Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egyeseknek miért mániája a...

Egyeseknek miért mániája a rokonokkal való kötelező jópofiskodás? Mire jó ez?

Figyelt kérdés

Amikor a rokonokat kötelezően látogatni kell, kötelezően jó pofát kell vágni, kötelezően meg kell játszani az "egy család vagyunk szeretjük egymást" maszlagot, kötelezően mutatni kell, hogy a család foglalkozik a rokonokkal.


De ez mégis mire jó? Mi haszna van? Miért erőltetik ezt egyesek, amikor a rokonok ugyanúgy a hátuk közepére sem kívánják őket?

Anyám ugyanez volt. Kötelezően látogatni kellett ünnepekkor unokatesómékat, mert hát mégis csak egy család vagyunk, miközben unokatesómékkal egyáltalán nem volt jó a viszony. Aztán ez anyámnak akkor esett le végre, amikor egyszer megint mentünk, és emiatt unokatesómék anyja szimplán átment a szomszédba a barátnőjéhez addig, amíg haza nem mentünk. Akkor megértette, hogy ők ugyanúgy nem akarnak velünk közösködni, mint ahogy én meg a tesóm mindig mondtuk.


Nálatok volt ilyen? Ti hogy birkóztok/birkóztatok meg vele anélkül, hogy összevesztetek volna? Vagy összevesztetek?

Miért jó ez?

Vagy csak szerintem kiábrándító és idegesítő ez a dolog?



2017. júl. 12. 19:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk apámnak van ilyen kattanása. De én megmondtam neki, hogy a kedvéért SEM fogok jópofizni azoknak a rokonoknak, akik csak belénk rúgtak, áskálódtak, meg mindig bunkók voltak velünk, mert nem vagyok palimadár, hogy szóbeli pofonoknál odamenjek repetáért.
2017. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Ja,ezt én is utálom,engem lelkileg eléggé tönkretett az unokanővérem,meg az anyja is elég kétszínű meg a mamám is mindig csak negatívakat mondott rólam,és azt hitte én vagyok a hazudós meg szerencsétlen sz*rnak gondolt mindig is,és ha akartam valamit csinálni,mindig letörte az önbizalmamat,hogy az úgysem nekem való,nem megy az nekem,különben is alig merek emberekkel kommunikálni stb stb.az unokanővéremet meg agyondicséri előttem,meg ha valami kisebb baja van,akkor mondja nekem hogy szegény milyen bajai vannak(mikor nekem ezerszer nagyobb gondjaim voltak,csak ugye az nem számított ,mert én nem voltam a kedvencei között)szóval némelyik rokon csak önbizalom rombolásra,hangulatrombolásra jó,meg hogy idegeskedj rajtuk,főleg ha okoskodnak,miközben igazán sosem akartak megismerni úgy valójában,főleg megérteni nem.és ha egy rossz szót mondtam bármelyikre,anyám mindig kiakadt,hogy mekkora bunkó vagyok,stb.szóval ha nem jó a viszony,és csak az irigykedés megy meg a kihasznlás vagy a gyengébbe belerúgás,akkor tényleg felesleges jópofizkodni ,az nem igazi család szerintem.....olyat egy munkahelyen is megtapasztalhat az ember vagy egy iskolában,nem kellene még családban is elviselni igazából.Ha meg jófej a rokonság és őszinte akkor viszont jópofizni sem kell,mert eleve kedves akkor egymással mindenki.
2017. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Anyósom aki ilyen nálunk. Nem szeret engem (nem beképzelem, 100%), mégis mindig ott a művigyor és a tettetett kedveskedés.

Én meg olyan családban nőttem fel, hogy ha valaki nem szerette a másikat, megmondta őszintén, és igaz, nem javult ettől a helyzet, de mégsem volt senki kétszínű.

A rokonaim nem is szerveznek közös programot, látogatást ilyen helyzetben, csak olyan hozzátartozóval, akivel valóban szívesen találkoznak.

Én látom ennek az előnyét is. Nincs hatalmas családi béke, de álszentség sincs.

2017. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Mindig is lesznek rokonok akiket nem bírunk de mégis egy közegbe kell velük lenni,most minek rontsuk el mások kedvét azzal hogy bunkóskodunk vagy veszekedünk velük. Én is először a probléma megoldására törekszem de ha nem megy akkor ikább jó pofát vágunk egymáshoz mint hogy szítsuk a feszkót.
2017. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Édesanyám egész életeben betegeskedett, kiskoraban egyutt laktak az unokatesojaekkal, felnott korukra sose hivtak fel anyat h h van. 48 evesen elhunyt edesanyam. Edesanyammal egy idoben betegedett meg a kutyank is, anya egyik unokatesoja allatorvos igy megkertuk h altassa el ha eljon a temetesre mivel sajnos a kuutya is haldoklott. A temetes utani megemlekezeskor osszeallitottam egy szep es neghato videot edesanyamrol, a legtobben nyilvan sirtak. A vacsi utan kimentunk h elaltassuk a kutyusunkat, elkoszontunk tole is, sirtunk de a "vicc" az volt h anya ubokatesoja megsiratta a kutyusunkat, nem gyengen...edesanyam temetesen, es a video alatt se jott ki egy konny csepp se a szemen...szerintem ez mindent elmond a viszonyunkrol...mi azota se kerestuk oket es nem is fogjuk
2017. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

15 évesen beleuntam ebbe. Többet sehova nem mentem. Las.zarták a fejem én is az övéket.

Eltelt 15 év lett párom ( tartós) előtte is volt csak nem tudtak róla. Hirtelen apám részéről felbukkantak a rokonok. Puszi puszi hogy vagy mi van veled stb... hívtak mindenféle vacsorára ebédekre stb... én meg pislogtam milyen sok idő és sok pénz megy el erre meg az ajándékokra úgy hogy közben csak jópofizás az egész. Tavaly befejeztem velük végleg. Kb 1 évig tartott újra. Lelkileg ki is készültem. Ők erőltették még egy ideig. Én nem.

2017. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Anyám szokott ilyen lenni, hogy menni kell, találkozni kell, mert "mégis csak a rokonod".


Én meg úgy vagyok vele hogy hiába rokon valaki vér szerint ha évente egyszer látom és amúgy a büdös életben nem beszélnék vele.


Na meg rokonságban is így van pár ember, mert van akit konkrétan évek óta nem láttam.

2017. júl. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Anno jartunk unokatesomekhoz, irigy dög volt. Az eskuvpomre is apa miatt hivtuk el a csaladot mert am leszartuk volna oket, nem tartjuk a kapcsolatot evek ota. Gondolom most o akar majd lenni a sztar, de akkor szedje a cokmokjat es haladjon haza. Ezutan se fogjuk tartani amugy a kapcsolatot ugyh tok mindegy ha vegleg megszakad, vagy sem
2017. júl. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

- mert ez a társadalmi elvárás és bele sem gondolnak, hogy ez az elvárás pont tök fölösleges

- ezzel önmagukat csapják be, hogy milyen jó család vagyunk és milyen csalédcentrikus jó fej ember vagyok

- vannak még olyanok, akiket úgy neveltek fel, hogy a családod szent, akkor is ha ők az Antikrisztus


Apai ágon nálunk is ez volt. Én pontosan tudtam, hogy nagybátyámék meg nagyanyám megpróbáltak pénzzel átverni minket és milyen bunkók, de ott kellett bájvigyorogni, mert apám azt mondta... amióta elmúltam 18, hát egy kezemen meg tudom számolni, hányszor találkoztam velük (nagyanyám halotti torán meg unokatesóm gyerekének keresztelőjén konkrétan... 28 éves vagyok)

2017. júl. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi karácsonykor csak négyen és a 2nagymamám ülünk össze. Most szilveszter után elsején elmentünk a nagybátyámékhoz, de nem szoktunk, csak apám kitalálta vigyünk nekik is a disznóvágásból. Unokanővéremék és nagybátyámék szoktak eljönni hozzánk vagy mi hozzájuk. Ha unokabátyámék itthon vannak akkor ők vagy mi megyünk. Ha úgy nézzük a családunk nagy, de többnyire velük tartjuk a kapcsolatot és/vagy látogatjuk őket. Nem tudom van e olyan rokon akit nem bírunk, de velük akkor ezek szerint nyílván nem tartjuk a kapcsolatot.

De a kérdésre válaszolva, ha jópofizni mentek az csak felesleges pénz kidobás

2017. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!