Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van gazdag rokonotok? Szokott...

Van gazdag rokonotok? Szokott pénzt adni, vagy az anyagi dolgairól beszélni?

Figyelt kérdés

Nekünk teljesen átlagos a családunk, de a sógoromék családja már nem annyira, nekik rengeteg pénzük van, viszont sosem adott, sosem ajánlott fel semmit sem nekünk.

A szüleim természetesen nem is fogadnák el, de még a szándék sem volt meg.

De például édesapám szokott beszélgetni a sógorommal az autókról, és a sógorom mondta,hogy a mostani autóját 25 millióért vette, amit meg 2 éve használt az 22 volt.

Vagy havonta is elmennek nyaralni, és mindig ötcsillagos szállodákba, meg egzotikus helyekre.

Egyszer pedig elmentem velük vásárolni egy bulira, akkor 20 főre, 890 ezer forintot hagyott ott a sógorom a nagyáruházban.

Ezeken kívül nem nagyon van információnk, mert nem kérdezzük a pénzéről, és ő sem nagyon beszél, csak ezek azok amiket lát az ember.

Az apja vállalkozó, az anyja főorvos, ő pedig luxusautók adásvételével foglalkozik, úgyhogy érthető a forrás, de nekem ez akkor is furcsa.

Számomra felfoghatatlan az az összeg amit ők megkeresnek, és elköltenek, és bár nem vagyok az ő cipőjében, de biztos, hogy én adnék másoknak, legalább a közelebbi rokonaimnak.

(a szüleimmel jóba vannak, és kedvelik egymást)

Ez csak az én kérdésem, nem arról szól,hogy "há', mé' nem ad?!" a szüleim tényleg nagyon büszke emberek, nincs kizárva,hogy nekik már ajánlott fel pénzt, csak elutasították (mert 100% hogy minden ilyet elutasítanak) de én nem tudok ilyenekről.

Alkalmakkor sem vesznek többet annál mint amit pl. mi megengedhetnénk. (tehát ha szülinapom van nem kapok a nővéremtől egy új autót)

Én jól érzem magam, nem nélkülözünk, tényleg nem erről szól a kérdés, hogy az egészséges irigységen túl több van bennem, de nem igazán értem.

Ezért lennék kíváncsi,hogy másnak van e gazdagabb rokona, és ad e pénzt ha mondjuk szükséges? (vészhelyzetre, vagy gyógyszerre,bármire, tényleg akármire adott e már?)


2016. ápr. 26. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
87%

mégis hogy képzeled majd havi zsebpénzt adnak minden rokonak

csak mert nekik van...

2016. ápr. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk segítettek már, de mindig vissza is adtuk apránként a teljes összeget.
2016. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
93%
Miért adnának? Az az ő pénzük, ők tanultak és dolgoztak érte, hogy azon a színvonalon éljenek. Ettől még nem lesznek szeretetszolgálat. A vészhelyzet az más, pl. valaki súlyos beteg a közeli(!) családban, de ha pl. fogszabályzó kell a 6. unokatesónak vagy ilyesmi, akkor egyáltalán nem kell őket lefösvényezni, ha nem osztogatják csak úgy a lóvét, amiért fáradsággal megdolgoztak.
2016. ápr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
88%
Elég furcsán gondolkozol. Nekem van tőlem jóval gazdagabb rokonom, attól hogy neki jól megy, az em azt jelenti hogy elosztogatja a jövedelmét a családban, "hagy legyen másnak is, nekem meg elég a kevesebb is". Ez teljesen normális. Ugyanis nekem is van tőlem jóval rosszabul álló rokon és én sem adok neki sem haonta sem alkalmakkor pénzt. Ajándékot is a szokásos mértékben. Vészhelyzetre nem tudok mit mondani...segítenék, de ott sem úgy hogy állom a számlát hanem valamennyivel ami nem megterhelő. Ezzel más is így van. Szóval szeintem a sógorodék teljesen normálisan viselkednek, és szerintem sosem ajánlottak fel pénzt a szüleidnek, mert azaz abnrmális. A segytség egy jól fizető állás, esetleg egy üzleti tipp vagy vállakozás elidításához "szakmai" segítség.
2016. ápr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
44%

Ennyire gazdag rokonom nincs, de ők sem szoktak különösebben adni, sőt. Pl. nálunk a családban úgy szokás, hogy ha több napra érkezik valaki, akkor a vendéglátásért "cserébe" visz egy kis édességet, kávét, stb. Ők általában üres kézzel mennek.

Én biztos adnék a családomnak, ha nem is 25 milliós autót, de abból már új házat is lehetne venni, szóval...

2016. ápr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
92%
Nem értem, hogy ez hogy merülhet fel benned. Milyen logika alapján sakkoztad ki, hogy másoknak fel kéne ajánlani a pénzüket. Mert az, hogy nekik több van, nem indok, csak tény.
2016. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
91%
Miért, te adsz a nálad szegényebbeknek? Ha minden gazdag csak összevissza osztogatná a pénzét akkor nem lenne már gazdag. És nem is értem miért várná el ezt bárki is. A saját pénze amiért ő dolgozott meg. Nyilván mindenki adna ha kérnének tőle vészhelyzet esetén... de magától nem osztogatja senki a pénzét, az elég nagy hülyeség lenne.
2016. ápr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 A kérdező kommentje:

Sajnálom,hogy egyesek vagy nem értik a kérdést vagy szándékosan kötekednek.

Tökéletesen elégedett vagyok az életemmel, nem vagyunk gazdagok, de szegények sem, és ennek örülök.

Nem vagyok nagyravágyó, beérem azzal amink van, de természetesen mint minden normális ember, néha álomvilágba szenderülök, és eszembe jut,hogy milyen lenne egy akkora vagyon amit fel sem tudok fogni (és én speciel nem tudom felfogni azokat az összegeket amikkel a sógoromék gazdálkodnak) , és ebből adódóan eszembejut, hogy ha nekem lenne, én biztos adnék, mert ettől érezném jól magam, hogy adhatok másoknak.Nem szétosztani, adni meg elosztani más.

Ha adok a csokimból két kockát, akkor nem elosztottam, csak adtam.Ha enyém a világ egyik legnagyobb csokija, akkor meg pláne nem nagy dolog.

De ha anyukám a halálos ágyán feküdne, és egymillió forintba kerülne az őt meggyógyító varázskapszula, ő akkor sem kérne,. és fogadna el pénzt.Mert ő ilyen, és édesapám is ilyen, és én is ilyen szeretnék lenni, még ha nem is racionális, szerintem példaértékű.

Senkinek sem fáj a foga a sógorom pénzére, csak felmerült bennem a kérdés,hogy ő vajon miért nem akar adni?Mi miatt nincs meg a szándék?

Csak abból tudok kiindulni,hogy én biztosan adnék.Az meg hülyeség,hogy a szegényebb rokonnak sem adunk, erre remélem nem kell kitérnem,hogy miért nem hasonlítható össze a kettő.

A normális válaszokat köszönöm!

2016. ápr. 26. 22:47
 9/71 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, te simán csak elmeroggyant vagy..
2016. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 A kérdező kommentje:
Elmeroggyant maximum az lehet, akinek este 11kor van ideje személyeskedni egy "elmeroggyant" kérdése alatt :)
2016. ápr. 26. 22:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!