Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek, ha folyton...

Mit tennétek, ha folyton jelentkezne olyan családtag, akit a hátatok közepére se kívántok?

Figyelt kérdés

Most szerencsére csak képeslapban. Férjem megszakította a családjával a kapcsolatot. Vagyis megpróbálta. A család többször kijelentette hogy engem semmilyen szinten nem látnak szívesen, ki vagyok tiltva, de őt hazavárják. A fiam is várnák, a lányomra közölték nem szimpatikus, őt nem. (Így mindent konkrétan kijelentve. még kicsik a gyerekek, a nagyobb is csak kisiskolás). Most már többedik ünnepre mégis jön képeslap. A férjem amíg beszéltek többször elmondta, hogy mi egy család vagyunk. Már akkor volt szájhúzás, amikor még nem házasodtuk össze, de ő mindig mellettem állt ki. Tudom, ott kellett volna elmenekülnöm. Végül az lett, hogy gyakorlatilag kitagadták, mert választania kellett volna köztük, és köztünk. Ő elhozta a maradék könyveit, visszaadta a kulcsait. Lepapucsozták, azt állították szeretnek, és én találom ki az egészet. ő megkérdezte, akkor miért hagyták el az unokát, léptek le a gyereküléssel, stb... És ezek csak az enyhébbek. Próbáltak engem is, őt is feljelenteni... nem folytatom. Mindegy elfogadtam, onnan nem lesz rokonság... És itt jön a de. Csak mi próbáljuk totálisan megszakítani a kapcsolatot, de nem lehet. Hol smsek, hol emailek, stb jönnek. A vicc, hogy nekem_! Legutóbbi emailrohamra visszaírtam, hogy de miért nekem, ha az van bennük, hogy a férjemmel akarnak beszélni, ismerik a telszámát, emailjét, írjanak oda neki. Neki mégse ment egyetlen egy email se. Két híváspróbálkozás volt, persze szigorúan munkaidőben, amikor nincs nála teló. talán vmi smst is kapott. de csak ilyen bmeg medve a porszivód stilusban. Nekem meg teleszemetelve a postaládám hogy én tiltom meg, meg rajtam múlik, és beszélni akarnak vele. Legutoljára azt hazudták, hogy halálán van egy közeli rokon (nem mondták kicsoda, csak hogy közeli) és bunkó a férjem, hogy nem megy látogatni, mert ki tudja... Na ezt kiderítettük, hogy egy olyan távoli rokon, akit a férjem valami 7 évesen látott utoljára, és sose találkoztak, még ünnepekkor se. Hát ezek mennek...


És most megint jött képeslap.... Elegem van... nem akarok itthon morogni, mert a férjemnek még inkább elege van. ő morog is, hogy nem lehet ezektől megszabadulni.. (hát érdekes történetei vannak gyerekkorából, fiatalkorából... én néha csak pislogok amikor előjön belőle ilyenek kapcsán és mesél...)


Valami ötlet valakitől, hogy lehet végre megszakítani teljesen a kapcsolatot? A rajukhagyjuk stb, az ilyen... elkezdenek jelentkezgetni... És még ez a jobb, mert volt hogy nagy békében vagyunk, és megjelent az egyik ilyen kedves rokon az ajtónkban...



2015. nov. 29. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. A telefonon meg emailban le kell tiltani azokat a címeket, akkor nem tudnak tovább írni neked.


2. A képeslapokat kidobni elolvasás nélkül.


3. Nem foglalkozni velük, nem olvasni el smmit, ami tölük jön.


Azt nem értem azonban, miért kellett volan elfagynod korábban a férjedet a rokonsága miatt!?!?!?

2015. nov. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hja, a rokon persze nem volt halálán. Tényleg súlyos volt a betegsége, de gyógyulófélben volt már akkor is.
2015. nov. 29. 21:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Telefonra van olyan applikáció ami automatikusan kinyom minden számot, amit megjelölsz, ismeretlen számra is be lehet állítani. De én alapból számot cserélnék és titkosítanám, talán titkosszolgálati eszközökkel nem rendelkeznek h kiderítsék. Így SMS-eket is megúszod.

Email ügyben ugyancsak átirányítod a spam mappába a tőlük jövő leveleket, észre se fogod venni ha írnak. Ha új címet csinálnak, ne olvasd el, jelöld egyből spamnek.

Képeslappal nem tudom mit lehet csinálni, egyből dobd a szemétbe ha meglátod a címzésen, h tőlük van.

2015. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

egyes... számot, emailcímet stb cserélnek.. nem tudjuk letiltani, mert mindig újabbról jön...


A férjem persze hogy nem kellett volna elhagyni, ezt azoknak írtam akik azon az elven vannak, az egész családot meg kell nézni ha párt választunk (szerintem meg az ember számít, nem a háttere. Én családomnak is vannak furaságai, bár ehhez képest matyóhímzés, nyilván a férjem se érdekli nekem pl milyen az anyám, az érdekli, én milyen vagyok.)

2015. nov. 29. 21:25
 5/11 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy nekem a tel a munkához van. nyilván az email is. Ha számotcserélnék, meg emailt, avval kidobnék sok sok év kapcsolatrendszert. vagyis munkát is kéne váltanom ehhez, de a munkám nagyon nagyon szeretem. Ebben vagyok jó. Csak ehhez mivel saját főnököm vagyok, nem cserélgethetem a számot, vagy titkosíthatom... fontos, hogy évek múlva is el tudjanak érni...
2015. nov. 29. 21:28
 6/11 A kérdező kommentje:
1 esnek még. ha egyáltalán nem foglalkozunk velük, írtam, akkor megjelennek személyesen egyszercsak... Azért a gyerekeink védenénk ettől. Főleg hogy a kisebb is persona non grata... (mondom még a nagyobb is csak kisiskolás... a kisebbet utolsó találkozásokkor szó szerint lenemnormálisozták... megjegyzéseket tettek rá stb. A nagyobbnak meg hazugságokat sutyorogtak a fülébe, próbálták elhívni. Szerencsére ő már 3 évesen is olyan volt, hogy kiállt magáért...)
2015. nov. 29. 21:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Az emailcímedről egy mailer daemon levelet visszaküldeni, hogy ez a cím már nem létezik. Minden próbálkozásukra ezt válaszolni?

Telefonszám meg elég drága naponta újat venni, szépen tiltogasd le sorozatban ahonnan próbálkoznak, egy idő után meg fogják unni, hogy már 30 számot vettek és semmi.

Esetleg postafiókban nem gondolkodtál még? Hivatalos helyeken azt adod meg címnek minden mást meg ami a ládádba kerül ránézés nélkül kidobod.

2015. nov. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Én úgy lennék vele, hogy ha azért keresnék a kapcsolatot, mert utólag megbánták, hogy így viszonyultak hozzátok, szeretnék megismerni az unokákat, (unokaöcsit, unokahúgit stb.), kibékülni veletek, azután, hogy elhangzott legalább egy bocsánatkérés, akkor részemről megpróbálnék legalább egy esélyt adni erre.


De amit leírtál, az alapján nálatok nagyon nem ez a helyzet, ez már gyakorlatilag zaklatás meg érzelmi zsarolás, manipulálás, bűntudatkeltés mondjuk ezzel a "halálán van valaki a családból" történettel.


Ha én lennék olyan helyzetben, mint te, a nekem érkező emailekről nem is szólnék a férjemnek, hogy ne idegesítsem vele.


Első alkalommal még visszaírnék és megkérdezném, hogy miért nekem írnak, mikor tudják a férjem elérhetőségét.


Másodszorra megírnám, hogy nekem többet ne írjanak, keressék a férjemet, ha vele akarják beszélni.


Ha ez után is jönne bármi, onnantól fogva tiltólistára tenném a adott email címet.


A telefonnal dettó: a harmadik hívás után letiltanám a számukat.


Ha képeslap jönne szülinapi, karácsonyi stb. jókívánságokkal, normális hangnemben, arra visszaírnék.


Azok után, hogy a gyerekekkel úgy viselkednének, ahogy írtad, biztosan megkérnénk őket, hogy ne jöjjenek látogatóba. Ha ebből sem értenének, akkor szerintem egyszerűen nem nyitnánk ajtót, mert még ha mi felnőttként tudnák is ezt a helyzetet kezelni valahogy, a gyerekeinket nem akarnánk kitenni újabb bántásnak, leszólásnak, beszólásnak stb.


Annak meg nagyon örülnék, hogy a férjem kiállt mellettem, a kapcsolatunk mellett annak idején.

2015. nov. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7 es ez a mailer daemon jo otlet :) koszonom.
2015. nov. 29. 22:37
 10/11 anonim ***** válasza:

A férjed családja rendkívül durván megosztó, gyűlölködő - szinte biztosan anyuka a bűnös ebben. Ilyen emberekkel nem kell és nem is szabad soha többé foglalkozni. Megváltozni nem fognak, jobbak nem lesznek. Azért, hogy a karácsonyi szent család-fílinget kipipálhassák magukanak, nem szabad feláldozni sem a belső békédet, sem a családodét.


Semmilyen formában nem szabad velük érintkezni.


A többit leírom neked priviben.

2015. nov. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!