Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A falra mászok a sógornőmtől!...

A falra mászok a sógornőmtől! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon ki vagyok már akadva a sógornőmre, nem tudom, mit csináljak, anya szerint ne foglalkozzak vele, de én már néha nem tudom türtőztetni magam. Nagyon ellenséges az egész családdal szemben, utál minket nagyon. Jó, nem kell szeretni, nyilván jár egy család mindkét féllel, amit nem lehet megválasztani, de azért az alapvető tiszteletet meg kellene adni mindenkinek, és amennyire lehet, elrejteni az ellenszenvet, ha az a másik fél semmi rosszat nem tett. Csak pár példát akarok írni, hogy szemléltessem, miről van szó:

1. Soha nem beszél hozzánk, nem néz a szemünkbe. Amikor a gyerekeket elhozzák, hogy itt aludjanak vagy nyaralni jönnek, akkor pl. azokat a mondanivalókat, amiket nekünk szán, nem nekünk, hanem a gyereknek mondja. Tudom, ez nem hangzik hű de nagy dolognak, pedig higgyétek el, egy idő nagyon zavaró. Olyasmire gondolok, hogy pl. a gyerekhez odament, mikor beteg volt, és mi vigyáztunk rá, hogy kisfiam, majd mérd meg a lázadat, meg tudod, abból az ételből nem ehetsz, stb. Ezeket nyilván azzal kéne megbeszélni, aki vigyáz rá, de totál hülyének néz minket, nem is szívesen hagyja őket itt, csak tesóm miatt. Amikor egész kicsik voltak a gyerekek, akkor is nekik mondta ezeket. Már most egy 3éves gyerek, hol fog fel ilyet? Azért csinálja, hogy ne kelljen nekünk mondani, de azért halljuk, hogy majd mérjük meg a lázát.

2. Volt arra is példa, hogy mikor nyaraltak, minden este eljött beadni nekik a vitaminokat (nem laknak messze), mert mi nem adhatjuk be, mert előtte biztos nem mossuk meg alaposan a kezünket.

3. Volt oylan eset is, hogy anya küldött nekik süteményt meg pörköltöt, amit főzött, és tesómtól tudtuk meg nagy sokára, hogy nem ehettek belőle a gyerekek, kidobta ételestől a kukába. Ha a gyerekek megesznek olyasmit, amit ő nem helyesel, akkor sem nekünk mondja, hogy miért adtunk neki olyat nem szabad, ne adjunk már neki, ezért vagy azért, hanem a gyerekkel ordibál, hogy miért ette meg. Pedig ha megmondaná, nem adnánk, tiszteletben tartanánk.

4. Egyszer nagyon összevesztek tesómmal, mert már ő is sokallta ezt, és sógornőm úgy megsértődött, hogy el akart menni a gyerekekkel, akkor anya lement, hogy a lelkére beszéljen. Akkor lehülyézte anyámat, hogy miatta van az egész, mert hogy uszítja tesómat ellene, ami nem is igaz.

5. Engem totál hülyének néz, pedig okosabb vagyok nála, ami tényleg így van, nem nagyképűségből mondom, nem akarok felvágni, de diplomám is van, jobb munkahelyem is, de mivel ugye fiatalabb vagyok nála (25 vagyok, ő 36), csak csitri vagyok nem értek semmit, ne okoskodjak, mindenre ez a válasza. A gyerekeket nem vihetem el sehova, mert szerinte nem tudok megfelelően vigyázni rájuk. Hozzátenném, akárhányszor velem voltak, sosem lett bajuk, mikor az ő anyja vigyázott rájuk a kicsi egyszer kiesett fejjel a babakocsiból, a nagy meg eltörte a csuklóját, ők mégis vihetik akárhova őket.


Na, nagyjából ennyi, de sok minden van még, nem tudom, mi az ellenszenv oka, első perctől fogva így van, pedig tényleg soha nem szóltunk egy rossz szót sem a békesség érdekében. Nem kell szeretni, mindig azt mondom, de ahogy viszonyul hozzánk, meg a gyerekeket is tiltani próbálja, nem tudom, hova tenni, és már nagyon elegem van. És ha beolvaosk neki, akkor csak azt érem el, hogy még jobban tiltani fogja a gyerekeket. Mit lehet tenni ilyen helyzetben?


Próbáltam többször is beszélgetni vele, de nem lehet. Ha nem a szája íze szerint beszélek, felpattan és elrohan. Soha nem néz a szemembe, se nekem, se anyáéknak, nem lehet vele értelmesen kommunikálni.


2017. ápr. 6. 22:49
1 2 3
 1/24 acelsziv ***** válasza:
43%

És a tesód egy ilyen bolond némbernek csinált gyereket?

Nem egyenes ember az aki nem tud a másik szemébe nézni.

2017. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tesómmal nem ilyen, eleinte velünk sem volt ennyire rossz a helyzet, pár év után durvult el nagyon.
2017. ápr. 6. 23:05
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom miért foglalkozol vele. Őt egyértelműen nem érdekli a családod, hagyni kell magára. Nem muszáj mindenkivel jópofizni, ha ő így viselkedik nem kell foglalkozni vele. Mondjuk ne hagyd magad, ha beszól szólj vissza és ennyi.
2017. ápr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%
Talán 25 éves, okos, remek munkahellyel rendelkező diplomásként költözz már végre el a babaszobából, és hagyd az érintettekre, hogy lemeccseljék a dolgot. Minek kell neked belefolynod egy anyós-meny párviadalba?
2017. ápr. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem otthon lakom, és ez nem csak anyós-meny vita, mindenkivel ilyen a családban, apámmal is, ráadásul a keresztgyerekeim a gyerekek, szóval azért nyilván szeretném normalizálni a helyzetet.
2017. ápr. 6. 23:07
 6/24 anonim ***** válasza:
62%
És miből gondolod, hogy pont te fogod normalizálni azt, amit a szüleidnek és a tesódnak se sikerült?:D Valami azért csak történhetett, ha eleinte nem ilyen volt a viszony, az ember nem kér fel keresztanyának valakit, akit alapból utál, pláne kétszer. Szerintem jobban tennéd, ha a háttérbe húzódnál, a saját életed felépítésével foglalkoznál. A szüleid elég felnőttek ahhoz, hogy nélküled is boldoguljanak, a saját problémádat kell csak megoldanod, senki nem kért fel rá, hogy az egész családért indíts keresztes hadjáratot. Ha nem bírod a sógornőt, találkozz vele minél ritkábban, ha együtt vagytok, légy udvarias és kész. Fölösleges ekkora ügyet csinálni a dologból.
2017. ápr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, hogy történt volna bármi is, többször is kérdeztük, hogy megbántottuk-e valamivel, ha probléma van, beszéljük meg. Mivel egy család vagyunk, és fontos nekem a család, nyilván szeretném normalizálni a viszonyt, főleg a gyerekek miatt, mert ők is érzik a feszültséget, és nem tesz jót nekik. Nem akarok keresztes hadjáratot indítani, nem hiszem, hogy ekkora bűn lenne, hogy egyensúlyba akarom hozni a dolgokat. Soha nem értem, amikor azt írják, ez a szülők dolga. Ugyan miért? Én is ugyanúgy a család része vagyok, szerintem ha gond vagy ellentét van, együtt kéne megoldani, ráadásul ők is próbáltak zöld ágra vergődni vele, nem csak én, de nem sikerült. Eleinte sem voltunk jóban, akkor is voltak hasonló esetek, de idővel durvább lett minden. Szóval az ellenszenv a megismerkedés óta megvan. Csak hát így minden családi összejövetel, ünnep, stb. el van cseszve az ő hisztijei meg dilijei miatt.
2017. ápr. 6. 23:28
 8/24 anonim ***** válasza:
57%

A 71%-ossal ne foglalkozz, derogál neki, hogy te 25 évesen már elértél valamit.

Szerintem próbálj meg egy közös programot leszervezni a sógórnőddel, férj és gyerekek nélkül. Valami személyes, de mégis hétköznapit. Mondjuk segítesz neki bevásárolni, közben meghívod egy fagyira, ilyesmik. Nem feltétlen fogjátok megimádni egymást, de két értelmes felnőttnek fent kell tudni tartania egy normális viszonyt. Úgy látom, nálatok nagyon fontos szerepe van a családnak, talán kívülállónak érzi magát, megfelelési kényszer van rajta. Nem tudom, neki milyen volt a családi háttere, amiben felnőtt, de biztos van valamilyen szintű komplexusa veletek szemben - már a szemkontaktus kerüléséből és látszik -, amit nem tud kezelni.

2017. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as! Köszönöm a választ! Igazából próbálkoztam már ezzel én is, anya is, de az a baj, hogy nem vevő az ilyesmire. A főzésben pl. nem lehet neki segíteni, mert úgy gondolja, senki ne nyúljon ahhoz, amit ő készít. Én elfogadnám egyébként azt is, ha azt mondaná, neheztel valamiért, de nem mondja, ki nyíltan, hogy van problémája. Nem akarok én rákenni minden rosszat, én sem vagyok tökéletes, lehet, hogy akár akaratomon kívül is tettem vagy mondtam olyat, amivel megbántottam, de akárhányszor rákérdeztem, azt mondta, neki ugyan semmi baja. Pedig nyilván van, már csak a hanglejtését is elég ilyenkor meghallani. A befogadás... Hát, nem tudom. Sosem éreztettük, hogy nem látjuk szívesen, a szüleim is első perctől saját gyerekükként kezelik, mindig is szeretettel viszonyultak hozzá, de sose szóltak bele kettejük dolgába. Mindenesetre köszönöm a kedves válaszodat, lehet, hogy a jövőben megpróbálkozom majd még valamivel, egyelőre lehet, hogy jobb lesz egy kicsit pihentetni nem erőltetni semmit, de azt azért nem szeretném, hogy örökre ilyen maradjon a viszony köztünk.
2017. ápr. 6. 23:47
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

"A 71%-ossal ne foglalkozz, derogál neki, hogy te 25 évesen már elértél valamit."


LOL. 25 évesen doktorátusom, férjem és gyerekem volt már, de semmi baj.:-) Idegesítő sógornővel is rendelkeztem, de sose avatkoztam bele a más családtagokkal való viszonyába. Tartottam őket annyira, hogy az én bölcsességem nélkül is megoldják.:-) A miénket lerendeztem, annyira, hogy a családból történt kiválása után is tartotta velem a kapcsolatot.

Erről ennyit.:-)

2017. ápr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!