Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én látom rosszul vagy valóban...

Én látom rosszul vagy valóban oda kellene adnom sógornőmnek a nem használt dolgainkat?

Figyelt kérdés

Sógornőm gyereket vár, anyósom szemrebbenés nélkül az arcomba vágta hogy a lányom nem használt ruháit, dolgainkat gyűjtsem már össze mert akkor ők nem vennének semmit.

Közöltem vele, hogy nem maradt meg túl sok dolog, ami van az ruha de azt nem terveztem elajándékozni az egészet.

Kitört a balhé, hogy nem vagyok képes családon belül oda adni a ruhákat mikor látom, hogy ők nem engedhetik meg maguknak.

Férjem ezek után felhívta anyósomat, megpróbált vele beszélni, hogy mi ez az egész de csak rácsapta a telefont.

Nyilván szó nélkül is adtam volna pár db ruhát. De valóban míg ők még csak felköszönteni is elfelejtik a gyerekünket, ezt elvárták volna.

Vagy rosszul gondolom és oda kellene nekik adni?



2017. júl. 1. 07:12
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
Mi történt,azóta?
2019. jún. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Savlekotő ***** válasza:
71%

ők nem engedhetik meg maguknak.

Akkor nem kell szaporodni,kaját is kunyerálnak,ez a típus sír a facen a kölykének ruháért tápszerért. Nincs keret,ne szaporodj proli,mert babuci cuki,de k sokba kerül és nem lehet vissza küldeni ha uncsi..

2020. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%

Azért a szegény embernek is joga van szaporodni, na nem kettőt gyártani, de egy gyerekhez mindenkinek hadd legyen már joga. Természetes, ha szeretne valaki saját gyereket, szeretne családban élni. A Facebook-kunyerálásokat nem kell elolvasni, nem kötelező adni, ha valaki nem akar. Még az is lehet, hogy valójában aki kunyerál, nem is annyira szegény. Aki nem tud enni adni a gyerekének, az kér az ingyenkonyhán ennivalót vagy az önkormányzattól, ruhát is adnak neki a vöröskeresztnél is, de más helyeken is, akik a hajléktalanokat is segítik, nekik is ingyen van a ruha, ennivaló. Nincs azzal semmi gond, ha egy szegény nő/pár gyereket vállal, amíg csak egyet vállalnak, egyhez mindenkinek joga van, senkinek nincs joga megtagadni a családi boldogságot egy másik embertől vagy ítélkezni amiatt, hogy a semmire vállalta a kölyköt. Amíg csak egyet vállalt, addig teljesen rendben van a dolog, csak az számítana felelőtlenségnek, ha kettő lenne.

A kérdésben szereplő várandós nőnek is a segélyszervezetekhez, önkormányzathoz kéne fordulnia ruháért, nem a rokonokhoz.

Amúgy azért van abban igazság, hogy annak van nagyobb beleszólási joga a ruhák elajándékozását vagy eladását illetően, aki inkább megkereste rá a pénzt. Ha tegyük fel ez a férj, és ő úgy dönt, hogy odaadná a testvérének a ruhákat, akkor az asszonynak nem illik különösebben belepofázni a döntésbe, annyit megemlíthet, hogy mérlegelje azt is a férj, hogy lehet még nekik is lányuk, akinek szintén kellenének a ruhák. De ha a férj úgy dönt, hogy akkor majd vesznek új ruhákat, a mostaniak meg mehetnek a testvérének, akkor ezt az asszonynak el kell fogadnia. Természetesen úgy fair, hogy megtarthat néhány szívéhez nőtt darabot, de nem az ő dolga döntést hozni a ruhadarabok sorsa felett. Kivéve, ha ő keres jobban.

2022. máj. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
70%
#23 Az a baj, hogy az összes ilyen jogvédő, mint te, csak azt nézi, hogy mihez van joga a felnőttnek. Az sose merül fel bennetek, hogy a gyereknek is joga lenne olyan családban felnőni, ahol nem sírással kell összekéregetni minden alapvető dolgot. Ha szerinted senkinek nincs joga megtagadni a boldogságot mástól, akkor azzal kellene egyetértened, hogy senki nem szülhet nyomorba.
2022. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
18%
Csak mert nyomorba születik valaki, nem azt jelenti, hogy nem boldog! Lehet, hogy nem felhőtlenül boldog gyerekként, de felnőve már lehet átlagos keresete, de akár sok pénze is. Akkor pedig már megérte. De ha felnőttként is szegényebb marad, akkor is, élni jó, megéri akkor is élni, ha az embernek szegényebb sors jut. Akkor is lehetnek örömök az életben, sőt, a boldogság sem csak az anyagiakon múlik.
2022. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Savlekotő ***** válasza:
65%
Igen utolsó a gyerek boldog hogy ő egy fagyit se kap sose meg alapokat se pont ezek akik az iskolát nem támogatják mer nincs miből utána meg le húzzák a gyerekeiket proli prolit csinál nagyon kevés aki ki tör de az kB vissza se néz a össze hozoira
2022. jún. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Savlekotő ***** válasza:
77%
Sajnos mindenkinek joga van szaporodni tele van az árva ház meg a sok szét traumatizalt gyerek, baromi jó úgy fel nőni h ehezel vernek stb anyáék elisszak bagozzak drogozzak az ételre valót és putriba éltek 8 an egy adag kajara .. Ez az élet is szép agyhollatoknak biztos
2022. jún. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Kedves 23-as, én ilyen családban nőttem fel, nem tudtam barátokat áthívni mert annyira gáz volt a lakás, fürdőszoba pl nem volt, omlott a fal, más levetett ruháit hordtam, és már hat éves koromba azon veszekedtem szüleimmel mi a búsbánatba szültek engem a nyomorba. Igen, a gyereknek is szar ahogy az előttem szólók mondják, másrészt kisállatot se veszel ha nincs pénzed rá, a gyerek még nagyobb felelősség. Jogos van hozzá ez igaz, csak ez önzőség, vállalj két munkát, tanulj ki valamit amivel jól keresel és akkor nem leszel annyira szegény. Akkor lesz valós jogod a gyerekhez mert így is geccire túlnépesedik a bolygó
2023. aug. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem biztos ám, hogy igényt tartottak a ruhákra. Ha így lett volna, felhívta volna sógornőd a férjedet, és megbeszélték volna. Nekem úgy tűnik mindezt csak anyós találta ki.

Abból is látszik, hogy csak az ő agyszüleménye volt mindez, hogy nem is merte ezt felhozni a saját fiának, pedig inkább vele kellett volna erről beszélnie, ehelyett neked mondta.

2023. aug. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!