Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Anyák napján ugye fel szabad/l...

Anyák napján ugye fel szabad/lehet köszönteni a keresztanyát és nagymamát is, nem csak az édesanyát?

Figyelt kérdés

Néhány ismerősömmel vitánk van, hogy az "anyák napja" az az édesanyáké, így minek köszöntöm én a keresztanyumat és nagyit is...


De nekem ők is nagyon fontosak, és az "anyák napja" kifejezésben nem az van, hogy kizárólag az édesanyákat illő ilyenkor köszönteni. A keresztANYA is anya, a keresztség folytán, a nagyi pedig a szülőm édesanyja, nekem pedig nagyANYÁM, ha így tekintjük.


Én őket köszöntöm ezután is. :)


Ti hogy gondolkoztok ezzel kapcsolatban?


2017. ápr. 15. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Igen, sot fel is kell. Emellett a nagymamakat, anyosokat is.

Sokan tanaroknak, ovonoknek is kuldenek viragot, csokit, mert ok is nevelik a gyerekeket.

2017. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Mi mindig koszontjuk a nagymakat, dednagymamakat es keresztanyat is :) Kedves dolog.

Egy hatranya van: mire mindenkit vegigjarunk, es az illendo idore le is ulunk vendegsegbe, el is ment a nap, igazabol en hatterbe szorulok, mint a gyerkoc anyukaja, hiszen egesz nap masokat koszontgetunk :) De iden okosabban csinaljuk, este valami vacsi harom es felesben (6 eves fiu es 20 hetes pocaklako) es igy nekem is "jut" meghitt anyak napi unneples.

2017. ápr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Én csak anyumat szoktam. Nagymamámat ha élt sem köszöntöttem fel,okom volt rá! Kereszt anyumat sem szoktam!

ahány ház annyi szokás

2017. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En anyukamon kivul a nagymamaimat, ill keresztanyamat, dedijeimet koszontottem, mikor meg eltek. Rajtuk kivul jelkepesen a bermakeresztanyamat, ill egy nagyon kedves idos nenit szoktam.
2017. ápr. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Az anyák napja az édesanyára vonatkozik, nem pedig mindenre, amiben az "anya" szerepel, így a anyacsavarra sem.

De hát miért ne volna szabad az említetteket is felköszönteni?

Komoly ok volt az exemmel való szakításban, hogy ők elvárták volna, hogy az ő anyját is köszöntgessem, habár eléggé utáltuk egymást.

De ha neked ez a szívedből fakad, akkor hajrá!

2017. ápr. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Úr Isten, tényleg vannak akik Anyák napján felköszöntik a tanárnőket, óvónőket? Bakker, ez Anyák Napja, nem Nőnap!!!


Nem is értem, hogy a nagymamám, keresztanyám stb. miért kellene felköszönteni anyák napján. Anyák napja az anyáké, és mivel nekem az anyám az anyám és nem a nagymamám az anyám, ezért őt nem köszöntöm fel. Neki is van gyereke, ő is valakinek az anyja, majd a saját gyereke felköszönti. Egy idegen nőt (pl. tanárnő) miért kellene nekem felköszöntenem? Nem vagyok a gyereke, és ő nem az anyám. Jézus!

2017. ápr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Ahogy látom, megoszlanak a vélemények, így mondhatni, hogy a gyakorlati életben ez inkább egyénfüggő.


Mindenesetre, én köszöntöm majd édesanyám mellett keresztanyumat és nagyit is. De mást már nem. (Anyós még nincs...)

2017. ápr. 15. 16:30
 8/10 anonim ***** válasza:
4%
én anyósomat is fel szoktam köszönteni, nem árt néha "benyalni" az öreglánynak... :D
2017. ápr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Részemről, nekem egy anyám van, és nem akarok mást köszöntgetni. Aki akarja, annak szíve joga, de én nem. Mondjuk nekem különösen szoros a kapcsolatom az anyukámmal, és ezért bizonyos dolgokat máshogy látok, ez igaz.
2017. ápr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az igaz hogy egy keresztanyának is jól esik ha felköszöntik, főleg ha nincs saját gyereke.. De ez számomra furcsa, mert a keresztanya, az keresztel, ő csak a szenteltvíz alá tartotta valamikor a gyereket.. Ezt a fajta köszöntgetést azok csinálják, akik várnak a keresztszülőtől esetleg valami kis hagyatékot, jó pofiságból, hogy elkápráztassák a keresztszülőt..

(persze tisztelet a kivételnek, akik tényleg szeretetből teszik)

2017. máj. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!