Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem betartott ígéretből, nem...

Nem betartott ígéretből, nem számítottunk rá helyzet. Pénz az esküvőre. Tipp, megoldás?

Figyelt kérdés
Előzménye volt, hogy eljegyeztem a most már menyasszonyomat, ebből logikus volt, hogy esküvő lesz. Ezt meg is erősítettük egy közös vacsorával és az Én szüleim is rábollintottak igen beleszálnak lesz pénz. Oké el is kezdtünk szervezkedni szerencsére nyáron lesz, de már lefoglaltuk a szolgáltatókat elkezdtük kivinni a meghívókat egyenlőre a menyasszony rokonainak, mert még nem kaptunk anyagi segítséget a szüleimtől.Erre jön a telefon, édesanyám hív hogy a testvérének meg a mamáéknak, aki egyben az anyukája vigyük ki holnap a meghívót. Mondtam anyunak nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni magunkat, akkor viszek meghívót, ha meglesz a mi részünk. Úgy egyeztünk meg a szolgáltatók felét mi álljuk és utána fejenként amennyi a meghívottunk. Erre rá egy napra jön az sms segítsek 10.000ft al mert mínuszba van a számlája anyunak és így nem tud hitelt felvenni. Írtam neki, ha egy éve nem vagyok otthon és ennek ellenére 10.000 mínuszba van, akkor, hogy akar hitelt felvenni az esküvőre, azt is Én fizessem, majd? Tehát a gond az, hogy hitegetett lesz pénz, erre most itt tartunk, nemtudom hogyan tovább... :(

2016. jan. 30. 00:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
Akkor kérd meg a nőd kezét, ha ki tudjátok csengetni az esküvő költségeit.
2016. jan. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
De miért a szüleid pénzét vagy hitelét várod? Ha nősülni akarsz akkor szedd össze rá a pénzt, még akkor is ha ígérgetik, hogy adnak. Ha nincs rá keret, akkor legyen 2 tanús vagy halaszd akkora amikorra összespóroltad a pénzt rá.
2016. jan. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
93%

ha neked nincs pénzed ne szervez nagy esküvöt igéret ide vagy oda a boltba se mész ugy hogy 20 forintot a szomszéd szava alapján vársz

fel kel nöni nem anyucitól várni a csodát

2016. jan. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

Ne anyud számlájára házasodj.

Nyárig meg van idő, hajrá, húzz bele, ha már mindent lefoglaltatok.

Vagy vegyél fel TE hitelt.

Miért venné fel anyud és aztán meg ő is fizetné!?

2016. jan. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%

''azt is Én fizessem, majd? ''

Igen, tr fizesd. Elvárnád, hogy hitelt vegyen fel a te esküvőd miatt? Miért bem veszel fel te hitelt hozzá?

Ha meg nincs rá keret, akkor nem kell lagzit tartani. Kértek időpontot, bementek 2 tanúval, vagy a szűk család, aláírjátok a papírokat, utána mindenki megy haza.

2016. jan. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
89%
A ha férjem ígykérte volna meg a kezem,hogy a szüleit adóságba vágja ,sőt elvárja tőlük akkor hozzá sem mentem volna .Te nősülsz ,fizess te........
2016. jan. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
84%
*te
2016. jan. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
69%
Esküvő után meg jön kérdés ,nem tart el az asszony .:/
2016. jan. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
77%

utolsó ez az ezek a férfiak akiknek a kormány szerint 3 kölyköt kéne szülni miközben midegyik életké'telen kis puha'öcs várja a csodát hogy anyuci meg az asszonyka majd eltartja

persze olyan szinvonalon amit az amerikai filmekben lát...

2016. jan. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
50%

Az eddigi válaszolóktól kérdezném, hogy csak a mi környékünkön szokás, hogy a szülők fizetik az esküvőt? Minden ismerősnél - akiket eléggé ismerek, hogy tudjam ezeket a részleteket - a szülők fizették az esküvőt.


Az más kérdés, hogy hitelt szerintem sem szabadna felvenni.

2016. jan. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!