Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelező minden családtagomnak...

Kötelező minden családtagomnak bemutatni a barátnőmet?

Figyelt kérdés
Jó 1 éve vagyunk együtt, tavaly karácsonykor a szüleimnek és a nagyszüleimnek bemutattam már. Viszont tavaly a keresztszüleimről megtudtam valamit, ami miatt jobbnak láttam azt, hogy ezentúl soha ne találkozzam velük, így tavaly nyár vége óta nem is láttam őket. Tavaly karácsonykor, mikor a nagyszülőknél lettünk volna én helyette inkább úgy alakítottam a barátnőmmel a családlátogatást, hogy aznap én legyek náluk, hogy a keresztszülőkkel ne kelljen találkoznom. Aztán most már elkezdték sérelmezni, hogy miért kerülöm őket, szeretnék megismerni a barátnőmet is, én viszont nem szeretnék találkozni velük és a barátnőmet meg pláne nem akarom nekik bemutatni. Nagymamám is kérve kért a hétvégén, hogy most karácsonykor jöjjünk már mi is a barátnőmmel, mikor együtt van ott mindenki, de én nem akarok. Egyszerűen nincs gyomrom velük egy asztalhoz ülni és bájologni. Szerintem jogom van eldönteni 27 évesen, hogy kivel akarok találkozni és kivel nem, nincs igazam?
2016. nov. 6. 21:22
1 2
 1/17 anonim válasza:
84%
Szerintem nem kötelező, de figyelj arra hogy ne bántsd meg őket. Nem részletezted miért nem akarsz velük találkozni, de szerintem ha megbeszélitek akkor könnyebb és még mindig jobb úgy "csökkenteni a találkozásokat", mint így hogy minden előjel nélkül te így döntesz :)
2016. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

SENKINEK nem vagy KÖTELES bemutatni a barátnödet, meg a szüleidnek sem. Magyarul: ANNAK mutatod be, akinek akarod.


De elég szégyen rád nézve, ha 27!!!! évesen ezt ITT kell megkérdezni, nem tudod magadtól.

2016. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem akarok bunkó lenni, de lekakilom, ha megsértem őket. Olyat tettek, amit soha nem fogok nekik megbocsátani. Utolsó, képmutató szemétládák. Dióhéjban kifejtem akkor: dédinagymamámnak volt egy háza, ahol ő élt ugye, öreg volt már, nagymamám nem akarta már, hogy felügyelet nélkül legyen, így odaköltöztette magához. A ház, amiben dédim élt eladta nagymamám meg keresztapám, anyámnak meg 1 fillért sem adtak abból a pénzből, keresztapám (meg a lotyó felesége) az egészet lakásra költötte. Dédimmel eltartási szerződést kötött, hogy ő majd gondját fogja viselni, képzelheted mennyire tett eleget ennek.. Nagymamám viselte gondját haláláig. Én ezt tavaly nyáron tudtam meg. Ott, abban a pillanatban eldöntöttem, hogy én ilyen gennyes alakkal nem vagyok hajlandó többet találkozni, legszívesebben szétverném a fejét, de nem ér annyit az egész. Tehát ezért kerülöm őket, és amíg csak élek, kerülni is fogom.
2016. nov. 6. 21:35
 4/17 A kérdező kommentje:
#2: nagymamámon ma annyira láttam, hogy neki rosszul esik, hogy miattam nincs együtt a család teljesen legalább ünnepekkor. Nem mondta ki, de éreztem a hangján és láttam az arcán, hogy emiatt elkeseredett és ő mondta, hogy ennyit igazán megtehetek a családért, hogy bemutatom a barátnőmet. Ő persze nem tudja, hogy én tudom, hogy mit tettek keresztapámékkal, és nem is akarok emiatt balhézni vele.
2016. nov. 6. 21:40
 5/17 anonim válasza:
39%
Mit csináltak a keresztszüleid?
2016. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
De ha ez anyukádat nem zavarja, akkor tèged mièrt?
2016. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
59%
Egyáltalán nem vagy köteles bemutatni a barátnődet a család minden tagjának. Így, hogy kifejtetted jobban, azt mondanám, hogy a helyedben én biztos, hogy továbbra is kerülném ezeket a rokoni kapcsolatokat. Hozzá kell tenni, hogy én ragaszkodom azért az elveimhez, úgyhogy lehet, hogy hülyeség, amit így gondolunk, de teljesen megértem a problémát, és hasonlóan cselekednék én is. Persze ehhez valóban nem feltétlenül itt kell keresni a válaszokat, főleg, ha van egy elképzelésed, hogy mit fogsz tenni és mit nem fogsz tenni, viszont abszolút nem ellene vagyok, hogy kitetted, sőt, tulajdonképpen ez a lényege ennek az oldalnak. Nem tudom, milyen viszonyod van alapból nagymamáddal, mert azért mégiscsak ő a "Mama", de ettől függetlenül nem vagy köteles még neki se bemutatni. Csak akkor mutasd be, ha Te úgy érzed, hogy eljött az ideje, vagy megenyhült a szíved, vagy barátnőd erőlteti vagy ilyesmi... Remélem, azért hasznos választ tudtam adni. Bárhogy is döntesz, szerintem jól döntesz!
2016. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Itt azért több dolog keveredik össze. Az ősök nyilván úgy hiszik, hogy a barátnőd az első és utolsó a barátnők sorában és ő lesz életed párja és nyolc gyermeked anyja. Még ha így is lenne, te nem vagy köteles ugyan bemutatni, de erre valamikor a jövőben majd úgyis sor kerül. Másrészt, amit nagyanyád elmesélt neked az ügyről (bár nagyon dióhéjban ismertetted), az az Ő nézőpontja és ha ennyire mélyen érint a dolog, akkor érdemes lenne a másik oldalt is meghallgatni. Mintha a lényeges jogi részletek meg nem kerültek ismertetésre. Mert ugye nem tudni, hogy keresztapád milyen rokonságban van dédanyáddal ill. nagyanyáddal, tehát hogyan lett örökös a keresztapád. Ha meg nagyanyád eladta az örökölt házat, akkor ő arra költi a pénzt, amire akarja és jóanyádat jogilag nem érinti a dolog, hisz a saját tulajdonával mindenki azt tesz, amit akar. Úgyhogy érdemes lenne pontosan megismerned az ügyet, hogy egyértelművé váljon a jelenlegi lelkiállapotod megalapozottsága.
2016. nov. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%

Ha ez az anyukádat nem zavarja, a nagymamádat nem zavarja, sőt, az zavarja, hogy játszod itt a lánglelkű erkölcscsőszt, akkor mi a fenét vergődsz?

Lehet, hogy valamit baromi alaposan félreértettél, az is lehet, hogy a dolognak volt olyan előzménye, hogy a keresztapádat illette a a pénz.

De nem, te 27 évesen magadban duzzogsz, ahelyett, hogy megbeszélnéd az érintettekkel. Mert ahhoz már nem vagy annyira nagyfiú, hogy személyesen fel merd tenni a kérdést.

2016. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
17%
Figyelj én a helyedben elmennék, hogy mégis csak együtt legyen a család, és maradnék kb max 1 órát, és mondanák valami olyasmit, hogy nem tudott eljönni a párom, mert valami dolga volt, vagy valami hasonlót. Szerintem tölts el velük egy-két órát, abba nem fogsz belehalni, és még a nagyid sem lesz szomorú :)
2016. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!