Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tegyük fel, hogy ki nem...

Tegyük fel, hogy ki nem állhatod a házastársad családját, viszont ők minimum kétheti rendszerességgel elvárják a látogatásaitokat, plusz az ilyen-olyan évfordulók és napok megünneplését. (Nagy a család, ezért sok ilyen van. ) Mit tennél?

Figyelt kérdés
2016. júl. 6. 13:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%
Nyeld le a békát..
2016. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Na akkor tisztázzuk. A párom is elvárja? Ha igen, akkor elhagyom.Ha nem akkor tisztázza ő a szüleivel. Nálam régen nincs olyan, hogy bárki bármit elvárjon tőlem. nem vagyok 15 éves, hogy kötelezzenek családi programomra. Főleg, hogy nem is az én családom.
2016. júl. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
32%
A barátaidat megválogathatod, a rokonaidat nem.
2016. júl. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
húzós hisz mégiscsak a párod családja... Én se kedvelem a sógorom márpedig mindig ott eszi a fene a szintén unszimpatikus nejével. Én párommal közöltem, hogy egy darabig tűrök,de ha egyszer átlépnek egy határt akkor én többet nem teszem be a lábam. addig viszont próbálok mosolyogni hisz a páromnak sem jó ha két tűz közé kerül és mégiscsak a szülei és a testvére akkor is ha nem kedvelem a sógorékat.
2016. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
44%

Mivel a párom is igényli, vele megyek.

De mivel mostanában sokszor dolgozik pont ezeken a napokon, és sógornőm imád szúrkálni, ha egyedül vagyok, már volt, hogy bekamuztam valami melót, futárt, osztálytalálkozót, és átküldtem egyedül a gyerekeket.

2016. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%

Ha van közös gyerek, akkor látni akarja, ennyi, vigye a párod.


Nem vagy köteles elmenni 2 hetente jó pofát vágni, elmész évente 2x karácsonykor meg valami nagyobb eseménykor (pl esküvő, 40. házassági évforduló, keresztelő..) a többi ne érdekeljen.


Ha van fölösleges időd, akkor telefonálj oda, gratulálj, aztán lerakod, megvan 2 percből.

2016. júl. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%

Ha szereted a párodat, légy képes arra hogy elviseled időnként a családját.

Gyanítom a párodnak rosszul esne ha az ő családjával kapcsolatos eseményekre egyedül kellene mennie. Ráadásul magyarázkodjon is a családja előtt hogy "neeem dehogyiiis, Julcsika nem utál titeket csak a feje fáj...."


nem kötelező rajongani a párunk családjáért, de a párunk kedvéért illik megtenni dolgokat.

Persze a mai szép világban illem, kötelesség nincs, csak kedv és jogok.

2016. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%
Keress külföldi csajt. Olyant, akinek jó messze van a családja.
2016. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%

Ha nagy a család, akkor épp elég alkalom adódik a névnapok, születésnapok miatt. Ezekre menj el, a többire nem. Természetesen házastársad menjen gyakrabban, ha szívesen menne. Neki a szülei, testvérei stb., neked nem. Te addig mehetsz a saját családodhoz. Hátha őhozzájuk meg a házastársad nem megy szívesen. :DD

Amúgy jó lenne tudni, mi van amögött, hogy ki nem állhatod őket. Vannak kellemetlen természetű anyósok, apósok, sógorok, sógornők, de sokszor a fiatal asszonyka se tud tapintatosan viselkedni és (pláne, ha már van gyereke) azt képzeli, őkörülötte forog a világ.

2016. júl. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%

Ha vkit én "ki nem állhatok", ott reménytelen megváltoztatásuk, így kiiktatom életemből.

Ne találkozz velük. Párod eltudja mondani okokat. Fejlődjenek s lesz esélyük. It's too simple.

2016. júl. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!