Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok anyámnak több...

Nem akarok anyámnak több pénzt adni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyám 42 éves, egész életében 5 évet ha dolgozott (persze nem egyszerre)...

De emellett a bátyámmal együtt "egyedűl" (nagyszüleim támogatásával) nevelt minket (apukám beteg, külön élnek a születésem előtt óta). Ha valamiért, hát ezért lehetek neki hálás azon túl, hogy megszűlt.

16 éves korom óta (19 vagyok), kisebb szünetekkel diákmunkám van és dolgozom, de mostmár egyetem mellett.

Eleinte az én egész keresetemet is "elvette", mostmár csak kb. a felét adom oda.

Az a baj, hogy az egész család (nagyszülők, az Ők testvérei, stb.) szekál, hogy miért nem segítek többet anyámon azok után, hogy felnevelt (a nagyszüleim minden hónapban 120 + ezret utalnak neki)... Kiskoromban jó volt vele a kapcsolatom, de 10 éves korom körül megismerte a barátját és azóta rosszban vagyunk (mivel vele nem jöttem ki, de pszichológus szerint nem bennem volt a hiba). Gyerekként sokszor megaláztak a rokonok előtt ketten, hazugságokat mondtak, de persze Ők elhitték, mert felnőttek állították. Így nem szeretnek a rokonaim.

Anyámék rengetegszer ki akartak űzni a házból (ezt is nagyszülők vették) apróságokért, volt hogy éjjel össze pakoltattak és úgy kellett könyörögnöm.


De most a lényeg, hogy nem szeretnék a keresetemből adni neki ezek után, így nem tudok lakásra se gyűjteni, de a nagyszülők ki fognak zárni a végrendeletükből. Az hagyján, hogy anyagilag egyálltalán nem vagyok támogatva, de az nem, hogy nem tudom tervezni a jövőm.


A testvérem is egy érzelmi roncs, gyárban dolgozik és az alkohlista barátnőjénél lakik egy lyukban... Pedig nagyon jó képességekkel bír.


Miért olyan a társadalmunk, hogy szülői támogatás nélkül nagyon nehéz vinni valamire? :/



2017. jan. 2. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
99%
A tesvereddel menjetek el kozos alberletbe.
2017. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Vagy elmész kollégiumba, ha teheted, vagy, ha otthon élsz, bizony bármilyen is a kapcsolatod anyáddal, ő ad enni, meleget,villanyt, stb. Tehát ebbe illik beleadni.
2017. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem is megpróbálhatnál összeköltözni a testvéreddel.
2017. jan. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszomat. Nem tudok össze költözni a tesómmal, Ő a baránője lakásában él. De nem is ez a fő probléma.

Nem otthon élek, de sokat vagyok ott. Én fizetek mindent, amit nem a nagyszüleim... Mint mondtam nem dolgozik. De sokszor a saját szorakozására költi az ingyen pénzét. Évente 3x 1-2 hetet görögországban vagy máshol tőlt.

2017. jan. 2. 20:50
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem otthon laksz, akkor semmi sem kötelez rá, hogy adj neki. Egyszerűen ne adj neki, kezd el gyüjtögetni és kész
2017. jan. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%
ha nem akarsz ne adj. csak te ezt lelkizve csinálod. na az a baj
2017. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd meg neki h csak akkor fogsz penzt adni neki, ha nem herdalja el az egeszet. Ha nem hajlando akkor mondd h tobbe ne szamitson a fizetesedre es kezdj gyujtogetni. Kicsit szanalmasnak tunik (a kozoltekbol itelve) hogy egy felnott no nem tud megallni a talpan es a szulei fizetnek helyette mindent, o pedig szorakozasra kolti a penzt. Szrntm egy ido utan nagyideknak is elmegy a kedve arrol hogy eltartsak edesanyadat, ido kerdese. Ha latod rajta h tesz vmit annak az erdekebn h onellato legyen, es probalkozik, akkor segithetnel neki (nem feltetlenul anyagiakban), de nehogy azt higgye h minden vissza fog terni a megszokott kerelvagasba, te pedig majd perkalsz neki. Sok sikert!
2017. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 babyboom567 ***** válasza:
100%

A nagyszülői örökségre ne várj,mert először anyád örököl abból,illetve a testvérei.Mire te abból bármit is látnál anyukád úgy is feléli ilyen múlttal.

Anyukáddal meg beszélgess el nagyon, hogy gondolkozzon el mi lesz vele ha a nagyszüleid meghalnak.

Amúgy azt írod 42 éves,semmiről nincs lemaradva,dolgozhatna,bár nem tudom merre laktok.

Én nem hagynám magam zsarolni,főleg hogy elherdálja, és utazgat stb.Éhenhalni, utcára kerülni nem hagynám,de felnőtt ember.Különben,ha anyukádnak sosem volt saját bevétele,akkor nem nevelt titeket egyedül, ez csak látszat.

2017. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kovpet ***** válasza:
100%

Ha élnek a szüleid, akkor ők örökölnek a nagyszüleid után, így téged nem lehet kizárni az öröklésből, hiszen nincs miből. Te majd a szüleid után örökölsz, ha addig marad mit. Azért a fentiek alapján meg lehet tippelni, hogy marad-e...


Azért kíváncsi lennék, hogy a fele fizetésedre miért mondják, hogy kevés... mennyivel lennének elégedettek? Az egésszel? Akkor nagy lenne a motiváció a munkára. Anyukádnál is nagy lehetett, ha amúgy is kap pénzt. Nem is dolgozott, ahogy írod.

2017. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
81%
Honnan tudják mennyit keresel? Mondd meg, hogy kell tandíjra, megélhetésre, nincs több, kész... én a helyedben semennyit sem adnék. Nagyszüleid örökségére meg ne számíts, mert anyukád az örökös.
2017. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!