Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennetek a helyemben?

Mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk a ferjemmel, van egy 6 honapos kislanyunk. Minden evben nyaron hazamegyunk.

Nem erzem jol magam a ferjem szuleivel, muszajbol kell hozzajuk mennem. Az anyos beleszol mindenbe, okoskodo, parancsolgato. Tavaly mikor otthon voltunk terhes voltam soha nem jart a kedvemben. Ezt ertem arra, hogy nem sutott sutit, nem fozott. De a masik menyenek mindig a kedveben jar es ez rosszul esik nekem is es a paromnak is. Most ugyanez lesz majd neki foz, sut. Ha hivtuk oket valahova soha nem jottek velunk, a masik ket fiaval igen, velunk nem. Kicsit ugy erzem velem van a baj, nem szeret az anyos, igy nekem nincs kedvem veluk lenni.Ezert sokat veszekszunk a ferjemmel.



2016. jún. 13. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

Én ekkora gyerekkel nem mennék, föleg, ha ott nem érzed jól magad.


Amikor a gyerekeim kicsik voltak, két éves korukig nem utaztam a szülökhöz külföldre, pedig a saját szüleimröl volt szó és jól kijövünk velük.


A gyerekeknek is stressz, nekem is, telefonon meg interneten lehet kommunikálni, és senki nem vesztett semmit.

2016. jún. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%

Nincs mit tanácsolni. Menni kell úgyis hozzájuk, ki kell bírni sajnos.

Tudod, hogy örülnék, ha anyósom csak nem sütne, nem főzne és nem kedveskedne nekem?

Az enyém egy zsarnok parancsnok, folyton nem tetszik neki semmi. Múltkor az volt a baja, hogy egy poharat mertem az belül ablakpárkányra tenni, hogy elérjem, amíg olvasok.

Szerintem lehetséges, hogy nem kedvel, de az is sokat számít, hogy keveset látnak titeket. Messze vagytok, nem éreznek közel magukhoz érzelmi értelemben se, hiszen nincs/alig van közös élmény.

Süssél te valami sütit, aztán add oda neki. Próbálj felülemelkedni a szemétkedésen kedvességgel. Ez az egyetlen fegyver ellene. Mert ha kedvességre bunkózással reagál, akkor magát járatja le.

2016. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Talán pont az a bajuk, hogy minden évben 3 hónapig odaköltöztök, erre nem kérdeztetek még rá? Nem minden kisöreget vet fel a boldogság, ha a vendégség hónapokig tart...
2016. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Úgymond én az érintett férj vagyok. Anyám a drága,így viselkedett a feleségemmel,tépte-nyúzta,szapulta,semmi sem volt jó.....Azóta nem járok haza sem. Nem bírta felfogni,hogy nekem van egy családom,ami szent és sérthetetlen...a végén már én is a sátán voltam,pedig csak épp felvettem a telfont,már kaptam is. Ja,az unokákat állítólag imádja ,azok a mindenei.....de nem úgy tűnik. Most hústvét előtt felhívott.....rögtön azzal kezdte,hogy mit képzelek én,ogy nem megyek haza és megfosztom őt az unokáitól ?! Mondom ,dolgozok,munkahelyet váltottam-esélytelen-amúgy is váltott 12-ben nyomom már egy pár éve. Nem érti meg.
2016. jún. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Csak 3 hetet vagyunk otthon es a szuleimnel "lakunk" nem hasznalunk ott semmi vizet, aramot. Pont az a baja, hogy nem vagyunk ott sokat, mert veluk mint irtam nem lehet menni sehova es ott kellene lenni naluk, de mi inkabb kirandulunk.
2016. jún. 13. 11:53
 6/19 anonim ***** válasza:
32%

Elmennék és megpróbálnám jól érezni magam.

Nem várnám, hogy keressék a kedvem, hogy direkt nekem főzzenek, süssenek. Ilyet nem is illik elvárni.

Ha megkívánsz valamit, készítsd el magadnak.

Valaki írta, hogy pici még a gyerek. Egyáltalán nem pici. 4 hónapossal utaztunk már és semmi gond nem volt.

Valaki írta, hogy 3 hónapra odaköltöznek. Nem írt ilyet a kérdező, hogy egész nyáron ott vannak. Gondolom, csak hazalátogatnak pár hétre.

Azért is mennék mindenképp, hogy lássák az unokájukat. Ez nyilván a férjednek is fontos.

Ha ezért veszekszik veled a férjed, akkor ő nyilván nem látja ilyen sötéten a helyeztet és ő szeretne menni.

2016. jún. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
46%
Hát így meg pláne mennék. Akkor a saját szüleidet se látogatod meg, hogy nehogy kelljen anyósékkal találkozni?
2016. jún. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem varom el tole, hogy fozzon, susson nekem, de kicsit kivetelezesnek erzem, amit csinal. De lehet rosszul erzem. En is sok mindent megkivantam tavaly, de a ferjem nem mondogatta, hogy ugy megennek egy sutit, nem koveteloztunk, ellenben a masik fiaval, aki mindig azt mondja hogy a felesege ezt kivanta meg meg azt kivanta meg es terulj terulj asztalkam van. Szoval nem vagyunk pofatlanok.
2016. jún. 13. 12:00
 9/19 A kérdező kommentje:
Persze hogy nem hagyom ki a szuleim miatt, de mar gyomorgorcsom van, ha ragondolok talalkozni kell anyossal. De ez van magy megszoksz vagy megszoksz
2016. jún. 13. 12:01
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet oldani. Ha jól értem a te szüleidnél laktok és anyósékhoz csak átmentek időnként.

Te csinálsz magadnak programot, szüleiddel, barátokkal, akárkivel. Férjed meg átmegy a gyerekkel anyósékhoz. Egy-egy nap pedig te is átmehetsz, annyit ki lehet bírni.

2016. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!