Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés
Érettségi után elkezdtem egy főiskolát. Tanácstalan voltam, nem tudtam, mit akarok tanulni (vagyis tudtam, hogy pszichológiát szeretnék, de mivel nem voltam annyira jó tanuló, tudtam, hogy nem lesz hozzá elég pontom). Elkezdtem azt a fősulit, amit a családom javasolt, mert el akartam kerülni otthonról. Apám bekattant és minden nap ócsárolt, sértegetett, bántott, így számoltam a napokat, amikor felkerülhetek Pestre. Két évig jártam abba az iskolába, pedig fél év után rájöttem, hogy nem ezt akarom csinálni, nem ezzel akarok foglalkozni, semennyire nem érdekel, amit tanulok. Otthagytam az iskolát és közben megismertem 3 lányt, akikkel elkezdünk egy blogot írni közösen. Végülis nekik köszönhetem azt is, hogy fel mertem vállalni az érzéseimet a családom előtt és el tudtam mondani nekik hogy nem akarom ezt az iskolát folytatni. Volt fél évem, amit arra fordítottam, hogy újra felkészüljek 2 emelt szintű érettségire. Közben apám depressziós lett, a családból egyedül én voltam az, aki foglalkozott vele, ott volt neki, próbálta lesni minden kívánságát. Nagyon megterhelő volt lelkileg. Mikor jobban lett, újra elkezdett bántani, sértegetni, üvöltözni velem apró dolgok miatt. Nagyon gyakran sírtam miatta, nagyon fájt, ahogy viselkedik velem. Nem tartom magam hülye embernek, de a tanulás két dolog miatt nehezebben megy:az első, hogy szinte egész nap fáradt vagyok, nagyon sok alvásra van szükségem és valójában sosem érzem azt, hogy kialudtam magam. A másik, hogy enyhe figyelemzavarom van, nagyon könnyen elkalandozom tanulás közben. Mégis amennyire tudtam, odatettem magam. Apám folyamatosan hátráltatott a lelki terrorral és azzal hogy közölte velem, hogy ha most nem sikerül, akkor azt a minimális támogatást is megvonja tőlem, ami eddig adott volt. Nagyjából úgy fogtam fel ezt az egészet, mint életem megmérettetését. Az utolsó hetekben nem tudtam aludni, enni, pánikrohamaim voltak, annyira stresszeltem, hogy mi lesz, ha nem sikerül. Röviden:nem sikerült. Iszonyú rossz érzés, de nem az van bennem, hogy most feladom, hanem el akarok menni és meg akarom próbálni újra jövőre. Májusig pedig ki szeretnék menni au pair - nek. A szabadidőmben tanulnék és minél több pénzt félretennék a keresetemből. Viszont van egy kis probléma:nem tudom, fair lenne - e itthagyni a 3 lányt és a közös projektünket. Nagyon sokat kaptam tőlük lelkileg, nagyon szeretem őket és hálás vagyok nekik.Nem akarom őket cserben hagyni. De szeretnék minél távolabb lenni a családomtól, szeretném javítani a nyelvtudásom és szeretnék félretenni valamennyi pénzt, ami itthon nehézkes lenne. A másik dolog, ami kedvetlenít, hogy az egyik lány szerint nem a pszichológia az én utam. Én tényleg ezt szeretném tanulni, de kicsit elszomorít, hogy ezt gondolja, főleg azért, mert nagyon jó emberismerő. Kicsit most úgy érzem, hogy sehol nem vagyok, nincs perspektívám, nem tudom, merre menjek.

2016. jún. 7. 23:45
 1/9 anonim válasza:
100%

1. A blog írást bárhonnan csinálhatod, nem kell cserben hagyni senkit.

2. Ha azt mondod figyelem zavaros vagy, akkor az is leszel. Ha írsz tervet, hogy meddig mit akarsz megtanulni, s kizársz minden zavaró tényezőt, akkor még a hülye is tud tanulni. 15 perces egységre kell osztani az időt.

3. Ha jól veszem ki 20 körül lehetsz. Lassan le kéne szokni arról, hogy a szülőnek akarsz megfeleni. Azt csináld ami szerinted neked jó. Ha nem sikerül az a te kudarcod nem másé. Kudarc meg nem egyelő a vesztéssel, újra neki kell futni, de már több tapasztalattal.

2016. jún. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Stormgorog válasza:
20%

Ne aggodalmaskodjatok a ti holnapotok felől, mert minden napnak meg van a maga baja, bízzatok az Úrban keressétek a szeretetet az életben hogy tudjatok adni és kapni is!


Idézet részben a Bibliából és a saját gondolatomból!

2016. jún. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
A saját életedért vagy felelős, nem kell magadat feláldozni se a gonosz apádért, se a 3 barátnődért, akik hamarosan úgyis szétválnak, és megtalálja ki-ki a maga útját.
2016. jún. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A blogot folytassátok, és menj ki aupairnek.

Közben tanulhatsz, pénzed is lesz,kitalálhatod mihez kezdesz.

Sok sikert, és kitartást hozzá :)

2016. jún. 8. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Blogot akárhonnan tudod folytatni, szóval csak időt kell rászánnod...


Én is figyelem zavaros vagyok, tudom milyen nehéz így tanulni, de vannak elég jó megoldások, főleg gyakorlatokba kell ültetni a tudást és a tanulást. Nálam van olyan, hogy az előző mondatomat elfelejtem, mert teljesen máshol jár az eszem. 7 évig voltam depressziós, szóval olyasmi lelki állapotban, mint te most...hidd el ha nagyon akarod, akkor sikerülhet elérni amire vágysz!


Első körben azt kellene megtalálnod, hogy mit csinálnál szívesen miben lennél jó...és abba az irányba fejlődni...

Ha te úgy gondolod, hogy a pszichológia a neked való, akkor ne hagyd, hogy mások eltántorítsanak, viszont gondolkodj el azon amit mondanak, ha van valóság alapja, de a végén te döntsd el, hogy mit szeretnél!


23F

2016. jún. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2016. jún. 8. 10:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha lehetséges költözz össze az egyik lányismerősöddel. Vagy menj kollégiumba.

Szerintem az a lány csak irigy rád, mert te tudod, hogy mi akarsz lenni, ő meg nem.

2016. jún. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod kiállni magadért.

Kár volt azt a két évet elvesztegetni, és áltatni először magadat, aztán már csak apádat a főiskolára járással, amikor néhány hónap alatt kiderült, hogy nem a te utad.

Már mindezeknek a dolgoknak amiket most tervezel, már utána lennél.

A blog egy tipikusan távmunkában, akárhonnan is végezhető tevékenység, amit a világ túlsó végéről is tudsz folytatni a barátnőiddel. Nem kell cserben hagynod őket. A pénzkeresés, au pairkedés közben pontosítsd, hogy mi is érdekel téged. És az érettségi után - mert biztos vagyok benne, hogy képes vagy megcsinálni - már csak azzal foglalkozz, amihez valóban kedvet érzel, és ne a mások vágyait teljesítsd!

Én is figyelemzavaros vagyok. De ha pontosan tudom, mit akarok, oda tudom tenni magam, és tudok hozni jó teljesítményt!!!

Sok sikert és kitartást kívánok neked!

2016. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy látni fogjátok-e, amit írok, de kijöttem au pair-nek, volt egy tök jó évem itt és megvan az érettségim is, elég jó eredménnyel. :)Köszönöm még egyszer a segítséget mindenkinek!
2017. jún. 30. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!