Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tanácsra lenne szükségem,...

Tanácsra lenne szükségem, hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

2017. febr. 5. 08:04
1 2 3 4 5
 1/43 anonim válasza:
100%
Milyen helyzetet?
2017. febr. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, jó lenne tudni
2017. febr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lemaradt a főkérdésből. Tanácstalan vagyok, igyekszem röviden vázolni a helyzetet. Párom munkája miatt, nincs itthon, csak hétvégén 1 vagy 2 napot. Egyedül vagyok itthon 3 gyerekkel, egy iskolás, egy óvodás és egy 3 hónapos. Kicsit húzósak a hétköznapok, de nagyon is igyekszem, hogy mindenben helyt álljak, viszont már alig várom azt az 1-2 napot, mikor párom is itthon van. Szeretnék ilyenkor normális, minőségi hétvégét eltölteni, de ez többnyire nem jön össze, mivel rendszerint segítségre van szüksége a szüleinek. A legapróbb hülyeségekért is hívják, és ő ugrik, persze egyedül. Megbeszéltük, hogy ez így nem jó, mert legalább hétvégén szeretnék rá számítani, ezentúl ha megy a szüleihez, segítsen persze, de akkor közösen menjünk. Tegnap mentünk volna 12-re. Párom már átment előbb, mert hamarabb szükség volt rá, és a baba még aludt. Ébredés után rendbetettem, megebédeltünk, mentük volna utána, mikor csörgött, hogy mindjárt hazajön értünk, csak tankolni megy, mert a huga nem tudja hogy kell. Kb 10 perc egy tankolás, de neki még tanítani kellett a hugát elindulni az autóval, mert megkérték, ezért jól elidőzött. Mire hazaért a pici már álmos volt. Mondtam, hogy most már mi nem megyünk, és én voltam a szemét, hogy nem megyünk, mikor megbeszéltük. Neki még vissza kell menni kereket cserélni a huga kocsiján, mikor van autójuk, otthon az édesapja, a hugának is van pasija, meg kocsija is mellesleg. Egyszerűen úgy alakul mindig minden, hogy ilyen bagatel dolgok miatt is őt hívják, már görcsben van a gyomrom, mikor csörög a telefon. Ő megy, mert nem akarja őket megbántani, én meg oldjak meg mindent egyedül, hozzáteszem, a kerékcsere alatt is a huga moziban volt. Nekem tényleg senki nem segít, csak a páromra számíthatnék. Ilyenek miatt állandó feszültség van minden hétvégén. Ma már elvileg nem kéne mennie, itthon van, de most meg szenved mert fáj a dereka, erre hivatkozva éjjel is kiszállt az ágyból, mert a másik ágy kényelmesebb. Nagyon egyedül érzem magam, minden feladattal és feszült vagyok. Hogy kezeljem ezt a helyzetet, hogy mindenkinek jó legyen? Mi lehet a jó megoldás?
2017. febr. 5. 08:34
 4/43 anonim ***** válasza:
95%
Rossz embernek szültél 3 gyereket.
2017. febr. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Igazabol azon kivul hogy megbeszeled vele semmi mast nem tehetsz.

Mondja meg a szuleinek hogy Neked is segitseg kell nem is beszelve arrol hogy egyutt akar veletek lenni.

A helyzet az, hogy jobban kedvez a szuleinek es huganak mint neked es a 3 gyerekenek. Ez sajnos nagyon sokat elmond......

2017. febr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
96%
Te ezt a helyzetet kezelni nem tudod. A férjed nem úgy viselkedik, mint egy 3 gyerekes családapa, hanem mint egy szingli siheder, aki még anyuékkal él, te meg gyakorlatilag egy egyedülálló anyuka vagy, akinek van egy alkalmakkor felbukkanó dugópajtija, aki kb ennyi az életében. Bocs a nyers fogalmazásért... Az ő fejében kellene rendet tenni, ha már a családja annyira önző, hogy nem érdekli őket, hogy családja van a fiuknak, akivel törődnie kellene, és hazahajtanák.
2017. febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
90%

Hat nem lennek a helyedben.

Reszben persze oke h segit otthon. De nem ilyen piti ugyekben. Ti mar kulon allo csalad vagytok. Szulok reszerol eznagy szemetkedes szerintem pontosan tudjak h 3 gyermek nem kis feladat.

H mennyire szuksege lenne a parodra nektek is. Az h a parod meg ugrik lehet joindulat is vagy ne haragudj meg de lehet csak menekules mert igy nem kell a problemaitokkal szembeneznie. Igy minden teher rad marad. Ez nem pfer reszerol. De azt se ertem alig van otthon es ilyenkor az lenne a normalis minel tobb idot veletek legyen. Gondolom nalatok is ua van teendo.

Igen melyen elbeszelgetnek vele h mi all ennek a valodi hattereben mert itt szerintem sokkal nagyobb problema lehet

Mivel irtad h 2 honapos a legkisebb gyermek lehet raparazott a 3 gyermekre azert fordulhat elo.

De h nem normalos dolog az biztos.

2017. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
79%
Csak azt tudod tenni, hogy megbeszéled vele. Egyébként szerintem csak ő a hibás, mert a rokonok nem tudják mit várhatnak el tőle, azt hiszik neki ez belefér az idejébe, mert nem húzza meg világosan a határokat, és szerintem élvezi is amikor a szüleinél van, ami nem is baj, csak ti meg ott vagytok egyedül. Azt is meg kell vele értetni, hogy a kisbabához alkalmazkodni kell, nem lehet bármikor felrángatni, hogy most indulunk. Nehéz az ilyen férfiakkal nagyon, sok türelem kell hozzá és nagyon lassan tudnak csak változni.
2017. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor megbeszéltük, mindig azt mondja, hogy mi a legfontosabbak, és majd következő hétvégén ha hazajön, majd meglátom. Nem tud senkinek nemet mondani. Olyan, mintha a falnak beszélnék. Ma hogy újra felhoztam a témát, leállított, hogy ne kezdjem már megint, ne boruljak ki. Majd megmondja nekik, de soha nem mond semmit, mert nem akarja őket megbántani. A huga üzent egy bocsit.
2017. febr. 5. 08:46
 10/43 anonim ***** válasza:
69%
Mondd meg neki hogy ha nem allitja le a csaladjat majd te megteszed. Ha nem akarja hogy osszeugorj anyossal akkor lepni fog. Tudom szomoru de itt mar drasztikusan kell fellepni.
2017. febr. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!