Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ezt hogy kezelnétek? Szeretném...

Ezt hogy kezelnétek? Szeretném megelőzni a háborút.

Figyelt kérdés

A férjem anyukájának barátnőjétől kapott ma a lányom ( 5 éves) egy görkorit meg ruhákat, amiket az unokája nőtt ki, meg csokit, cukrot. A férjem 2 testvérének a gyerekei pedig csokit, cukrot, de a 2 testvér ott megette, így a gyerekeiknek nem jutott. Az egyik testvér 2 gyermeke akkora méretileg, mint az én 5 évesem ( nem ikrek, 4 és 7 évesek, csak ugyanakkorák), így arról az oldalról hatalmas vitákra számítok, meg irigykedésre.

Nem tudom, miért az én gyerekem kapta, azt sem, hogy ők miért nem kaptak, azt sem, hogy a szülők hogy zabálhatták fel a gyerekeik elől. Nem is ismerem ezt a nénit, aki hozta a dolgokat, csak párom meg a lányom találkozott vele anyósnál. Nem volt alkalom, szülinap vagy ilyesmi.

Ti mit tennétek? A lányom nagyon örül, szóval a kb 10db ruhából nem fog adni nekik. Nem irigy, de tényleg Hello Kittys ruhák, és imádja. Tudom, hogy támadni fognak. Irigykedni, lehordani a sárga földig. Nem tudom, hogy oldjam meg, hogy ne is nyeljem le amiket mondanak, de úgymond diplomatikus legyek.

Ti mit tennétek?


2016. okt. 15. 22:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
5%
Viselkedj hálásan, alázatosan és udvariasan. Ha ezeket betartod, akkor talán nem történik semmi. Ha pedig igen, akkor te legalább megpróbáltad és ez is jelent valamit.
2016. okt. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igen, normál esetben működne, de a sógornőm az az ordítozós, mindent túlreagálós fajta.
2016. okt. 15. 22:42
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem te kérted. Ő határozott úgy, hogy nektek adja ezeket, ahogy nekik pedig vitt cukrot és hasonlókat. Ez az ajándékozó döntése, neked (nektek) ebben nincs felelősségetek. Dönthetett volna úgy is, hogy nekik nem ad semmit.
2016. okt. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
De miért kéne adni a másik két testvérnek? te is kaptad, azt, hogy ők nem kaptad az nem a te bajod. Ha hiszti van, akkor közöld velük, hogy ezt beszéljék meg a nénivel. Az édességről meg annyit ha azt követelik, akkor közöld velük, hogy talán nem kellett volna megenni a gyerekek elől. Ha meg továbbra is támadnak akkor egyszerűen felállsz, és mondod, hogy te ezt nem hallgatod tovább, és szépen hazamész.
2016. okt. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9%

Bár elvileg minden ruhát a te lányod kapott, én azért legalább 1-1 (de inkább 2-2) ruhát odaadnék a másik két kisgyereknek.

Szerintem nem baj, ha a te gyereked megtanulja, hogy amit kedvelünk, abból is adnunk kell a másiknak.

Persze elegánsabb lenne, ha ők meg a csokiból, cukorból megkínálnák a te gyerekedet, de hát az idióta szüleik felzabálták előlük is. :DDD

Mondjuk a néni is oszthatta volna bölcsebben a dolgokat, hogy mindenkinek mindenből ad.

2016. okt. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Ez a néni a család régi barátja, kb 50 éve. Ismeri a sógornőmet meg a gyerekeit is. Ha nem a legmárkásabb, legcsillogóbb cuccokat kapják, akkor abból felmosórongy lesz vagy begyújtanak vele. Végezte már így tőlem kapott ruha és cipő is. Nekik ezért nem hozott. Plusz mert a sógornőm követelőző, pofátlan, tiszteletlen nő, aki csak magának akar mindent. Ezért nem kedveli őket ez a néni sem, anyós sem. Pár hete a szüreti fesztiválra kapott a lányom kölcsön anyóstól egy csőszlány ruhát, abból is hiszti lett, miért nem ők kapták. Ők ilyenek. Ezért tudom, hogy jóra nem számíthatok.

Az, hogy adok belőle nem megoldás, mert nekik mind kell. Főleg a görkori. Azt meg nem fogom odaadni, annyit nem ér a béke, hogy utána a lányom sírjon.

Gonosznak tűnhetek, de sajna jól ismerem.

Tegnap műtöttek, délután már csak rá kellett figyelni, mert fáj a foga. Kicsit rosszul esett, hogy mindig körülötte forog a világ. Pedig van saját családja, szülei,stb, nekem nincs. Ezért is kezel anyós a lányaként, tegnap hozott mindenfélét, hátha tudok enni valamit, ez is meg lett szólva.

2016. okt. 15. 23:58
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

Ha ilyen a sógornő, én eleve nem lennék vele egy légtérben soha, innentől nem zavarna, mennyire tombol.


Nem értem a dolgot, nem követtél el semmit, miért kellene bármit is tenned? Ha valaki a lányodra írat egy házat, rajta s a gyerekein pedig keresztülnézi, ahhoz sincs a világon semmi köze, nem? Fel nem fogom, mi jogon vár el a sógornő dolgokat... Ha beszól, azzal csak magát járatja le, én igazán nem gyötörném magam azon, hogy hogyan kezeljem. Sehogy, nem érdekelne, meg se hallanám, mert nem lennék ott, ahol ő. Ha mégis, mert családi akármi (mondjuk ilyen nem érdekelne, nem mennék, nagyon ki tudok akadni az ilyeneken, nem vagyok az a szelíd fajta), akkor visszaszólnék, lehetőleg a méltóságomat megőrizve, magamra és a lányomra vigyáznék, az ő lelkivilága pont nem érdekelne. De mivel nincs miről beszélni, 1-2 szóban elintézném, hogy beléd meg mi ütött, s ajánlanék pszichiátert vagy valami. Ennél diplomatikusabb viselkedést egy ilyen tőlem ne várjon... Részvétem.

2016. okt. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos ismerős a szitu.

Nem tudsz mit tenni, ezt be kell lásd. Bármit teszel, bármit mondasz, az ilyen ember szemében soha senki nem lesz értékes, egyedül csak maga körül forog neki a világ.

Azért merem azt mondani, hogy próbáld meg az egészet semmibe venni, és megtartani a ruhákat, mert személyesen ismerek ilyen embert, jól tudom, hogy képtelenség az ilyennel jóban lenni. Ez egy lehetőség arra, hogy te is fejlődj azon a területen, ami a "magasról teszek rá" érzelmet irányítja.

2016. okt. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8%

Most nem is értem, mi a probléma.

Ez a kérdés arról szól, hogy fikázni kell a sógornődet?

Mert háború még nincs, csak te ontod ki magadból a vitriolt.

Ráadásul te is nagyon irigy vagy. A sógornődet szidod, hogy ilyen meg olyan, de egy ruhát nem adnál a GYEREKÉNEK.


Én azért meghallgatnám a sógornőt is.

2016. okt. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a problémát!

Valaki adott a te lányodnak valamit, mert veletek szimpatizál. Ennyi!

Ha bárkinek ezzel gondja van, forduljon az ajándékozóhoz és ott reklamáljon.

Ha mondjuk egyik szomszédotoktól, vagy munkatársadtól kaptál volna ezt-azt, azt is meg kellene osztanod a sógornőddel?

Én biztos leépíteném ezt a kellemetlen rokoni szálat és csak a kötelező családi összejövetelekre korlátoznám a találkozásokat, ... vagy még arra sem.

De ez én vagyok.

2016. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!