Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen emberrel, illetve hogyan lehet figyelmen kívül hagyni - elengedni?

Figyelt kérdés

A történet nagyon hosszú, lényege, hogy közeli rokonrol van szó és egy ideje skizofrén, illetve valamilyen agyi - idegrendszeri betegsége van. Nincsen hivatalosan kimondva, de egy normális ember látja rajta, ha meg meghallgatja pár mondatát akkor tudni fogja, hogy ő nem egy 40 éves ember agyi szintjén van.

El tudom kerülni valamilyen szinten, de teljesen nem tudom kizárni az életemből hiszen elég közeli rokon. Hogyan lehet ezt kezelni, illetve elengedni és nem foglalkozni vele? Mit lehet ilyenkor csinálni ? Érzem, hogy a kedvem is rosszabb mostanában, és teljesen negatívvá teszi az embert.



2016. szept. 11. 21:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ilyen emberek között nő fel, az először nehezen tudja kezelni, vagy épp sehogy. Én gyerekkoromban sokat csavarogtam sok alkoholista drogfüggő barátom volt, akikkel "lógtunk" tespedtünk az utcán. Már 15 évesen láttam sok olyat amit más 30-40 évesen sem, hisz nem volt olyan közegben. Gondolkodásban és felfogásban már akkor 18-20 éves szintjén lehettem, mindig hazajártam azért, de az életem része volt a csavargás. Voltak mentális beteg emberek is akiket láttam és rájöttem hogy csak meghallgatni kell őket, nem is feltétlen kell kezelni hisz nem lehet.

A munkahelyemen is van egy 30 év feletti csávó, aki így születhetett de ettől függetlenül ellátja a teendőit, csak teljesen antiszociális, nem szól senkihez, ha végez a dolgával nézelődik, sétál oda vissza. Ha kérdezünk tőle valami egyszerű dolgot, többszörösen válaszol mint amire kíváncsiak vagyunk, tudjuk kezelni és ezzel együtt kell élni hogy van ilyen is az életben.

24F

2016. szept. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A skizofrénia nem állandó tünet,váltakoznak a tiszta időszakok a skizofrén időszakokkal.Sajnos nekem anyukám skizofrén,nagyon hosszú ideje.Főleg nyáron és karácsonykor tetőzik a betegsége.Nyáron percre pontosan az első kánikulával jelentkezik,biztos hogy van összefüggés a betegség és az időjárás közt.Én már sokszor mondtam,hogy ennél a betegségnél,még a rák is jobb,mert az gyógyítható,de ez soha.Ha szerencséd van,eltalálják a gyógyszert,és akkor fenntarható egy viszonylag normális állapot.Ne foglalkozz mások véleményével,senki sem tökéletes.Ha egy szeretetre méltó emberről van szó,akkor ne fordulj el tőle,csak azért mert ciki.Ugyan ki tökéletes?
2016. szept. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Tesód és szüleidnél él? Ha ennél távolabbi ismerős akkor felesleges foglalkoznod vele. Pl. első unokatestvéreimmel jó a kapcsolatom, de így is csak évente 1-2 alkalommal találkozunk, de van olyan is akivel csak 2 évente.
2016. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igazából a probléma az, hogy ezzel a rokonnal egy légkörben kellene lennem, hiszen egy családi vállalkozásban dolgozik és én átszeretném venni, de mivel ő ott van ezért erős kétségek merültek fel bennem, hogy bármi féle kapcsolatot is létetsítsek vele a jövőben. Viszont, ha meg nem vállalnám el a munkát tuti, hogy a későbbiekben lelkiismeret furdalásom lenne, hogy mi lett volna ha...

Ha bármi féle stressz hatás éri, akkor már egyből a plafonon van és ordibál. Félelmetes..

2016. szept. 11. 21:43
 5/18 anonim ***** válasza:

Tehát van egy rokonotok egy agyilag sérült felnőtt gyerekkel, és a rokonhoz kellene menned dolgozni ahhoz, hogy később neked adja át a cégvezetést? A sérült meg ott

a rokon cégénél dolgozik?

2016. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez alapján nem beteg,csak simán tapló.Ha nagyon akarod,akkor tűrsz,ha nem bírod akkor nem,ennyi.
2016. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem. Ez egy személy, csak olyan agyi szinten van mint egy gyerek és igen, egy légkörben kéne dolgoznom vele, hogy átvegyem utánna. Szerintem 100%, hogy beteg a viselkedése alapján és nem tapló.

Viszon nem feltétlen kötelező vele dolgoznom. Elmehetnék máshova is, de szívesen csinálnám ezt is, csak úgy, hogy ő 300kmre van tőlem.. Nem akarok kiégni és negatívvá válni én is 30 éves koromra.

2016. szept. 11. 21:55
 8/18 anonim ***** válasza:

Én előbb kezelnék napi pár órában 50-60 körüli nőket pénzért, mint hogy hagyjam hogy egy ilyen ember napi 8 órában parancsoljon nekem, mint főnök. Egyébként az ilyeneknek is meg van a magukhoz való eszük,a cégét nem kótyavetyélné el, csak téged folyamatosan hitegetne.


De hát Te tudod, hajrá...

2016. szept. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudok mit tenni, hiszen a fele az ő tulajdona. Viszont abszolút nem lehet rá számítani és teljesen véletlenszerű, hogy milyen napja van és, hogy kivel és mennyit ordibál. Félelmetes amit letud művelni, azért is írtam ide, hogy hátha valaki tud valami tanácsod adni. Köszönöm a válaszokat! :)
2016. szept. 11. 22:09
 10/18 anonim ***** válasza:
Akkor félig , vagy valameddig Tied a cég?
2016. szept. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!