Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hónapokig nem használt, egy...

Hónapokig nem használt, egy helyben (szabadban) álló autó valóban tönkremegy?

Figyelt kérdés

Többször is halottam ezt, de nem értem, miért romlana jobban, mint az, amit szintén szabadban, parkolóban tartanak, de használnak.

Autónkat hónapok óta nem használjuk, mert nincs pénzünk megjavíttatni, de így eladni sem tudjuk, ill. nagyon keveset adnának érte. Mennyire ártalmas ez az autónak?



2016. szept. 13. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem megy tönkre.
2016. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Inkább fogalmazzunk úgy, gyorsabban amortizálódik, ha nincs használatban, mint az, amelyiket használnak.

Nedvesség éri, nehezebben szárad ki, nincs beinditva a motor, nincs kenés, szikkadnak a szilentek, sürüsödik az olaj. Nem használ az UV sugárzás sem az egy helyben álló autónak.

Mindezek nem egy-két hónap alatt kezdik ki az autót, attól sokkal több idő kell

2016. szept. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Maga a több hónapos állás önmagában a kissebb probléma. A nagyobb az lesz, mikor ennyi szünet után beindítjátok erőltetett menetre. Régen (de bizonyos járműkategóriáknál még ma is) az a konzerválás módszere, hogy a benne található összes folyadékot leengeditek és csak újrahasználatkor töltitek fel, akkumulátort ki kell venni, illetve javasolt a felniket is eltávolítani és felbakolni az autót.
2016. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Rozsdásodás nagyon megindul, folyadékok tönkremennek, a gumi alkatrészek szintén tönkremennek (tömítések, gumicsövek, stb), fék elrozsdásodik. Egy hónapban egyszer beindítod, és legalább párszáz métert mész, mindjárt minden megmozdul egy kicsit, és akkor nem olyan ártalmas a dolog.
2016. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 2 év folyamatos szabadban állás után vettem meg 1 autót. Utána leműszakiztattam használtam és sorra jöttek elő a problémák,heti szinten különböző elektromos hibák leginkább...Forgó alkatrészek nem működnek nincs kenés megindul az oxidáció. Ahogy a 4 es mondta néha meg kell kicsit járatni ennyi.
2016. szept. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi is vettünk meg ismerőstől olyan Suzukit, amely 1,5 évig egy kertben állt, letakarva.

Akkucsere után azonnal ment, semmi gondunk nem volt vele. Fél év után vittük általános szervizre (olaj, fék, szűrők). Majd pár nappal később a gyári riasztója "leégett", így azt is lecseréltük. Még egy évig használtuk probléma nélkül, mielőtt lecseréltük nagyobbra gyerek érkezése miatt.


Néhány hónap állás nem okoz gondot. De persze, ha van rá lehetőség, akkor valóban érdemes legalább havonta megmozgatni egy kicsit. De mivel nálatok épp azért nem használjátok mert rossz, így kiesik a havi séta.

2016. szept. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

többiek már leírták, de azért érdemes lenne megmutatni egy képet a berozsdásodott hengerfalról pár évnyi állás után. mikor azt indítod és elkezdi csiszolni. kapásból a teljesítmény fele ugrik, igaz menni fog, de ehh.

havi 1x menni kell vele és akkor nincs gond, még akkut se kell kivenni, csak télre, de legalább annyit menni kell hogy termosztát is kinyisson hogy a vizet átkeringesse mindenhol, a fagyálló is szeret leülepedni

2016. okt. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:

Majd' mindent leírtak előttem, volt köztük igaz, és volt ami nem.

Sokan azt hiszik, elég, ha leporolom, berakok egy feltöltött akkut, öntök bele benzint és felfújom a kerekeket.

Aki azt mondja, hogy semmi gond, ha egy autó októbertől márciusig a szabad ég alatt áll, attól megkérdezném:

látott-e már berohadt kézifék-bowdent, találkozott-e valaha letapadt főfékhengerrel/munkahengerrel? Esetleg elkorrodált vezetékcsatlakozásokkal? Kenés ill. mozgás hiányában, ősztől tavaszig hogy néznek ki a gömbfejek, függőcsapok, segédkormányművek?

Sokszor elég csak a felni résein átvirító rozsdás féktárcsára ránézni, és már látszik is az időjárás aknamunkája.

Természetesen nem 1-2 éves autókról beszélünk, hiszen azokat ritkán ítélik mozgásképtelenségre, viszont 10-120 éves kor fölött....... :(

2016. okt. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!