Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelnétek, ha a...

Hogyan kezelnétek, ha a barátnőtök édesapja öngyilkos lett? Hogy hozzam fel a témát, hogy ne legyek tapintatlan?

Figyelt kérdés
3 hónapja van barátnőm, nagyon megszerettem. 26 éves lány, sokat beszéltünk egymás családjáról , de ő soha nem beszél az apukájáról, csak annyit mond, hogy meghalt. Együtt járunk ki néha a temetőbe, amikor képdeztem hogy mi történt az apukájával azt mondta, nem beszél a dologról. Tegnap megtudtam, hogy 2 éve halt meg, öngyilkos lett, kiállt egy InterCity elé. Néha belekezdene, elkezd mesélni az apjáról, aztán hirtelen témát vált. Felhozzam neki a dolgot? Vagy várjam meg amíg ő beszél róla? Hogyan lehet feldolgozni egy ilyen eseményt?
2016. okt. 12. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem kell szóba hozod. Ha ő beszél róla, oké, meghallgatod, ha nem beszél róla, úgy is jó. A témáról se beszélnék vele a heyledben, pláne, ha mondjuk eliteled az öngyilkosságot. Majd ő feldolgozza, ha kell a segítséged, szólni fog, de 3 hónap szerintem nagyon kevés még egy ilyen témához. Mondjuk a temetőbe való jarkalashoz is....
2016. okt. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Varga Péte4 ***** válasza:
Ne hozd fel a témát. A kettőtök kapcsolata, a jövő a fontos, a múlttal nem kéne foglalkozni, fölösleges a régisebeket felszakítani.
2016. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért hoznád fel? Nyilvánvaló, hogy ő nem akar beszélni róla. Ennek nem kell témának lenni. Megtudtad, mi történt, ennyi. Ennél jobban nem kell ezzel foglalkoznod.

Ilyesmit sosem lehet teljesen feldolgozni, valószínűleg neki sem sikerült. Ne feszegesd.

2016. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 hónap után amúgy sem illik ilyesmiről faggatózni. Ha már pár éve együtt lesztek, és a család része leszel, akkor lehet, hogy elmeséli ő vagy az anyukája, hogy mi történt és miért történt. De addig tulajdonképpen nincs is közöd hozzá.
2016. okt. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne hozd szóba.

Sőt, ha ő hozza szóba, akkor se mutasd, hogy már tudtad mástól, hogy öngyilkos lett.

2016. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én Édesapám ugyanezt tette tavaly. Ez feldolgozhatatlan és elfogadhatatlan.Túl sok a megválaszolatlan kérdés. A mai napig azt kérdezem, hogy miért? De válasz soha nem lesz már :( De van aki tud róla beszélni van aki nem. Én tudok róla. Ha úgy érzi majd beszél, te ne firtasd. Minden jót nektek!
2016. okt. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ha nem akarja ne hozd fel semmiképpen.
2016. okt. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Várd meg, míg ő érzi úgy, hogy meg akarja veled osztani a történteket!

Semmiképp ne te kezdeményezz, mert csak rontasz a kapcsolatotokon.

2016. okt. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!