Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én látom rosszul vagy valóban...

Én látom rosszul vagy valóban oda kellene adnom sógornőmnek a nem használt dolgainkat?

Figyelt kérdés

Sógornőm gyereket vár, anyósom szemrebbenés nélkül az arcomba vágta hogy a lányom nem használt ruháit, dolgainkat gyűjtsem már össze mert akkor ők nem vennének semmit.

Közöltem vele, hogy nem maradt meg túl sok dolog, ami van az ruha de azt nem terveztem elajándékozni az egészet.

Kitört a balhé, hogy nem vagyok képes családon belül oda adni a ruhákat mikor látom, hogy ők nem engedhetik meg maguknak.

Férjem ezek után felhívta anyósomat, megpróbált vele beszélni, hogy mi ez az egész de csak rácsapta a telefont.

Nyilván szó nélkül is adtam volna pár db ruhát. De valóban míg ők még csak felköszönteni is elfelejtik a gyerekünket, ezt elvárták volna.

Vagy rosszul gondolom és oda kellene nekik adni?



2017. júl. 1. 07:12
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%

1,Megvárhatták volna,míg esetleg felajánlod.

2,Milyen jogon kötelezne rá a csalàd?

3, Én speciel túl adok rajta egy csoportban,mert ha hiszi a sógornőd,ha nem a te gyereked is nő és veheted az új ruhàkat.

2017. júl. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
93%

Én nem adnám oda őket. Semmilyen babaholmit nem adnék senkinek, amíg tervben van, hogy babát szeretnénk.

Másrészt itt azt is nehéz eldönteni, hogy anyósod vagy a sógornőd a nagyobb bunkó. Egyik részről sem jogos ez a viselkedés.

2017. júl. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
81%

"Ha nem engedhetik meg maguknak, hogy ruhákat vegyenek a gyereknek, akkor minek vállalnak gyereket?" kérdésre elég egyszerű a válasz: mert nincs pénzük/szándékuk a védekezésre.


Téged, kedves kérdező, egyfajta erőforrásnak tekintenek: majd csak megoldod a problémáikat, amibe ők belekeverték magukat, ugye? Hisz az nekik "jár", amit te és a férjed kerestetek meg. Van olyan emberismeretű érzelmi zsaroló, aki szemrebbenés nélkül formál jogalapot arra, h egyre táguló körben bárkinek a bármilyére igényt fogalmazzon meg. Ez egy igen veszélyes tendencia össztársadami szinten is.


Megértem, h nem akarod viselni más problémáját. Teljesen igazad van. Az anyósodnak meg aztán pláne semmi köze a sógornőddel való viszonyodhoz. Véleménye természetesen lehet róla, amit meg is oszthat veled -v mással-, ha azt kérdezed. De csak akkor.


Hadd figyelmeztesselek: ha most sikerül is ellenállnod, akkor is előfordulhat, h megkérnek téged és a párod a keresztszülőségre. Jól gondold meg a választ a kockázatok és mellékhatások tekintetében.

2017. júl. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
77%

nálunk fordítva volt, apósom egyszer csak közli hogy ha lesz gyerekünk(ezalatt azt értette hogy LEGYEN MÁR VÉGRE :D), akkor oda adja a sógorom gyerekének a levedlett ruháit, hisz úgy is ő(az após) vette őket. Közöltem szépen vele, hogy szívesen elfogadom ha:

a.) lesz gyerek

b.) maga a sógor ajánlja fel, mert attól még ezek az ő dolgai


HÚÚÚÚ apósom ezen úgy felhúzta magát :D:D:D

amúgy nem pláne hogy szeretnél még egy babát, nem vagy köteles sőőőt, ennél még az is jobb ha a vöröskeresztnek adod, nem pedig ilyen követelődző semmire szülő alakoknak. Persze-persze család meg a vérkötelék stb., de azért van egy határ.

2017. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Fatal_3rror_ ***** válasza:
84%

Anyósnak ilyen témában csúnya szóval élve kuss a neve. Egyszerűen ne pofázzon már bele, hogy a saját tulajdonod felett miként rendelkezel.


Másrészt minek vállal gyereket valaki, aki már ilyen szinten nem tudja biztosítani az alapokat, hogy a ruhát is kunyerálni kell a gyerekre? Mi lesz később, iskola, egyetem, albérlet...


Harmadrészt elküldenék mindenkit a k..va anyjába és közölném ne háborodjanak már fel azon, hogy nem élősködhetnek rajtam.

2017. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem az anyósod feladata, hogy intézze az unoka babaholmijait, hanem a megszületendő gyerek szülei. Amúgy az anyós mi okból nem foglalkozik a gyerekeddel, kérdező?
2017. júl. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
95%
Legközelebb ha anyóséknál vagy, kapj fel valami értékesebb tárgyat azzal, hogy "ezt elvinném öcséméknek, mert nekik is kell és nem tudják megvenni". Aztán nézd, amilyen arcot vág :D
2017. júl. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
75%

Anyósoddal megszüntetném a kapcsolatot. Mi lesz itt később.

Mindig mondják gimnáziumban a kanti hozzáállást. Ahogy akarod, hogy veled csináljanak, úgy csinálj te is mással. Ha azt akarja anyósod, hogy leszard őt, akkor ő is szarja le a gyereked szülinapját. Kölcsönös. Nem kell semmit adnod, csak egy nagy pofont! Ez ilyen manipuláció. Eléri, hogy bűntudatod legyen és akkor már tud uralkodni rajtad. Ne hagyd magad!

2017. júl. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
69%

Oda ne add!!!!! Ilyen pofátlannak?!!!

A, Tartsd meg az egészet, ha szeretnél még gyereket,

B, Adj túl rajta ha nem,

C, Ha bosszút akarsz, és már nem kell a ruha, ÉGESD EL A SZEME ELŐTT!!!!!

Én személy szerint mindhárom opciót kecsegtetőnek tartom...

UI: Vagy ha nem égeted el, akkor mutasd meg, hogy hogy anyázzák őket itt a gyakorin...

2017. júl. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 acelsziv ***** válasza:
mi lett a sztori vége?
2019. jún. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!