Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek mit tudnék még tenni?

Szerintetek mit tudnék még tenni?

Figyelt kérdés

Férjem nagymamájával lakunk, mert fel szeretnénk újítani az ősszel vásárolt házunkat, ő pedig egyedül él. Van egy 4 hónapos babánk.

A kedves dédinek szinte semmi nem jó. Állandóan megjegyzéseket tesz arra, hogy császárral született a fiam. Mert ő tudja, hogy milyen a szülés stb..stb..(Nagyon rosszul érint ez a téma pszichológusnál is voltam emiatt, mert nagyon vágytam rá, hogy megszülhessem, de a toxémia közbeszólt.) Elapadt a tejem is, mert összeszedtem egy bakteriális fertőzést...Tápszert kap a fiam. Ez sem tetszik seki, mert miért eszi azt a szart...szó szerint.

Meg vettünk neki üveges alma bébikaját, mert az alma ami itthon van túl savanyú volt neki. Azt is megkaptam, hogy miért eszi azt, nem elég, hogy tápszeres még üveges kaját is kap?

Itt volt pár napot a testvére. Adtak valamit a gyereknek, amiről én úgy szereztem tudomást, hogy férjem keresztanyjának dicsekedett a dédi testvére, hogy ő összenyomta az ujjával és hogy hogy ízlett a babának. Folyton azt mondogatja a dédi, hogy férjem ilyen idősen már szalonnát evett meg kolbászt...

Megnéztem volna én azt. Már megmondtam számtalanszor neki, hogy a mi gyerekünk, úgy neveljük meg azt adunk neki, ahogy jónak látjuk és amit akarunk. Mind a ketten allergiásak vagyunk, én asztmás is, a doktornő is mondta, hogy azért ír neki HA tápszert mert nehogy baj legyen. Én is azért óvatoskodom a kajával. Először csak egy picit..aztán egyre többet. Ő meg tömné bele még akkor is ha már ordít, hogy nem kell neki. Bocsánat az ide-oda csapongásért, csak ideges vagyok...



2017. febr. 13. 13:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mit tettél eddig? Azt nem írtad.
2017. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Azt, hogy elmondtam neki egy párszor, hogy majd mi eldöntjük, hogy hogyan neveljük és etetjük. És elmagyaráztam neki, hogy miért kell a HA tápszer és miért vagyok annyira óvatos a kajákkal. De vagy nem fogja fel vagy nem is érdekli.
2017. febr. 13. 13:23
 3/23 anonim ***** válasza:
64%

Nem hagyod felugyelet nelkul, a dedit meg ignoralod.


erdekesek egyebkent a nok, az egyik barmit megtesz hogy csaszarral szuljon, a masik meg depis lesz miatta...

2017. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Meg szerintem az a legnagyobb bunkóság, hogy a testvérnek is elmagyaráztuk mi a szitu..és a hátam mögött mégis adott neki valamit.
2017. febr. 13. 13:24
 5/23 A kérdező kommentje:
Hát, igen...ezért jó, hogy nem vagyunk egyformák, nem?
2017. febr. 13. 13:24
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy megoldás van: költözni kell minél gyorsabban. Húzzatok bele a felújításba, aztán külön kell menni.
2017. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Más megoldás sajnos nem lesz, csak úgy terveztük, hogy ha kész lesz úgy költözünk, de félkészbe is be lehet költözni.
2017. febr. 13. 13:33
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Haladjon akkor lassabban a felújítás, és menjetek vissza a sajátba. Úgy is fel lehet újítani, ha benne laktok.
2017. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Csak tényleg lassabb lesz. De majd megcsináljuk valahogy.
2017. febr. 13. 13:41
 10/23 anonim ***** válasza:
40%

Meneküljetek! Nagyon rossz ötlet volt. Hiába szeretem a nagymamámat, de jó pár éve egyedül él, és nem hiszem hogy megtudná állni hogy napi szinten ilyen közel egymáshoz ne szóljon bele a dolgokba. Sajnos a ti déditeket sem lehet már megváltoztatni.Ő ilyen, és ha félkész is a házatok , költözzetek be egy szobába akkor is sokkal jobb lesz hidd el. Aztán a dédihez csak 1 órára hetente , havonta, sokat fog javulni a kapcsolatotok.

Először is ne agyalj azon hogy szültél. Ez van, változtatni nem tudsz. Nem megölted a gyerekedet hanem életet adtál neki. Ennyi, ehhez nem kell pszichológus, tessék magadban lerendezni. Ha ez nem szülés akkor mégis mi volt, ki hozta világra a gyereket? Én? Ne problémázz rajta, tök mindegy, egészséges.

Amúgy semmit nem tudsz tenni, a dédi be van gyepesedve, gondolj bele mi volt amikor még ő szült. Kb 1950 körül. Eltelt azóta vagy 50-60 év. Változni nem fog, azt beszél amit akar, hisz nem tudhatok ő hogy szült, mi volt. A költözés lenne a legjobb, vagy moindent le..szar..sz ettől a perctől fogva. A lelki békéd miatt, egyszerűen hagyd hogy dumáljon amit akar.Nem panaszkodsz, nem idegeskedsz, és egyszerűen lexarod.

2017. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!