Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ti odaadnatok az osszes...

Ti odaadnatok az osszes felretett pénzetek egy rokonotoknak aki eladosodott?

Figyelt kérdés
a sajat hibajabol mivel jo fizetesuk van csak nem tudnak banni a pénzel es mikor elfogy azonnal veszik fel a hiteleket esz nelkul. ti ilyen csaladnak kolcson adnatok az osszes sporolt pénzetek ha kérnék?? mert sztem lehet meg se birja adni soha az eletben, meg az ilyen ugyis eladósodik ujra hiaba maszna ki belole. ki mit gondol?

2017. febr. 11. 17:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%
Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg halászni.
2017. febr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
egy forintot se
2017. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat, nem adom oda nekik, bar ahogy ismerem oket biztos megprobalnak majd érzelmileg zsarolni, kozbe meg az ö hibajuk minden, am ezeket keptelenseg megtanitani banni a pénzel.
2017. febr. 11. 19:05
 14/18 anonim ***** válasza:
39%

Amit leírtál, annak tudatában azt írnám, hogy nem.

Ha tényleg "szerencsétlen", meg önhibáján kívül tele van adósságokkal, esetleg egy rossz kapcsolat, vagy kihasználták, becsapták, más nevén volt a lakás őt kisemmizték, átlagon felüli gyerektartást fizet, miközben még kenyérre sem telik neki, stb, akkor igen, simán odaadnám, és nem kölcsön, hanem ha nekem jól megy akkor örökbe.

(ha nekem sem megy olyan jól, akkor kölcsön)


Egyébként egy saját példa:


Egyszer volt velem is, hogy tök csóró voltam.

És tényleg nem én tehettem róla.

A tesómnak tök jól ment. Soha nem mondta volna, hogy figyi segítek, pedig kb. mindenki irigyelt minket, hogy milyen jó kapcsolatban vagyunk.

Na tehát.

Egy alkalommal tényleg úgy voltam vele, hogy ha most nem tudom kifizetni az albérletet, akkor utcára kerülök.

Megalázkodva és tényleg nagyon rossz érzések közepette kérdeztem meg a testvéremtől, hogy nem-e tudna 50 ezret KÖLCSÖN adni.

Tudod mi volt a válasz?

"Hát nem is tudom. És mi van, ha nem fogod tudni megadni?"


Abba bele sem gondolt, hogy ha 50 ezret nem tudok visszaadni, akkor én már tényleg hajléktalan leszek. (tehát a sorsom nem is érdekelte csak a pénz)


Szerencsére a tulajdonosok tök normálisak voltak, és pár hónap alatt részletekben ki tudtam fizetni nekik a havi díjak mellé azt az elmaradt hónapot, és azóta (lekopogom) teljesen oké minden.


Viszont azóta ha kér tőlem valaki kölcsön (vagy hajléktalan pár forintot), akkor sokkal jobban meggondolom, és sokkal többet adok, mint eddig bármikor is.

2017. febr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez szomorú utolsó, de most olyanokról van szó akik jól keresnek, de csesznek beosztani a pénzt. Miért lenne más kötelessége fizetni az ő hülyeségükért? Az ilyenek tök kényelmesen élnek- a más kontójára.
2017. febr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó. Igazad van, kicsit elterelődtem a témától.
2017. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak. Jól élek tudok segíteni, de az eredmény csak az, hogy egyre többet kérnek. Ha meg nemet mondok,kibeszélnek (nem mintha érdekelne)..

A másik, hogy a környezetemben azt vettem észre, hogy az emberek simán kérnek mástól pénzt, még akkor is ha annyira nem közeli rokon. Nemrég szüleim szomszédja írt Facebookon, hogy tudok-e segíteni. Agyam megáll egyes emberektől, hogy mennyire pofátlanok.

2017. febr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

És én pont az ilyenek miatt nem beszélek az anyagiakról másoknak. Most hogy van -e félretett pénzünk és mennyi,ahhoz senkinek semmi köze nincsen.Nyilván akikkel egy háztartásban élünk, ők tudják, de ennyi.

Pl anyós tipikusan olyan,mint a rokonotok.Nem tud bánni a pénzzel,rengeteg hitele van stb. Jobb előtte kerülni az olyan témát,hogy mennyi tartalékunk van.Mert képes lenne elkérni és ugye az életben nem látnánk többet..

De mint írtam nem is adnék senkinek.

Max pénzügyi tanácsokat kapna,hogy a helyében mit csinálnék. Ha nem fogadja meg,az ő baja.

Le lehet pontozni,de én még ilyen 5-10 ezer forintokat sem adnék "kölcsön" egy olyan embernek,akit te leírtál. mert tudom,hogy nem kapnám vissza .Többről meg nyilván szó sem lehet.

2017. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!