Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miről beszélgessek a sógorommal?

Miről beszélgessek a sógorommal?

Figyelt kérdés

A napokban beszélgettünk nővéremmel és felhozta, hogy az ő férje kevésli a mi (vagyis az én és az ő) kommunikációnkat.

Ez nagyon meglepett, mert alapból szoktam vele beszélni. Persze tényleg nem sokat. De alapvetően érdeklődök a hogyléte felől, ha alkalom van, felköszöntöm személyesen (felhívom). Kérdezem a munkáról, a kocsijáról vagy amit éppen aktuálisan mesélt tesóm.. ilyen teljesen hétköznapi dolgokról, esetleg mesélek a gyerekeimről futólag pár szót. (tesómnak és neki nincs gyerekük).

Nem tudom ezen felül még mit mondhatnék vagy miről beszélhetnék vele, hiszen tesómmal majdnem napi szinten hívjuk egymást, tehát tudunk egymásról és jó is a kapcsolat. Sógorommal sincs bajom, kedvelem... Talán ő azt gondolja, hogy én nem kedvelem őt, hogy ilyen "átlag-hétköznapi" témákat érintek?

Ők külföldön élnek a férje sem magyar.

Jelenleg az én férjemmel sokat szoktak beszélni egy munka kapcsán.

De ők is főleg csak a munkáról beszélnek másról úgy konkrétan csak nagyon futólagosan.

Szóval meg vagyok lőve, mert nem tudom, hogy ezeken felül még miről beszélhetnék vele konkrétan.

Untatni nem akarom, hülyeségeket nem akarok szintén. Nem tudom mire gondolt.

Mindannyian 30-on felül vagyunk.

Ötletek?


köszi!



2017. júl. 18. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell erőltetni. Az soha nem jó.

Nem értem nővérednek miért kell ilyen megjegyzéseket tennie, ezzel csak kényelmetlen helyeztbe hoz.

2017. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kevesli, akkor pofázzon többet! Ha baja van veled, mondja el! Nem vagy sem a társalkodónője, sem az udvari bolondja, hogy szórakoztatnod kellene.
2017. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen.. én sem értettem... Hiszen, ha úgy van beszélünk.. de ettől többet nem tudok....

Anyuval is beszéltem erről, ő azt mondta,hogy kérdezzem az anyukájáról, testvéreiről...

Dehát én még életemben nem találkoztam velük, nem tudom- nem értem, hogy miért kéne róluk beszélnem.

Persze nyilván nem esne nehezemre.. csakhát... fura lenne úgy beszélni róluk, hogy még 1 szót sem váltottunk, meg kb simán elmennék mellettük az utcán, mert nem ismerném meg őket.

Én úgy gondolom, ez főleg tesómnak fontos.

Átállni nekem azért nehéz mert akik eddig voltak kapcsolatai, azokhoz kb hozzá sem lehetett szólni.

Viszont mindig figyelmeztetett a szülinapok előtt, hogy "Ne felejtsd el, hogy XY-nak szülinapja lesz, majd köszöntsd fel légyszi"...

Szóval nem értem az egészet...

2017. júl. 18. 15:26
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as nagyon kretén vagy...
2017. júl. 18. 15:27
 5/11 anonim ***** válasza:
8%

Miért? Érettségin is ez lesz. A semmiből kell elmagyaráznod a nem tudásodat.


Ha nem megy az alap kapcsolatteremtés, akkor nem értem, hogy hogy sikerült kiírnod ezt a kérdést. Minden szavad után fogtál egy helyesírási szótárat? Vagy?


Nyugi, ezzel a kommentemmel is csak segítettem. Nekem sosem volt gondom a sókorommal, 43 éves vagyok és ugyanazzal a két szóval beszélgetünk. Ismerkedjél.

2017. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Ne foglalkozz ezzel, nővéredék tipikus lelkizős-elemezgetős pár lehetnek, akik ha kezdenek kifogyni az elemzésre alkalmas dolgokból, kitalálják az ehhez hasonló baromságokat, hogy legyen min csámcsogniuk.


Amúgy a napi szintű telefonálgatás a nővéreddel messze átlagon felüli, főleg mivel már saját családod is van, tehát a sógorod gondolom azt feltételezi rólad, hogy te is ilyen sokat beszélő hiperkommunikatív típus vagy mint a nővéred. És nem érti, hogy akkor vele miért nem beszélsz sokat.

2017. júl. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Miről? hogyhogy miről? Pl egész estét kitöltő téma lehetne a parciális differenciálegyenletek Cauchy probléma megoldásgörbéje. És még sok más témát is küldök, amennyiben több estéről van szó, és igényled.
2017. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberrel mint a sógorod, az helyzet, hogy nagyon szeret beszélgetni.

Ha van kedved, vedd fel a fonalat (már ami témába belekezd) és azt boncolgasd addig amíg témát nem vált.

Az ilyen emberek nagyon szeretnek beszélgetni, de igazán csak akkor, ha kérdéseket kapnak és alaposan kifejthetik a véleményüket.

Ugyanazt a témát ezer oldalról lehet megközelíteni, úgy hogy, ha nincs témád, akkor az ő felvetéseit cifrázzad egy kicsit és a végén te leszel a legjobb beszélgető partner, majd meglátod.


Persze, ha nincs kedved beszélgetni és szívatni akarod, akkor ugyan arról az egy témáról kínos kérdéseket is fellehet tenni, amire valószínűleg nincsenek jó válaszai és megunja, hogy égetnie kell magát.


Viszont, ha neked van valami témád, bármi, amiről szívesen beszélsz, akkor dobd be nyugodtan és hagyjad hagy "rágja a csontot".


Nem kell sajnálni, hogy nem szívatod egy kicsit, mert ha felvetette a témát, mármint hogy keveset beszélsz vele, akkor nem tehet túl intelligens, mivel aki intelligens az beéri annyi beszélgetéssel, amennyi a beszélgető partnertől kitelik.


Ezzel nem azt akartam mondani, hogy a sógorod "h@lye" csak egyszerűen nincs azon a szellemi szinten, hogy az ilyesmit felismerje.


Úgy hogy ne emészd magad különösebben, csak annyit beszélj vele, amennyire kedved szerint könnyedén képes vagy.

(Ha két perc, akkor két perc, ha órák, akkor órák, fontos, hogyha kínos számodra a kommunikáció, akkor valamilyen ürüggyel fejezd be.)

2017. júl. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

"Nem kell sajnálni, hogy nem szívatod egy kicsit, mert ha felvetette a témát, mármint hogy keveset beszélsz vele, akkor nem tehet túl intelligens, mivel aki intelligens az beéri annyi beszélgetéssel, amennyi a beszélgető partnertől kitelik."


A fenti bekezdést újra írom, mert úgy se füle, se farka.

"Nem kell sajnálni, hogy esetleg szívatod egy kicsit, mert ha felvetette a témát, mármint hogy keveset beszélsz vele, akkor nem lehet túl intelligens, mivel aki intelligens, az beéri annyi beszélgetéssel, amennyi a beszélgető partnertől kitelik és nem fogalmaz meg vele szemben túlzott elvárásokat."

2017. júl. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Tesód kissé túlspilázza a dolgokat.

Ne menj bele ebbe a hülye játékba ahol a tesód szerint az ő családja ugyanolyan fontos kellene legyen neked mint a tiéd, illetve a saját életed. Ők egy külön család, ne legyen már olyan fontos a férje neked, mint őneki. Csak ne terjessze ki a családját.. Ne is szabadkozz, de ne is változtass semmin. Ne akarj megfelelni vagy jóarc, jobb arc lenni, mert eleve jóarc vagy, nővéred meg szép lassan a fejetekre fog nőni. Tényleg elég buta dolog colt a tesódtól hogy ezt (el)mondta neked. Szorongjon csak egyedül az idealista elképzeléseivel...

2017. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!