Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan nyugodjak meg?

Hogyan nyugodjak meg?

Figyelt kérdés

10 éves unokaöcsém minden nap nálunk van suli után. Anyja dolgozik, apja meg sz... rik a fejére, szóval nálunk várja, amíg az anyja érte nem jön este 7-kor, hogy hazavigye. Addig mindig gépezett apám gépén, szerencsétlent kitúrva onnan, aki hazajön napi 11 óra munka után, és szeretne odaülni, de persze a gyerek az első (aki értelemszerűen nem is az övé). Erre az időre mindig odaadtam jó szívvel apámnak a saját laptopom, hogy nézzen filmet vagy amit szeretne. Ez napi 2 órát jelentett.


Nemrég azonban apa gépe elromlott, és most a laptopomon osztozunk hárman, ami annyit tesz, hogy délután 4 és este fél 10 között nem jutok a gépemhez, valamint használat után vissza kell juttatnom apa asztalára, hogy reggel, munkába menet előtt még használhassa. Ez a kisebbik gond, mert apám rugalmas, nem túr ki a gépem elől, ha szükségem, de őt nagyon szeretem is, szóval szó nélkül átnyújtom neki mindig.


Unokaöcsémet viszont egy kis betolakodónak érzem. Mióta megszületett,állandóan a nyakunkon van. A legnagyobb tüskét bennem az okozza, hogy apám egyetlen szórakozását is elveszi. Ő a legkisebb, hát mindig mindenhez joga van nálunk. Úgyhogy most a laptopomat is megkaparintotta és gyűlölöm ezt az egészet, mérhetetlen bennem a düh, hogy állandóan a pondróhoz kell igazodni. Nyilván apa sem tud kikapcsolódni úgy, ahogy szeretné, pedig ha valaki, ő megérdemelné. Én pedig a laptopomon dolgozom, azon írom a szakdolimat, azon van minden tananyagom, azon szoktam naplót írni, történeteket alkotni, Photoshopot használni, olvasni és persze játszani is, fordítani, animét nézni meg még millió dolgot. Az a legszemélyesebb tárgyam, és most nem csak meg vagyok fosztva tőle arra az időre, amíg egyáltalán itthon vagyok és nem pedig dolgozom vagy egyetemen vagyok, hanem még az a kisgyerek birizgálja, akinek kötelező átadni. Ma még az egyik haverja is átjött, úgyhogy ketten játszanak rajta, én pedog rosszul vagyok ettől. Semmi köze nincs hozzá. Eddig sem éreztem semmit iránta, csak bosszantott, hogy mindig ő az első mindenben, de most már egyenesen gyűlölöm.


Bocsi, ha kicsit zavaros lett. Nincs megoldás, tűrnöm kell, amíg végre el nem költözöm a nyáron, de addig is, hogyan viseljem el, hogy a legintimebb dolgaimat tartalmazó, saját gépemet nem tudom használni? Addig használhatom, míg a munkámat megcsinálom, utána sorba állnak érte, így rengeteg hobbimat, kikapcsolódási lehetőségemet elveszítettem. Remélem, lehet érteni, hogy el tudom foglalni magam a gép nélkül is, de ha elmegyek helyette moziba, az nem azt jelenti, hogy többé nem hiányzik a PS-sel való szöszmötölés vagy a mangák olvasása.


2016. okt. 7. 17:51
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Beszéltem apával, pedig féltem, hogy csalódott lesz vagy valami ilyesmi, de NEM! Teljesen normálisan kezelte a dolgot, és szerinte jó, hogy szóltam, mert így felgyorsítottam az eseményeket, különben ült volna tovább a kényelemben - vagyis már holnap megcsináltatja a saját gépét, és azon újra ketten osztoznak majd unokaöcsémmel.


Úgyhogy megoldódott a gondom. Köszönöm nektek a bátorítást, nélkületek nem mertem volna megtenni ezt a lépést! :))

2016. okt. 8. 00:33
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

A jövőre vonatkozóan is kérdezem:

Ugye van minden fontos fájlról frissített biztonsági mentésed valahol? Mert amelyik gépet munkára is használjuk, azt NEM adjuk kölcsön se gyereknek, se barátnak, se rokonnak - legfeljebb egy-két olyan embernek, akiben maradéktalanul megbízol, és akit figyelmeztetsz, hogy milyen "értékek" vannak a gépeden!!! - És még ha csak te használod is: a gép az gép, bármikor elromolhat valami, KELL biztonsági mentés!

2016. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudom, hogy hogyan és mire szokás biztonsági mentést készíteni, úgyhogy én az e-mail fiókomba mentek mindent. Kicsit körülményes... ismersz jobb módszert? :/
2016. okt. 8. 10:39
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, ha jól értelmezem az általad írottakat, akkor ti már vettetek egy gépet az unokaöcsnek, ami ráadásul komolyabb gép mint a tiétek és ti meg egy gépen osztoztok családilag, ... de azt meg az unokaöcs használja, ... mert az övét az apja használja! :)

Tehát vettetek egy gépet az unokaöcs apjának! :):):)

Esküszöm ez egy bohózat!

Ha bántani akarnálak, akkor most azt mondanám, hogy vegyetek még egy gépet az unokaöcsnek (lehetőleg a legújabb típust)de azt ne engedjétek elvinni, maradjon nálatok, mert a végén még azt az unokaöcs szomszédja fogja használni.

Ti meg nyomorogjatok továbbra is az egy gépen, kivéve ha apád megcsináltatja a saját sz@r gépét, mert akkor az egész családotokra lesz két gép. Hurrá! :)

Akkora balekok vagytok, hogy azt már tanítani kellene!

Figyu, az én gépem is már leheli ki a lelkét, nekem nem akartok venni egy tuti gépet? Esküszöm rendesebb ember vagyok mint az unokaöcs faterja! :)

Jól gondold meg mit válaszolsz, mert nemleges válasz esetén megyek hozzátok gépezni! :D

2016. okt. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy én vettem volna annak a f -nak egy gépet? :D Én nem adtam bele egy forintot sem, mert tudtam, hogy ez lesz. Nem lehet megmagyarázni a gyerek hülye anyjának, hogy ez így nem oké. Most is napok óta nálunk alszik a gyerek, mert az apja otthon dühöng valamin, így nem mer hazamenni az anyjával együtt. Teljesen egyetértek veled, de a családban én "gyerek" vagyok, nem igazán szólhatok bele a házasságukba, de nem is akarok, csak amikor a faterja miatt engem akarnak korlátozni mint most. Nagyon várom a nyarat, hogy elköltözhessek.
2016. okt. 8. 11:25
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok:

egyetemi szerverre, háttértárra, pendrive-ra is menthetsz, de kiírhatod a fontos dolgokat CD-re is. Szakdolgozat esetében én a gépen kívül még két helyre mentenék. (Nekem a diplomaleadás előtt egy hónappal elszállt a gépem (szerencsére helyre tudták állítani), és akkor jöttem rá, hogy van ugyan egy biztonsági másolat az egyetemi gépen, de 6 héttel korábbi verzió:S - szóval izzadtam rendesen, te legyél okosabb!)

2016. okt. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
53%

14-es vagyok!

Csak gratulálni tudok az elhatározásodhoz és sok sikert kívánok az önálló életedhez!

Csak egy (jó)tanács útravalóul:

Ezt a mindent elfogadó, meghunyászkodó magatartást, amit otthon megszoktál, a külvilágban ne gyakorold, mert nagyon rá fogsz fázni!

Látod, még családon belül is rád/rátok telepszik és kihasznál benneteket egy kis pióca és anyjával együtt testületileg szívják a véreteket.

Áttételesen még a kölyök apja is.

A "valóvilág" még kíméletlenebb!

Ne hagyd magad kihasználni, vigyázz magadra és őrizd a tárgyi és lelki értékeidet!

Ettől még nagyon jó ember lehetsz, csak nem leszel balek.

2016. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a tanácsaitokag mind a való életre, mind a biztonsági mentésre vonatkozóan! :))
2016. okt. 8. 14:21
 19/25 anonim ***** válasza:
Értem. Tehát egy tízéves gyerek nálatok tölti az egész délutánját, és ahelyett, hogy a házit csinálná, tanulna, olvasna, a te laptopod előtt ül. Te meg asszisztálsz hozzá. És apád is. Nem az, hogy beszélnétek az anyjával, hogy mit kell csinálni egy ilyen korú gyerekkel. Ügyesek vagytok, cukrot nektek.
2016. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kedves Kérdező az OFF-ért, de szeretnék valamit kérdezni, csak az érdekesség kedvéért.

a 14-es és 17-es választ én írtam, hogy lehet a két hsz. között ekkora pontszámkülönbség? (Bevallom, engem nem érdekel a pontozás, de ez most szemet szúrt)

Érti valaki?

Hozzáteszem, hogy EGY regisztrációm van,... mielőtt valaki meggyanúsítana!

2016. okt. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!