe venni.
2016. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
3-as válaszoló a szívemből szólt! Fogadd meg az Ő tanácsát! Egy esküvőnél ne az lebegjen a szervezők előtt, hogy majd úgyis bejön az ára. Azt maguknak szervezik, a vendéget azért hívja meg, hogy örüljön vele, de ne azért, hogy finanszírozza azt. Annyi pénzt adj, amennyi belefér a Te költségvetésedbe. Ne vállalj be többet, mint amennyit bírsz!
2016. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Én a kis esküvősnek adnék egy kevesebbel többet . Ugyan nem igazán irod le az anyagi helyzetüket viszont szerintem a nagy esküvős tehetösebb .. ha ugy érzni neki ennyire megy a szekér akkor egyértelmü ,hogy nem vágja fööldhöz amit erre ad ki .. és az egyik válaszban olvastam valoban ne a násznépen akarja visszavasalni a kiadott összeget
2016. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%
En ugyanannyit adnek, sot..akinek tellik puccos eskuvore, ott nyilvan nem allnak rosszul..szoval, lehet, hogy a masiknak adnak tobbet..
2016. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
En ugyanannyit adnek nekik.Mar csak azert is, mert ha a nagy esküvös lany költsege több is, ö elvileg embertöl is kap ajandekot. Masreszt ugye azt szoktak mondani a sajat fogyasztasod költsegeit illik odaadni, ezen felül csak ha ugy gondolod. Mindenki akkora esküvöt szervezzen, amekkorat anyagilag elbir, ne a vendegektöl legyen elvart a finanszirozas.
2016. máj. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!