Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek, ha az Auchan-ban...

Mit tennétek, ha az Auchan-ban összegyűjtött (saját) pontokat édesanyátok elköltene?

Figyelt kérdés

48 éves vagyok, saját családom van, édesanyám külön él az édesapámmal. Külön költségvetésünk van, ami ilyen esetben természetes.


Az Auchan-ban kiváltottam a pontgyűjtő bizalomkártyát, és adtak hozzá egy pici "társkártyát" is.

Édesanyám egyszer megkérdezte, hogy tudna szerezni bizalomkártyát, mert valamennyi terméket olcsóbban lehet megvenni, ha az embernek van bizalom kártyája.


Elmondtam neki, hogy nagyon egyszerű, intézze el, de ő ehhez lusta volt (utál intézkedni). Végül oda adtam neki a kis társkártyámat, hogy kedvezményesen tudjon vásárolni.


Ma viszont megdöbbentem, amikor telefonon elmondta, hogy a pénztárnál közölte a pénztáros hölgy, hogy az összegyűjtött pontokból (amit én gyűjtöttem!)a kártyán van egy összeg, és megkérdezte, hogy levonja-e a számláról.


Édesanyám megörült, és közölte, hogy "természetesen, vonja le". Ezután röhögve elmesélte nekem, hogy milyen jól járt, mert ennyivel kevesebbet fizetett.


Elmondtam, hogy ez az én pénzem volt, de ő csak nevetett és azzal mentegetőzött, hogy "a pénztáros hölgy ajánlotta fel ezt", és ő csak elfogadta, mert még soha nem kapott ilyen "ajánlatot"...


Be kell vallanom, hogy az összeg nem nagy, mindössze 500,- forint, de én ezt figyelmeztető jelzésként fogtam fel, hogy máskor nem bízhatok benne.


Mit tennétek a helyemben, ki mit mondana az édesanyjának, ha így viselkedne?


A fiam azt mondta, hogy "nevelési célból" kérjem vissza ezt a kis összeget, hogy máskor ilyent ne tegyen, mert ha ilyen, máskor akár nagy összeget is lenyúlhat. Ha ezt megteszem, biztos, hogy édesanyám elmondja a testvéremnek és minden rokonnak, hogy milyen fukar vagyok...


Tud valaki adni jó tanácsot? A véleményekre is kíváncsi vagyok! Bár az édesanyám, nem sértődöm meg, nyugodtan írjatok. Köszönöm!



2017. jan. 28. 21:11
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ és a tanácsokat. Csináltatok egy új kártyát, és csak azt használom.


Az édesanyám nem fog soha megváltozni, kár vele foglalkozni. Nem is érdemes vele vitatkozni, mert akkor felmegy a vérnyomása 200 fölé, rosszul van, és ez csak az én gondom szokott lenni, mert a nővérem nem törődik vele...


Szóval: új kártya, óvatosság, és két lépés távolság.

2017. jan. 29. 12:25
 32/37 anonim válasza:
14%

Húzza le magát a wc-n !!!

Az édesanyja, gondolom +-20 évig eltartotta magát és ennyit nem érdemel meg, hogy elköltsön a pénzéből 500 forintot, vagy akár többet is ?!

Ez szánalmas és undorító kategória !!!

2017. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, ha elolvastad volna mi a helyzet, akkor tudnád hogy az anyuka rendszeresem meglopja a kérdezőt, a lopott dolgokat meg a másik lányának adja. Az hogy valaki szülő, nem azt jelenti hogy kérdezés nélkül mindent elvehet a felnőtt, önálló keresettel rendelkező gyerekétől. gyerekétől.
2017. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
0%

#33-as


és te arra nem gondoltál, hogy ennek is lehet oka, amiért ilyen az édesanyja ?!

Valószínűleg jó magasról, nagy ívben lesz*rja a kérdező, hogy mi van az anyjával, nem törődik vele.

2017. márc. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
83%
Szóval szerinted azért lopja meg valaki gyerekét és röhög az arcába mikor lebukik, mert a gyerek nem törődik vele? Miért véded annyira az asszonyt? Abba belegondoltál hogy mikor a lányától rendszeresen lopott, akkor gyakorlatilag az unokája szájából lopta ki a kenyeret?
2017. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

Az édesanyámról mindig én gondoskodtam, ha valamire szüksége volt, mindig én vásároltam. Amikor az orvosok nem törődtek vele, elvezettem magán orvoshoz, saját pénzemből, csak hogy segítsen valaki, hogy jobban legyen.


A nővérem le sem sz..-ta, ha baj volt, és anyagilag mindig kihasználta.


Talán ezért szokta meg édesanyám, hogy tőlem bármikor bármit lehet elvenni, a nővéremnek meg adni kell ahhoz, hogy "szeresse" őt.


Én most úgy érzem, hogy édesanyám mindig is hülyének nézett.

2017. márc. 18. 10:52
 37/37 anonim válasza:
5%

#35 - ös


A válaszod amit írtál eléggé cigányosra sikeredett !!!

"Kilopja a szájából a kenyeret" kifejezést eddig csak cigány szájból hallottam.

Kezd átmenni ez a téma undorító kategóriába.

Egyébként meg a kérdező egy 48 èves nő az isten szerelmére, ennyi évesen oldja már meg a problémáit, ahelyett hogy itt idegenektől kér válaszokat és megoldást.

2017. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!