Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sóher lennék? Ma már tényleg...

Sóher lennék? Ma már tényleg ennyit illik adni egy ovis ballagásra?

Figyelt kérdés

Sógornőmék gyereke ballag az oviból. A szülők pénzt kérnek, mert szeretnék lecserélni a teljes gyerekszoba bútort (értsd szekrény, ágy, + íróasztal székkel).

A sógornőm szerint legalább a felét illene a családnak összedobni, hiszen ez az első nagy alkalom a gyerek életében. A meghívottak száma egyáltalán nem sok, a két nagyszülő és mi. Illetve az apósom két nevelt lánya is jön, de ők egyetemisták, szerintem őket nem kéne anyagilag lehúzni.

Akárhogy is számolom, több tízezer (sőt inkább 40-50ezer) lenne a ránk eső rész.

Hozzáteszem, hogy kb. egyforma színvonalon élünk, de nálunk 3 gyerek van, náluk egy, ráadásul a nagyobbik lányunk a keresztgyerekük, de az ő ovis ballagását anno elintézték egy kifestővel, színes ceruzákkal. (mi nem írtuk elő, mit vegyenek, és örült is a lányka az ajándéknak)

Jövő héten lesz a ballagás. Ki tudnánk fizetni, de pofátlannak érzem a kérést.


2017. máj. 22. 14:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
97%
Fenéket. Te jó ég. Ez nagyon gáz, mármint amit ők kérnek-.
2017. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
99%
A sógornődék bunkók. Ne az ő gyerekének vegyetek dolgokat, hanem a tiéteknek. Mondd meg neki kulturáltan. Mi az hogy pénzt adj? Adj azt, amit akarsz.:)
2017. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
99%

Jesszus Mária... NEM, nem vagy sóher!

Ilyen idős korban a gyerek még a pénz értékét se fogja fel... tökre örül egy szelet csokinak is, ha szívből adják. Meg... na... az ovi elvégzése azért nem egy akkora teljesítmény, hogy többet tejeljen rá egy család, mint egy esküvőre vagy egy végzős ballagásra!


Én megmondanám nekik, hogy egy ovis ballagásra túlzásnak érzed. Szívesen mentek, de nem tudtok ilyen értékben ajándékot venni / nem is tartjátok helyesnek. Ha így is örömmel látnak, örömmel mentek.

2017. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
99%
Agyam eldobom az ilyen emberektől, mint a rokonaid. Mégis mit képzelnek?! Te meg ne agyald már túl. Lehetne több eszed. Ha ők annyit adtak, nektek se kell többet. A gyerek örüljön, az a lényeg, ehhez bőven elég olyan értékben vásárolni, mint ahogy ők is tették korábban nektek. Ha meg megsértődnek, annál jobb, ilyen rokonokra nekem nem volna szükségem.
2017. máj. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem is pofátlanság, ennyire azért nem nagy eredmény, ha valaki képes volt elvégezni az óvodát.
2017. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
95%

Ez pofátlanság. Az én keresztlányom családja annyit kért ovis ballagásra hogy egy napra vigyem fel az állatkertbe.


Mindenki oldja meg szépen a saját gyereke eltartását, felszerelését. És azért lássuk be az ovis ballagás nem egy nagy esemény, csak az utóbbi pár évben lett ekkora műsor. Az ünnepelt fel se fogja még igazán hogy mi történik.

2017. máj. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
98%
Jezusom, ez vicces. Vegyél egy plüss macit.
2017. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 acelsziv ***** válasza:
96%
Tehát a te gyerekednek adott kifestő és az általuk elvárt 40-50k egálban van? Mocskosul nem. Ez hatalmas taplóság. Ne a más zsebére akarjon berendezkedni. Vegyenek használtan mindent ha nincs pénzük.
2017. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 A kérdező kommentje:

Eddig mindig azt vettük (névnap, szülinap, karácsony), amit kértek. De nem ment sosem az ár 10ezer fölé.

Amit nem írtam még, hogy tartanak utána egy étteremben ballagási bulit, és bár a férjem is sokallja a kérést, szerinte legalább annyit illik adni, amennyibe kerül az ellátás ötünkre. :(

2017. máj. 22. 14:34
 10/88 anonim ***** válasza:
97%

Pofátlanok. Egy óvodás ballagás nem nagy dolog, de ettől függetlenül is pofátlanság előírni, hogy milyen és mekkora értékű ajándékot adjon a meghívott. Hát még úgy, hogy ők sem vitték túlzásba az ajándékozást.


Vegyetek valami apróságot aminek örülne a gyerek, de 50 ezres ajándék elég meredek.

2017. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!