Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eladósodott anyáról és a...

Eladósodott anyáról és a fiáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Eladósodott egy anya, az egész elég magas nyugdíja le van terhelve, de személyi hitelekkel.

A kisfia nem veszi magához, bár egyedülálló, 1 szobás+konyha lakásban él.

Az anya másik gyereke messzire költözik, vele nem mehet, mert 3 fő lakik szintén 1 szoba+konyha lakásban.


2010. szept. 17. 14:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi véleményem, nincs közöm hozzá. Viszont azt gondolom, hogy egy felnőtt nőnek kell legyen annyi esze, hogy a nyugdíjára nem vesz fel ész nélkül személyi kölcsönöket, mert felnőtt önálló nőként el kell tudja tartani saját magát. Gondolom ő is devizában adósodott el (ezt nyilván nem lehetett előre látni), de akkor sem kellett volna ész nélkül hiteleket felvenni.


Megértem a gyerekeket is, hiszen nem azért nem fogadják be, mert nem szeretik, hanem azért mert nincs hova.


Sajnos ez egy hülye helyzet. Én valószínűleg segíteném ilyen helyzetben az anyukámat havonta valamennyivel, de én sem tudnám befogadni.

2010. szept. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Egy felnőtt agglegény, aki nem tervez házasságot ugyan miért nem fogadhatná be, akár a konyhájába éjszakára?

Logikusan egy házaspárhoz, ahol gyerek is van nem mehet.

2010. szept. 17. 14:56
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Miért kellene befogadnia???

Mert elszórta minden pénzét?

Képzeld: a gyerek nem felelős a szülője hülyeségeiért.


Az anyának van magas nyugdija. Hogy elszórja, az a magánügye. Arra volt esze, akkor arra is van, hogy mit egyen holnap. Amig nem a fiúnak adta, a fiú nem tartozik felé semmivel.

2010. szept. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az adósság kb. 80%/-t a fia kedvéért gyártotta, a kb.20 %-t a házaspár kedvéért, de az jövő évben lejár. Én azt nem értem, hogy miért a házaspárhoz akar költözni, akik hárman vannak, és miért nem mehet a fiához, akinek nincs senkije.
2010. szept. 17. 15:03
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem fogadnám be a fiú helyében, mert az nem normális dolog, hogyha egy felnőtt férfi az anyjával él egy szobában. Nem lenne semmi magánélete és gyanítom az anyuka nem egy-két napig szeretne maradni, hanem örökre.


Amúgy meg a fiúnak is meg kell adni a lehetőséget, hogy saját családot alapítson vagy akár csak párkapcsolata lehessen. Ha egy szobában aludna az anyukájával akkor még csak az sem adatna meg neki, hogy együtt aludhasson a választottjával.


Első voltam

2010. szept. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Állítólag a fia egyedül akar maradni, és ez határozott döntése, most 30 éves. Szerintem alhatna az anyukája a konyhában kinyitható ágyon.
2010. szept. 17. 15:09
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért kellene valakihez odaköltöznie?
2010. szept. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
De nem kötelessége. Nem kell hitelt felvenni, csak ha rendesen ki tudja fizetni. Ez van, így járt. Sajnálom, de attól még nem felelőssége a fiának befogadni. LEhet, hogy ma egyedül akar lenni, de ki tudja, mit hoz a holnap? Lehet, hogy egy menyasszonyt.
2010. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

És az anyukája szerinted mit szólna hozzá ha szombat este mindig más nővel állítana haza?

Vagy ne legyen magánélete 30évesen?:D

2010. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
És te melyik fél vagy? Amúgymeg nem lehet tudni az egy dolog, hogy eldöntötte de ebben a korban is találkozhat még valakivel aki nagyhatással lesz rá. És anyagilag is segítheti az anyját nem csak úgy ha egy szobába még őt is bezsúfolja..
2010. szept. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!