Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi a minimum összeg,...

Mennyi a minimum összeg, amiből Németországban megél egy család?

Figyelt kérdés

Mondjuk színvonalasabban, nem a létminimumon.


Valóban havi 1000€-t kell szánni kajára, mint itt írta valaki?


Ha egyelőre csak két felnőtt van, baba nincs, mennyi kell per fő?


2015. dec. 8. 22:14
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
Lakas durvan 8-15 / m2 / honap. Azaz egy 50-60 m2 Lakas 500 € + rezsi 150. Kaja Kb 125 €. Azaz 900 € ket före. Akor meg nem mentel sehova stb. Azaz sterintem 1200 Euro ket före egy jo elet szinvonal mellet az realis.Persze lehet ennel olcsobban sok füg atol hogy hol van a lakas. Ara nem gondolgotok hogy pl. sopronbol ingazni ausztriaba?
2015. dec. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon sok múlik az albérleten. Én 3 éve voltam kinn, városban garzont sem nagyon találtam 500 euró alatt - persze volt egy-két nagyon jó ajánlat, én végül attól a várostól, ahol a munkahelyem volt, egy 5 percre lévő faluban laktam, és csak 250 eurómba került:) Szóval ha nem feltétlenül ragaszkodtok városi lakáshoz, a környező falvakban is érdemes körülnézni. (De amúgy én inkább 700-800 eurótól felfelé számolnék albérletre+ rezsi.)


Én egymagamra kb. 200 euróért vásároltam élelmiszert. Viszont SOHA, egyetlen egyszer sem vettem kész ételt, mindig magamnak főztem, a munkahelyi ebédeket is így oldottam meg (finoman szólva nem vagyok oda a német konyháért:S)


Kéthavonta egyszer tankoltam meg a kocsit 50 euróért, nagyobb kirándulásokra vonattal mentem.


Szerintem 1000 euróból egy fő már olyan kényelmesen ellehet, hogy abban utazgatás, mozi / színház / étterem, sport, vásárolgatás is benne van.


1000 euró élelmiszerre? Azért kíváncsi lennék, az hogy jött össze? Csupa éttermi koszt? Nem talált ki az illető a konyhába?:)

2015. dec. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Két emberre simán elmegy 100€ havonta. Úgy, hogy mindennap főzök, maximum gyorsétterembe megyünk nagyon néha, ilyen csilivili helyekre nem, igaz az is, hogy az alapanyagokon viszont nem spórolok, zöldség, gyümölcs, hús, hal, ilyesmiket eszünk főleg.
2015. dec. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
82%

100€ két emberre havonta???????

Nem tudom, hogy merre élsz, de mi ennyiből tuti hogy nem jönnénk ki.

Lakásra (3 szoba) fizetünk 900 eurot rezsivel.A havi bevásárlásra kb 800 euro megy el.

2015. dec. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A 3. lefelejtett egy nullát - elírta, a kérdésben szereplö 1000 Eurora reflektált.


Az meg igaz, hogy hha kiköltözik valaki a környezö ksiebb helyekre, akkor a lakbár olcsóbb, viszont a bejárás költségei majdnem ugyanannyit hozzátesznek.


A fejenkénti 100 Euro kajapénz elég szük, még akkor is, ha tényleg mindent otthon köeszítenek.


Mi a párommal ketten havonta kb 300-400 Eurot költünk kajára meg alap háztartási szerekre (tusfürdötöl a takarítószerekig), pedig odafigyelünk, hogy mit és mennyiért veszünk.


A lakbér egy szobás lakásra kb havi 400 Euro, egy kétszobás 800 körül van. Erre jön még a rezsi, ami havi 100-200 között mozog általában.


A lakhatáson és a kaján kivül még figyelembe kell venni a kötelezö biztosításokat, az utazási költségeket is, ami szintén elég sok lehet.


A havi 1000 Euro (nettóban) két emberre ben igazán sok, a minimum körül van, ha brutto, akkor közel sem elég.

2015. dec. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

2-es vagyok: igen, az ismerőseim nagy részének is az volt az első reakciója,amikor hallották, hogy faluban lévő lakást választottam, hogy amit így megspórolok, az elmegy majd utazásra.

Nos, én min. 400 eurót spóroltam ezzel havonta (lett volna egy nagyon jó szállás városhatáron belül is, de arról lecsúsztam, és még messzebb is lett volna, és többet kellett volna költenem a városon belüli utazásra), ezzel szemben 25 eurót költöttem benzinre:) - számba kell venni a lehetőségeket, és a konkrét esetet ki kell számolni...

2015. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os: ez nagyon speciális eset lehet, és nagy szerencséd volt vele. De azért általánosságban nem szokott bejönni :)
2015. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt élek régóta, a férjem is német.


Aki azt hiszi, hogy 1000 euróból megél, az álmodik.


Azzal kellene kezdeni, hogy hol?

1. A nagyvárosokban, nem csak München vagy Berlin de kisebbekben is mint Stuttgart vagy hasonlók a lakhatás nagyon drága. Egy pici garzon olyan 5-700 euró, de az két főre nem elég. Egy kisebb két szobás lakás már van talán 800-1000 eur +rezsiért. A rezsire érdemes még 300 eur-t rászámolni azért.


2. Kisvárosban vagy falun egy 2-3 szobás lakást azért kapsz már 5-600 euró + rezsiért


Így az árak csak a lakhatásra és rezsire: 800-1300 eur


A másik az étel. Két főre olyan 300 eurót bőven rá lehet számolni minden extra nélkül, ha sok húst esztek, akkor akár 400-at is.


Az autó vagy tömegközlekedés


Egy autó fenntartása nagyban függ az autó milyenségétől, de pl. a biztosítás olyan 100-150 euró kezdő vezetőknek (és kint annak fogtok számítani) egy átlagos autóra, az éves adó nem sok hónapra lebontva, 10-30 euró. A lényeg, hogy olyan 110-180 eur erre is elmegy. Plusz a benzin, ha csak egyszer tankoltok (ami azt jelenti, hogy olyan max. 10-15 km-re van a munkahelyetek), akkor olyan 50-70 euró. Ha többet utaztok, persze ez is több. Szóval az autó: 160-250 eur


Ha bérletet vásároltok egy nagyobb városban, az egy kicsit drágább is.

Pl. Berlinben 200 euró két főre egy hónapra 3 zónára (külkerületekre extra kell fizetni), Münchenben nagyon változó 2-16 zóna között lehet választani, de már a 2 zóna is 50 eur/fő azaz 100 kettőtökre, és nem valószínű, hogy elég a munkába járáshoz. A teljes Münchenre vonatkozó bérlet 210 eur/ fő tehát 420 eur kettőtöknek. Hogy egy kisebb nagyvárost is említsek megint, Stuttgartban a 7 zóna szintén 210 eur/fő, egy zóna pedig 60 eur/fő.


A személyi biztosítás itt egy olyan dolog, ami szinte mindenkinek van. Azért, mert ha bármi történik, bárkinek a bármijét tönkreteszed itt nem sz*roznak az emberek és kérik a pénz, ügyvéd vagy saját biztosító által (pl. ha eláztatod az alattad lévő lakását, elfelejted behúzni a kéziféket és belegurulsz a szomszéd garázsajtajába vagy hasonlók - ilyen esetben többtízezer euró is lehet a javítás költsége - ha nincs biztosításod, zsebből kell fizetned). Nem lehet megúszni. Így szinte mindenkinek van privát Haftpflichtversicherung biztosítása. Ami még általában szokott lenni az az extra Altersvorsorge pl. Riester bár ez elég kedvezményes, illetve az Arbeitsunfähigkeitsversicherung - arra az esetre, ha munkaképtelenné válnál - ilyekor a többezer eurós átképzés költségét is fizetik betegség vagy allergia esetén pl. Ezeket persze nem kötelező megkötni, de javallott. Közöset is lehet kötni, úgy valamivel olcsóbb. 100-200 euró között érdemes erre számolni.


Ha összeszámolom, akkor itt tartunk:

- lakhatás 800-1300 eur

- étkezés 300-400 eur

- közlekedés 160-250 eur autóval, 120-420 eur bérettel

- biztosítás 100-200 eur


Összességében a LÉTSZÜKSÉGLETEKHEZ:

- 1400 - 2300 eur várostól, lakóhelytől függően.


Ezenkívül hogy mennyit szántok szórakozásra, "színvonalasabb" életre, az a ti dolgotok. Egy termálbelépő kb. 30 eur/fő. Egy mozijegy 5-8 eur/fő. Egy színházbelépő is olyan 30 eur/fő. Egy sör egy bárban 3 euró megvan, egy koktél 6-7. A ruhák, cipők olyan árban vannak mint otthon az otthon is ismert boltokban, tehát egy olcsóbb deichmannos cipő 20-30 eur, stb.


A német statisztikák szerint a létminimum 2 főre egyébként 17.000 euró évesen, tehát pontosan kb. 1400 euró havonta két főre, amit fent le is vezettem.

2015. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy az ételárakat csak a bevásárlásra írtam, ha étterembe mentek vagy rendeltek ennek a duplája kényelmesen kijön. De csak a havi bevásárlásra értettem, mielőtt félreértés keletkezne :)
2015. dec. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kezdek elbizonytalanodni. Hogy a jóégbe jöttök ti ki havi 300-400€/fő? Én mindig egy ezrest költök kettőnkre, minimum. És ez csak a kaja. Valamit akkor nagyon rosszul csinálok, de mit? Pedig Nettoban és Lidlben vásárolok többnyire.


Amúgy a lakásbérlés: Berlin, Mitte, 100négyzetméter, 1100 mindennel együtt.

2015. dec. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!