Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A mai világban miért lett...

A mai világban miért lett szokás, hogy a testvérek meg az unokatesók alig vagy egyáltalán nem tartják a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Az én családom úgy néz ki, hogy van egy rendes testvérem de ő autista. Akkor apám első házasságából van egy féltesóm, de ő hozzá nagyon ritkán megyünk. Inkább ilyen nagyobb ünnepeken. Azt kell róla tudni, hogy családja van már 30 elmúlt. Nagy szülők már nincsenek. Első unokatesóm van 3. Kettőt már évek óta nem láttam, egyik meg még kicsi. Másodunokatesóm van sok, de csak egy-kettővel szoktam találkozni, mikor megyünk rokonokhoz, de azt is kb egy évben egyszer. Ott van az egész elcseszve, hogy a szüleim nem is nagyon keresi velük a kapcsolatot. Pedig szoktak hívni minket vendégségbe, de mindíg csak "majd". Talán egy évben egyszer van, hogy elmegyünk valami rokonhoz, egy ebédre vagy hozzánk jön valaki, de a szüleimen látszik, hogy semmi kedvük hozzá. Úgyhogy elég erőltetett szokott lenni. Az a legszomorúbb, hogy meg kell valakinek halnia ahhoz, hogy össze jöjjön a család. Igazából a napokban gondolkoztam el azon, ha a szüleim nem lesznek, akkor ki marad a családomból, hát nem találtam túl sok embert. A bátyámmal nem tudom, hogy alakul.. Ma voltam a Mamám testvérénél locsolkodni. Ott volt az egyik unokája, kb velem egy idős, fain gyereknek látszott, ha nem sietett volna biztos megkérdeztem volna, hogy nincs-e kedve meginni valamikor egy sört vagy eljönni valamerre. Elmondtam anyámnak, csak legyintett, hogy minek akarok kavarni. Nem azt mondom, hogy folyton járjunk a rokonok nyakára, de azért néha igazán jó lenne össze jönni. Mikor éltek a nagyszülők, ők mindig elvittek valakihez és én élveztem. 18/f

2017. ápr. 17. 20:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen általánosító kérdéseknek mégis mi értelme? Mindenki sztorija más, hogy éppen miért tartja vagy nem tartja a kapcsolatot a rokonaival, szóval nem fogsz választ kapni a kérdésedre. Maximum leírják néhányan a saját családi hátterüket, és ennyi.
2017. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, minek ilyen általánosító kérdést kiírni.
2017. ápr. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor másképp teszem fel a kérdést: Egyes családok miért esnek szét ennyire?
2017. ápr. 17. 20:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ember a barátait megválogathatja, de a rokonait nem. Nem biztos, hogy az emberek minden rokonukat elviselik. Ezért nem tartják a kapcsolatot mindegyik unokatestvérrel.
2017. ápr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Én sokkal jobb kapcsolatban vagyok az unokanővéremmel, mint a testvéreimmel.

A lányomnál pedig tudatosan figyeltünk arra (mivel eü okokból egyke maradt, a születésekor kivették a méhem), hogy az unokatesókkal szoros legyen a kapcsolata, és szerencsére így is van :)

2017. ápr. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na de egyiket se? Mert értem én, hogy minden családban van egy-két nehéz eset. De mindenki nem lehet az.
2017. ápr. 17. 20:29
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs értelme a kérdésnek. A személyes nyomorodat írtad le, ez nem általános.

A mi családunk pl. nem esik szét, nincsen minden szülőnek mindenféle korábbi házasságából ezer gyereke, és nem szakítottuk meg egymással a kapcsolatot sem.

2017. ápr. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező személyes nyomorát már el sem olvastam, minden ilyen általánosító kérdés és magyarázat ugyanolyan.
2017. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi se nagyon tartjuk a kapcsolatot. Mindenkinek megvan a saját családja, s azzal foglalkozik.
2017. ápr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Miért kell a kérdezőt bántani; teljesen igaza van, egyre több család él a saját szűk magányában. Többet törődnek a barátaikkal, mint a családtagokkal.


Szerintem azért, mert nem látják, hogy még a különbözőség ellenére is mennyire hasonlók. Vagy mert éppen nem tetszik nekik a hasonlóság.


Ne add fel, lehet véletlenül pont a te szüleid lógtak ki valahogy a családjukból. Már mehetsz a szüleid nélkül, az jó. Rengeteget megtudhatsz majd a szüleidről tőlük, csak figyelj. Úgy lehet megismerni a legjobban a szüleinket, amikor a tágabb családban látjuk őket.

2017. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!