Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek ki ilyen a családban?...

Nektek ki ilyen a családban? Akár nagyszülő, szülő, unokatesó

Figyelt kérdés

Hogy minden betegséget beképzel hogy biztos ez meg az és ,hogy kész ennyi én meg fogok halni mert az orvos azt mondta hogy lehet ez egy daganat

Mi nálunk egy rokonunk ilyen de azzal közeli kapcsolatba vagyunk és úgy megtud minket ezzel ijeszteni és nyugtatjuk de amíg a CT alapján nem mondják azt hogy uram nyugodjon meg semmi baja ő addig nem tud lenyugodni

Mi persze elfogadjuk így és szeretjük de úgy megijeszt ezzel néha minket nálatok van ilyen a családotokban?



2017. jan. 3. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyósom ilyen, de ő folyton arról beszél, hogy nem halhat meg. Állandóan orvoshoz mászkál. 3x bevitette magát mentővel kórházba, aztán kiderült, hogy semmi komoly, de agyon vizsgálták. Minket kikészít.
2017. jan. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Ez egyébként egy mentális betegség .. nem tudom hogy hívják de az ilyen emberek tényleg mindent beképzelnek és sokszor emiatt rá is játszanak a betegségre mert figyelmet akarnak.


Én ismerek ilyen embert bár nem rokon a legjobb taktika az ha nem állsz le vele vitatkozni mert ha valamit a fejébe vesz azt tényleg csak a 10.ik orvosi vizsgálat tudja kitörölni a fejéből.

2017. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Senki.
2017. jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 DuplaKV ***** válasza:
100%
A nagynéném is hipochonder. Szerencsére csak időszakosan jön nála elő.
2017. jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nálunk is szerncsére

De csak az elmúlt években lett ilyen most 60 éves és ezaz egész kb 57 éves korától kezdődött

2017. jan. 3. 23:01
 6/12 A kérdező kommentje:
*Nálunk is szerencsére időszakonként
2017. jan. 3. 23:01
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamam,regen nagyon durvan csinalta.

Valaki tudja mi ennek a betegsegnek a neve?

2017. jan. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Zedricht ***** válasza:
54%

Anyukám keresztanyukája.

70éves de kb 5 éve ez megy. Neki mindíg minden baja van, főleg a lábával, de eszébe sem jut, hogy lehet azért mert öreg meg mert elég nagy a testsúlya.

2017. jan. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Hipochondria a neve. Képzelt beteg.

A legtöbb orvos placebót ad rá, ami azt jelenti, hogy olyan tabletta, amiben semmilyen hatóanyag nincs, de az illető beveszi és azt hiszi, hogy most ő meggyógyul, utána pedig abbahagyja a hisztit.

Olyan személyekre jellemző, akiknek rengeteg szabadidejük van és nem tudják magukat lekötni, mert ha lenne, munkájuk, kisgyerekeik, hobbijuk, akkor nem is lenne idejük ilyen képzelgésekre.

A legjobb, ha adtok nekik valamilyen feladatot, addig legalább szüneteltetik a beteges képzelgéseiket..

2017. jan. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos nem mindig működik az "adjunk neki feladatot" project. Anyósom fiatal korától játssza ezt a "halálos veszély"-ben vagyok életet. A szülei anno belementek a játékba, az anyja élete végéig pátyolgatta, mivel anyós 40 évesen özvegy lett. Az anyja halála után folyton valamelyik rokon nyakán lóg. Jelenleg egy luxus idős-otthonban él. Hiába kínálnak ott rengeteg programot szinte egyre sem megy el, barátokat se szerez, mert idővel mindenkinek az agyára megy a nyafogásával. Már a férjem se bírja a telefonos hisztiket. Pár éve majdnem ráment a házasságunk. Szinte lehetetlen leállítani, ráadásul most már a demencia jelei is jelentkeznek nála. Lassan haragudni se lehet rá, ha mond valami hülyeséget. Szóval jobb idővel kezelni a bajt, mert elfajul a helyzet, és finomkodni sem érdemes. Nálunk a határozottság vezet csak eredményre, de én már sok javulásban nem hiszek. Ha nem panaszkodhat, akkor látványosan szenved, lényeg hogy figyeljünk rá és ő legyen a középpontban.


Szerintem legyetek határozottak. Mondjátok neki, hogy megvárjátok a vizsgálat eredményét, majd ráértek akkor aggódni, ha tényleg beteg. Addig is rakjon rendet, takarítson ki, mert ha kórházba kerül, meg kell találnotok a hálóinget és a törölközőt.

2017. jan. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!