Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan tegyem túl magam...

Hogyan tegyem túl magam ezeken a sérelmeken? Lent.

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. A nővéremmel jó viszonyban vagyok már, de tinikoromban ez nagyon nem így volt. Egyszerűen nem volt hajlandó elviselni engem, mert más típusok vagyunk. Pszichológushoz jártam, hogy fel tudjam dolgozni a bántásait. Egy napon sajnos volt egy olyan döntésem, hogy egy füzetbe összeírok néhány dolgot amiket a fejemhez vágott, hogy mindig emlékezzek rá. Pl. "Mi a francért szeretsz te engem? Én sem szeretlek téged", "Kár hogy megszülettél"

Azóta rendbejött a kapcsolatunk, nincsenek már barátai és sokat vagyok vele, jóban vagyunk, lelki társának tart. A baj ott kezdődik, hogy egy hete megtaláltam azt a bizonyos füzetet, és felszakította a sebeimet, és kerülöm a tesómat, nem akarok vele lenni, haragszom amiért ezt tette velem régen...de az meg nem lenne fair tőlem, hogy ha most hozok fel 10 éves sérelmeket...viszont érzi rajtam hogy valami nek oké.



2017. márc. 3. 10:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Hát, itt inkább te tűnsz súlyos esetnek. Egy normális személyiség a helyén tudja kezelni azt, hogy 10 évvel ezelőtt teljesen más helyzetben esetleg leírt valamit, ami most már nem úgy van. Ráadásul, amiket a tesód mondott az dühből minden testvérkapcsolatban elhangzik. Hogyha ennek a feldolgozásához szakember kellett, akkor később mi lesz veled? Az emberek ennél sokkal jobban tudják bántani egymást, azt hogyan fogod viselni? Kicsit szedd össze magad, mert a tesód jogosan küld majd el a francba, ha ilyen butaságokat hozol fel neki 10 évvel ezelőttről.
2017. márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek az elsővel.

Javasolnám, hogy miután átrágtad magad a dolgon, ha kell, beszéld át vele még egyszer, higgadtan, felnőtt fejjel. A füzetet pedig égesd el, amolyan szimbolikus módon. Sokaknak segítenek ezek a gesztusok a feldolgozásban, hátha neked is.

2017. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ömm, igen, abban igazad van hogy túl érzékeny vagyok. Csak mondjuk azt még hozzátenném, hogy lényegében súlyos pánikbetegség miatt kerültem pszichológushoz, 8 év gyógyszeres kezeléssel, és a testvéremnek az volt a baja velem, hogy beteg vagyok. Azt mondta mindig hogy neki nem kell beteg testvér, nem akar beteg embert a családjában...így elég nehéz volt meggyógyulnom, és a pszichológus ebben segített valamennyit.
2017. márc. 3. 10:37
 4/15 A kérdező kommentje:
Meg ezt úgy képzeljétek el, hogy évekig ha gyötörtek a rohamok, hiába izzadtam mint a ló, meg 210-es vérnyomást mértek, rettegtem, ő mindig azzal jött hogy ez biztos csak hiszti, és nekem figyelem kell...ezek miatt vannak komoly sérelmeim..
2017. márc. 3. 10:42
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Ezek nyilván komolyabb kijelentések, de gyerekek voltatok. Másrészt van abban igazság, hogy a pánikbetegeknek figyelem kell és ezt úgy mondom, hogy nekem is voltak rohamaim, éppen nehéz helyzetekben, amikor nem számíthattam senkire, tehát pont a figyelem hiányzott.

Ha ennyire nem tudsz megbocsájtani, az neked fog ártani egyébként, szerintem ezen dolgoznod kellene.

2017. márc. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz ügy. Sok ép ember a fizikailag, vagy lelkileg sérült embereket nagyon idegesítőnek tartja. Főleg azt, hogy sokszor gyengén sérült emberek is ösztönösen inkább a meggyógyulás helyett szívesen maradnak sérültek, mert az sokszor kényelmesebb (nem várnak el tőlük komoly teljesítményt munkában, tanulásban...).


Sértés nélkül mondom, hogy most sem ép a lelkületed, ha egy ilyen füzet lapozgatása miatt 10 éves sérelmek újra erősen felelevenedtek.

2017. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem üljetek le közösen a nővéreddel és égessétek el együtt a füzetet.
2017. márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%

Én nagyon haragtartó ember vagyok, szóval én - annak ellenére, akármennyire próbál velem jóban lenni - nagyjából elfelejteném őt örökre. De mondom, csak azért, mert én ilyen haragtartó vagyok. Ha te úgy érzed, hogy el tudod neki nézni azt, amit veled tett, akkor a füzetet dobd ki.


23/F

2017. márc. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom, bocsánatot azóta sem kért tőled...
2017. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én odaadnám a füzetet a nővéremnek, hogy értsen engem, mert egy jó kapcsolatnak ez az alapja. Nagyon jó ötletnek tartom, amit az egyik válaszoló írt: Égessétek el utána közösen, sírjatok, beszéljétek ki, ez gyógyír lehet a sebeidre.


Nagyon sajnálom, ami történt, a gyerekként szerzett sebeket baromi nehéz eltüntetni :( De törekedtek a jó viszonyra, ez lebegjen a szemed előtt, mond el neki, mi bánt, miért vagy letargikus, hagyd, hogy megtörténjen a bocsánatkérés, aminek akkor kellett volna.


Sok sikert !!

2017. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!