Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 2 gyerek után kötelező gyerekt...

2 gyerek után kötelező gyerektartást fizetni még akkor is ha a szülő nem igényli?

Figyelt kérdés
2017. jan. 6. 00:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Sajnálod a saját gyerekedtol a pénzt?
2017. jan. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem a szülőnek jár, hanem a gyereknek, tehát a szülő nem mondhat le róla. Ha nem kell a másik szülőnek, akkor fizesd egy bankszámlára, ami a gyereké lesz, amint betölti a 18-at (nem tudom, lehet-e kiskorúként bankszámlája).
2017. jan. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kötelező, de ha a gondviselő nem igényli, nem fogja tudni behajtatni az elmaradt gyermektartást, max. 6 hónapra visszamenőleg.
2017. jan. 6. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Kötelező, mivel a gyerektartás nem a szülőt illeti - így nincs joga lemondani róla. Én sem mondatok le a szomszéd nevében a fizetéséről...
2017. jan. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Pontositsuk a kérdést :

Most lesz gyermekelhelyezes és a gondozó szülő nem tart iganyt rá? - Amennyiben a bíróság úgy látja, a tartás megoldhato gond nélkül a gondozó szülő jövedelemből, akkor nem kötelezi a másikat tartasdijra. Ehhez elengedhetetlen, hogy a gondozó szülő kérje ezt.

Már van ítélet a tartasdijrol, de nincs fizetve és a gondozó szülő nem indíttat miatta eljárást? - Semmi probléma, max akkor lesz gond, ha meggondolatlan magát és 6 hónapra visszamenőleg végrehajtást kér.

Gyermekelhelyezes sincs hivatalosan? - Ez esetben még csak jogalap sincs a tartasdijra, hiszen amíg a gyerek el nincs helyzve, hivatalosan két szülő neveli és gondozza

2017. jan. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem tudom honnan szedtek ilyen hülyeségeket...Pont hogy a gyereket eltartó szülőnek jár.Ő tudja mit,mennyit költ a gyerekre.Kicsit olvassatok utána,de azt hittem a nevéből nem nehéz rá következtetni.

Kötelező fizetni.Ha lemondasz róla,mert egyedül is el tudod tartani,te tudod,de én inkább a gyereknek félretenném egy számlára.

2017. jan. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13%

6-os! Nincs igazad. A gyerektartás a gyereké és nem az anyáé! Az anya köteles a gyerektartást a gyerekre költeni. Arányosan a rezsire, a gyerek kajájára, ruhára stb . Nem költheti fodrászra, kozmetikusra, pedig sokan ezt teszik.

Az anya is eszik, a rezsit akkor is fizetnie kellene, ha egyedül él.

2017. jan. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

"Nem költheti fodrászra, kozmetikusra, pedig sokan ezt teszik."


Hülye. A gyerektartás a legtöbb esetben távolról sem fedezi a gyerek költségeit.

2017. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Igen, és nem a szülő igényli.
2017. jan. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Nem költhetik fodrászra.

Idióta, mert egy nő elvált, járhat fodrászhoz.

Miről beszélsz, a tetves 20 ezerből fog valaki dorbezilni!

Nagy az isten állatkertje.

2017. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!