Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Fozhetek igy itthon magamra?

Fozhetek igy itthon magamra?

Figyelt kérdés

Mintha kulon elnek. Ugyanis elegem van mar a kaja miatti napi szintu piszkalodasbol. Mamank foz ram, ocsemre, apukamra es unokatestveremre. Kepes annyifele fozni, ahanyan vagyunk, mert ha csak letenne a gyerekek ele az etelt, es azok nem eszik meg, akkor vilag vege van es nem szabad eheztetni szegeny gyerekeket stb. Raadasul igy persze a gyerekek mindig egyoldaluan taplalkoznak, de mindegy, ugyebar a pokolba vezeto ut joindulattal van kikovezve...


Egy reszet en sem szeretem a mama foztjenek, es mivel torekszik arra, hogy azert egysegesen fozzon, igy rengeteg kajat sosem eszek, amire egyebkent vagyom. Van, amit nem is tud jol megcsinalni (pl a rantott hust mindig megegeti, a borsolevest agyon sozza es kozben buszke arra, hogy nem hulye receptekbol dolgozik, hanem szemmertekre :D).


Na, es akkor a piszkalodas: nagyon szuper, hogy mindezt megteszi ertunk, en is tudom, de mellette folyamatosan panaszkodik, hogy milyen nehez a fozes. Persze nem engedi ki a kezebol egyaltalan, mert mi csak rossz szakacsok vagyunk es mert nem vagyunk hajlandoak az egesz napunkat arra aldozni, hogy 6-fele kajat csinaljunk. Vagy ha hetek ota eloszor elofordul, hogy eppen nem eszek az aznapi levesbol, mert nem kivanom (de egyebkent elfogy), akkor az egesz rokonsagot korbetelefonalja, hogy milyen finnyas unokaja van, aki nem becsuli meg, hogy a mama foz ra. O.K.


Naponta beszedtema, hogy lehurrog minket, amiert nekunk semmilyen kaja nem jo, mikozben o az, aki kicsi korunktol kezdve elenk teszi a 6 fogasos menut. Hogy o mennyit szenved, hogy o milyen sorsra jutott.


Kezd nagyon elegem lenni ezekbol a mindennapos musorokbol. Persze, akkor is elegedetlen, ha nem 15 kanallal eszek a levesbol, hanem 10-zel. A kutya miatt is duhong, hogy adja neki napi 5x a kajat, es az a hulye dog nem eszi meg mindet, mint egy gep.


Ebbol szeretnek kitorni azzal, hogy fozni kezdek magamra. De nem ugy, hogy atveszem a helyet, tudjatok, ki fogja itt elkenyeztetni a csaladot. Gondoltam, fozok magamra ugy, hogy 3 napig ugyanazt eszem majd - engem nem izgat kulonosebben a valtozatossag, az idom annal inkabb. De attol tartok, jon majd a mamam, hogy akkor adjak belole mindenkinek, aztan persze jol elfogy a kaja - mikozben az izerol megallapitja, hogy sz art foztem es kioktat, hogy mit hogy kellett volna -, es igy ott tartok, hogy naponta fozok en is. Ezt nem akarom.


Lehetseges fozes temajaban teljesen elkulonulni a csaladtol? Apa tamogatna, hogy vegre megtanulok fozni, de ki van zarva, hogy a mama ebbe beleszolhasson, mert pont a kajas mizeriabol szeretnek mar kiszabadulni, hogy engem ne ba szogathasson napi szinten ezekkel a siramokkal. :)


20L


2016. jún. 8. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen, főzhetsz.
2016. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehet. Megpróbálhatod,de otthon a mama az 'úr' a konyhában. Nekem is csak már a saját háztartásomban sikerült. Majd ha elköltöztél. A saját konyhája a saját birodalma.
2016. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Talan nem derult ki, de a konfliktusoktol tartok inkabb. Szeretem a mamam, csak egy kicsit elragadtattam magam ebben a temaban.


Kulon haztartasban elunk, van sajat konyhank, de mar a szuleink is azert mentek szet anno (egyreszt), mert a mama termeszetesnek erezte, hogy rajuk nyit a sajat haloszobajukban folyamatosan...


Csak remelni merem, hogy nem leszek idos koromban olyan, mint ő. :D

2016. jún. 8. 13:48
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem hpg kikkel laksz pontosan és hány konyha van teljesen osszezavarodtam
2016. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel külön konyha van, főzz nyugodtan külön.
2016. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy házban éltek, de elszeparált külön lakrészben, vagy hogy? Ez esetben nyugodtan főzz magadra. Nem igazán értem, mi a gond, ha bárki nehezményezi, közöld, hogy különleges diétán vagy és kész.
2016. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj a külön konyhába és főzz ott.
2016. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Ezt a nagy zagyvaságot!! Semmit nem lehet megérteni belőle! Kikkel élsz? Miért tőlünk kérdezed, hogy főzhetsz-e magadra? Miért nem azokkal beszéled meg, akikkel együtt élsz? Borzasztó ez a nyakatekert fogalmazás!
2016. jún. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nos igen. Ha van külön konyha, miért ne? Akkor még az sincs, hogy nem enged oda. Lehet, hogy meg lehetne próbálni a pozitív oldaláról tálalni: amikor már épp sokat nyűglődik, hogy mennyit kell főznie, akkor előadod, hogy arra gondoltál hogy főzöl magadnak/magatoknak, hogy ne kelljen még azzal is bajlódnia.
2016. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak olaj lesz a tűzre ha megpróbálod.

Nagymamád azért csinálja ezt valószínűleg mert ettől érzi magát pótolhatatlannak, hogy szükség van rá, hiszen nélküle nem tudnátok enni sem. És hogy még nagyobb hőstettnek állítsa be a dolgot, folyton arról panaszkodik, hogy mennyire megterhelő ez számára. Így tulajdonképpen nektek és önmagának is azt akarja bizonyítani, hogy ő bizony fontos tagja a családnak idős kora ellenére.

Sajnos, ha megpróbálnál különcködni, akkor az egyetlen kapaszkodóját ingatnád meg. Ez pedig garantáltan nem fog tetszeni neki, hiszen ettől érzi magát csak fontosnak.

Valószínűleg minden erejével azon lesz, hogy bebizonyítsa, hogy a főztöd rosszabb mint az övé, esetleg megpróbál megtanítani, hogy is kell csinálni jól.

Úgyhogy ez a megoldás nem megoldás valójában. Olyan utat kéne találni, amivel a nagyi megérti, hogy kaja nélkül is szeretve van, nem ezért tartjátok és más elfoglaltságot is találni neki.


Itthon én hasonló okból nem főzök, pedig nagyon ritkán van meleg étel. Apám folyton lesi, hogy mit csinálok rosszul, mit hova teszek és miért nem oda ahova ő mondja. Aztán az eredményt lefikázza és én egy csődtömegnek érzem magam ettől. Inkább megvárom míg a saját konyhámban vizsga nélkül tudok főzni.

2016. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!