Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » "Legjobb rokon a távoli,...

"Legjobb rokon a távoli, minél távolabb van, annál jobb. " szerintetek igaz ez a mondás, hogy a rokonság átok?

Figyelt kérdés
2016. aug. 14. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban nem. nagyon összetart a rokonság.
2016. aug. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagytok jóban, akkor jobb, ha minél távolabb vannak.

De nyilván, akivel jóban vagy, az jó ha közel van és tudtok bármikor találkozni.

2016. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hozzánk állandóan jönnek a feleségem rokonai pénzt kunyerálni de miattam sosem adunk (feleségem adna nekik) aztán elhordanak engem mindenféle népségnek
2016. aug. 14. 19:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát a te esetedben kérdező igen, jogos amúgy ez a mondás :)

Nálunk is van ilyen, de pl unokatesóimmal jól kijövök, nem szeretnék túl távol lenni tőlük.

2016. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaz! Minél távolabb van, annál ritkábban látod, annál kevesebb a vita!
2016. aug. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Attól függ hogy álltok egymáshoz.


Nálunk van olyan rokon, aki mindig siránkozik hogy "ezer éve nem találkoztunk szüleiddel", én meg közlöm velük hogy b..sszátok meg a város másik felén laktok, fél órányira, simán le tudnátok ugorni 1-2 órára is beszélgetni.


De van olyan rokon aki messze lakik, mégis tartjuk a kapcsolatot telefonon is, vagy van amelyik közel, és napi-heti szinten találkozunk.

2016. aug. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jogos. Mondjuk ha a szomszéd utcában laknának, akkor se nyitnánk rá egymásra az ajtót, de van, amelyik az ország másik végében él, és jól is van ez így.
2016. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Minden közösségtől azt kapunk vissza,amit beleteszünk.Ha szeretetet,szeretetet,ha átkot,átkot.
2016. aug. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hú ez nagyon igaz sajnos.Ahogy mondják,a barátot meglehet választani,de a rokont nem. Nekem negatív élményeim vannak róluk.
2016. aug. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
64%
Minek az embernek ellenség, ha vannak rokonai?
2016. aug. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!