Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Van itt olyan, akinek gondosko...

Van itt olyan, akinek gondoskodnia kellett rokonáról, testvéréről (vagy anyagilag segíteni), mert az életképtelen volt?

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk minden felmenő 2-25 évet tölt leépült állapotban mielőtt meghal, úgyhogy róluk kell.

Mikor születtem, 2 dédim volt már, akiknek otthon 24 órás gondoskodásával foglalkozott a család.

Amikor meghaltak, pár év szünet után egy nagybátyám kapott stroke-ot, és akkor az őróla való gondoskodás volt, ami minden mást megelőzött. Pár év múlva a nagymamámmal ugyanez. Most pedig a nagypapám.

2017. febr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Hülyén fogalmaztam, nem egészségügyi leépülésre gondoltam, hanem mondjuk olyanra, amikor nem akar valaki dolgozni, és a családtagjaitól várja el a segítséget.

2017. febr. 7. 13:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül minden tiszteletem a tiétek, hogy gondoskodtok a családtagjaitokról.
2017. febr. 7. 13:42
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Aha. Akkor nem életképtelen.

Hát nézd, ha nincsen olyan lehetősége valakinek, ami neki való és a család el tudja tartani, és ezt szivesen meg is teszik, akkor miért ne?

2017. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nem kötelességed gondoskodni róla, és még bűntudatod se lehet, felnőtt egézséges ember tartsa el magát.
2017. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az életképtelen csak egy lusta disznó.

Igen nálunk van ilyen, anyósom. Nem dolgozik évek óta. Elvárja, hogy a fia fizesse a rezsit, kajálni pedig az édesanyjához jár :(

2017. febr. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy rokonom ilyen. Nem fejezte be a sulit,nincs lrettségije. Elkezdett tanulni egy olyan szakmát ami nagyon is illett hozzá,de feladta. Gondolom lustaságból,elbulizgatott aztán 30éves korára oda jutott el,hogy még.minimálbért se volt képes dplgozni. Voltak munkái,de vagy megszűnt vag valamiért ott hagYTA.AnUkája nélkül mehetne a híd alá.

Gyakorlatolag ő tartotta el huszonévesen is.

Ami nem szúrna szemet nekem,ha legalább valamit kezdett volna magával.

Aztán tehes lett és most a pici babával az anyjánál él. A pasija is ott csövez,az meg nem is fizet semmit a rezsibe.

Szóbal lényegében az anyukája négy embert tart el a lakásában.

És bem tudon mi fog vele törrénni,ha megöregszik az anyja, vagy valami töeténik vele. Éhen fognak halni

2017. febr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagybátyámék voltak ilyenek, hogy nem dolgoztak, folyton csinálták a gyerekeket és mentek kéregetni a nagyimtól. Aztán persze mikor kiderült, hogy lopták az áramot, akkor ő volt a szemét, hogy nem költözhetnek a kis lakásába hozzá mind a 6-an.

Aztán nagybátyám meghalt sajnos tüdőrákban, úgyhogy most kapják az árvaságit, meg az özvegyit.

2017. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!