Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek, ha az Auchan-ban...

Mit tennétek, ha az Auchan-ban összegyűjtött (saját) pontokat édesanyátok elköltene?

Figyelt kérdés

48 éves vagyok, saját családom van, édesanyám külön él az édesapámmal. Külön költségvetésünk van, ami ilyen esetben természetes.


Az Auchan-ban kiváltottam a pontgyűjtő bizalomkártyát, és adtak hozzá egy pici "társkártyát" is.

Édesanyám egyszer megkérdezte, hogy tudna szerezni bizalomkártyát, mert valamennyi terméket olcsóbban lehet megvenni, ha az embernek van bizalom kártyája.


Elmondtam neki, hogy nagyon egyszerű, intézze el, de ő ehhez lusta volt (utál intézkedni). Végül oda adtam neki a kis társkártyámat, hogy kedvezményesen tudjon vásárolni.


Ma viszont megdöbbentem, amikor telefonon elmondta, hogy a pénztárnál közölte a pénztáros hölgy, hogy az összegyűjtött pontokból (amit én gyűjtöttem!)a kártyán van egy összeg, és megkérdezte, hogy levonja-e a számláról.


Édesanyám megörült, és közölte, hogy "természetesen, vonja le". Ezután röhögve elmesélte nekem, hogy milyen jól járt, mert ennyivel kevesebbet fizetett.


Elmondtam, hogy ez az én pénzem volt, de ő csak nevetett és azzal mentegetőzött, hogy "a pénztáros hölgy ajánlotta fel ezt", és ő csak elfogadta, mert még soha nem kapott ilyen "ajánlatot"...


Be kell vallanom, hogy az összeg nem nagy, mindössze 500,- forint, de én ezt figyelmeztető jelzésként fogtam fel, hogy máskor nem bízhatok benne.


Mit tennétek a helyemben, ki mit mondana az édesanyjának, ha így viselkedne?


A fiam azt mondta, hogy "nevelési célból" kérjem vissza ezt a kis összeget, hogy máskor ilyent ne tegyen, mert ha ilyen, máskor akár nagy összeget is lenyúlhat. Ha ezt megteszem, biztos, hogy édesanyám elmondja a testvéremnek és minden rokonnak, hogy milyen fukar vagyok...


Tud valaki adni jó tanácsot? A véleményekre is kíváncsi vagyok! Bár az édesanyám, nem sértődöm meg, nyugodtan írjatok. Köszönöm!



2017. jan. 28. 21:11
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
24%

Kicsit nehezemre esik kulturáltan leírni azt amit gondolok. Ezért inkább nem teszem.

De azt azért megosztom veled is, kedves kérdező, mit gondolnék a helyedben : "de jó, hogy legalább ennyivel tudtam segíteni az idős anyukámat".

2017. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
84%
Miert csak tőled vesz el anyud s a testveredtol miert nem?
2017. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
90%
21-es válaszoló, anyuka előszeretettel segíti ki magát kérdezés nélkül a lánya pénzével, meg táskájával, és ki tudja még mivel ami mozdítható.
2017. jan. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 acelsziv ***** válasza:
100%
Csináltass új kártyát az ilyen anyát meg hagyd a francba.
2017. jan. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Édesanyámnak soha nem volt állása, nem is keresett, édesapám eltartotta.


Soha nem titkolta, hogy örült, amikor a nővérem megszületett, annak viszont nem, amikor én megszülettem.

Állítólag fiút szeretett volna, második gyereknek, és nagyon haragudott rám, hogy lány vagyok.


Gyermekkorunkban a nővéremnek mindig rengeteg ajándékot vásárolt, nekem viszont semmit. Mindig éreztette velem, hogy felesleges, nem kívánatos személy vagyok.

A nővéremnek hatalmas lakodalmat csinált (220 fő), gyönyörű ruhát vett neki, fodrászt hívott a házhoz, bútort vásárolt, mindezt hitelből, amit ezután 5 évig törlesztettek a szüleim. Ez miatt is nélkülöztem évekig.


Nekem még egy olcsóbb menyasszonyi ruhát sem akart venni. Nem volt sem menyasszonyi ruhám, sem lakodalom... Egy egyszerű, olcsó, kínai kis ruha, és 2 tanú. Ajándékot nem kaptam.

2017. jan. 29. 00:12
 26/37 A kérdező kommentje:

A fiam azt tanácsolta, hogy csináltassak egy új kártyát az ő nevére, és csak azt használjam. Jó ötlet, csak ő még kiskorú, de megpróbálom.

A fiam nagyon tisztességes, jó gyerek.

2017. jan. 29. 00:15
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Be kell vallanom, hogy az összeg nem nagy, mindössze 500,- forint, de én ezt figyelmeztető jelzésként fogtam fel, hogy máskor nem bízhatok benne.


Ilyen háttérrel neked még kellett egy ilyen eset, hogy rájöjj, hogy az anyádban nem bízhatsz? Bocs, de nem tudlak sajnálni. Anyádra nincsenek szavaim. Értem, hogy érzelmileg ragaszkodnál hozzá, de ezzel csak magadnak ártasz. A világ legnagyobb butasága volt, hogy abba öltál pénzt, hogy azzal a nőszeméllyel vásároltál közösen ingatlant. Abból is csak a testvéreid fognak profitálni. Be fogja őket költöztetni, és majd ha meghal, nem fogod tudni kipaterolni. Lesz egy házuk ingyen. Felajánlanám nekik, hogy vegyék meg a részemet, akkor beköltözhetnek. Ha nem, akkor vágnám,hogy csak a kitúrásomra, kisemmizésemre hajtanak, úgyhogy egy héten belül találnék oda egy cigány családot, és jelképes összegért beköltöztetném őket. Előbb utóbb azok se fizetnének, ahogy a nővéredék sem, de legalább szenvedjen a banya, nem érdemel jobbat az ilyen "anya"!

2017. jan. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
93%
Most mi a kérdés? Anyud egész életében lenyúlt tőled pénzt, ezt tudod. Akkor mi a bánatnak adsz bizalomkártyát neki? Itt kár a mostani 500 ft-n rugózni sokkal nagyobb a baj. Nem kell pénzközelbe engedni és nem tud elvenni. Úgy sem fog megváltozni sajnos. Aki képes egyszer lopni a gyerekétől az bármikor képes. Így kell hozzáállni.
2017. jan. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim válasza:
91%

A saját nevedre is csináltathatsz új kártyát. Senki sem fogja ellenőrizni, hogy hány van neked :-) Nem te leszel az első.

Lesz mindenkinek külön kártyája, és a békesség is megmarad.

2017. jan. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező. Bemész az Auchan vevőszolgálatra, szólsz, hogy elvesztetted a kártyádat. Kapsz egy új kártyát, a régi vonalkódját letiltják. Ha még maradt a régin pont, azt átteszik az újra.

Sőt, ha van Oney kártyád akkor a pénzügyi sarokban összevonatod a kettőt, és utána csak az O. kártyával gyűjtöd a pontokat, a régi max jégkaparásra lesz alkalmas.

2017. jan. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!