Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tegyem szóvá nekik...

Hogyan tegyem szóvá nekik sértődés nélkül a személyes higiéniájukra vonatkozó problémámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő gond merült fel a napokban. Lakásunk felújítása alatt átmenetileg a férjem szüleinél lakunk. Amióta a kislányom elkezdett kúszni-mászni, sokat vagyunk a nappaliban, ahonnan nyílik a wc. Kiderült, hogy anyósék nem mosnak kezet a wc használata után (persze nem leskelődtem, de a lehúzást követően azonnal nyílik az ajtó, ebből következtetve írom). Nem akarok bunkó lenni, de undorodom attól, hogy olyan kézzel fogják meg a lányomat, és nem tudom, hogy hozzam ezt finoman a tudtukra. Gondolom, hogy ha 60 évig ezt így csinálták, nem tudok ezen változtatni, de ez így nagyon nem jó. Kérem, akinek van valami ötlete, ne tartsa magában!

Segítő válaszaitokat előre is köszönöm!


2016. dec. 9. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ebből mindenképpen veszekedés lesz, nem könnyű téma.
2016. dec. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%
Költözés azonnal.
2016. dec. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem kérd meg a férjedet, hogy ő beszéljen velük erről. Neki kevésbé lesz kellemetlen és forditva is, mintha te közölnéd. Ez tényleg nagyon undoritó és teljesen érhető, hogy zavar.
2016. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
én beszólnék
2016. dec. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Hümm én megpróbálnám hogy elmegyek mosdóba majd utánna ártatlanul, a szappanról beszélnék mosolyogva anyósnak, hogy jaj hát elfogyott(eltüntetem,eldugult ha folyékony stb) milyen hozzak úgyis leakartam ugrani a boltba s próbáljunk e ki ilyen hipoalelgént szerinte a pici miatt. Talán a undi szokása ellenére van benne empátia vagy együttérzés és rájön.


Vagy ha együtt mentek boltba ott adod elő persze más takarîtószerekkel is elpepecselhetsz nem feltűnő de igy erről is melyiket szereti te melyiket beszélgethettek. Így talán nem oly kínos mégha nem is egyenes dolog.

2016. dec. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom milyenek az otthoni köjrülményeitek, de szívesebben lennék ebben a tekintetben a helyedben.

Az én barátnőm családja egy valódi koszfészek. Komolyan. Van két nővére, ők otthon basszák a rezet gész nap, nem dolgoznak, csak tévéznek, számítógépeznek, stb. Amikor a vécére elmegyek nincs rendesen lehúzva. A konyha, szoba, előszoba bűzlik, tele van piszokkal és szeméttel.

így ebből gondolhatod hogy egyik nővére sem egy nádszál kisasszony.

Nem szeretek hozzájuk járni, és egyre erőnsebb a kéztetésem hogy véget vetek a baráltnőmmel a kapcsolatnak, nekem ehez nincs sok idegzetem már.

2016. dec. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
43%
anyja apja dettó vakarja a seggét... még az öreg az ért dolgozik, de más nagyon nem, na meg barátnőm is dolgozik, épp ezért nem is néztem ki belőle hogy ilyen a család
2016. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Szólhatsz nekik szépen, csúnyán, említheted akár 80-szor is egy nap, nem fognak megváltozni. Sajnos tapasztalatból mondom. Fiatalabbaknál sem mindig sikerül elérni, nemhogy időseknél.
2016. dec. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a kolléganőm volt ilyen. Szóltunk neki, hogy mosson kezet wc-zès után, de azért sem mosta meg.
2016. dec. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
98%
A gyerekorvos, védőnő szigorúan kihangsúlyozta, hogy csak úgy lehet a gyerekhez hozzá nyúlni ha előtte mindig kezet mosnak. Ok: influenza járvány van, ami akár halálos is lehet.
2016. dec. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!