Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek sógorommal és a...

Mit tegyek sógorommal és a családjával?

Figyelt kérdés
A történet röviden: valahogy szóba került a gyerek és elmagyaráztam, hogy nekem pár hónapig ez el fog tartani gyógyszer átszokás miatt, mire félig suttogva, de jól hallhatóan(úgy hogy közben a szemembe nézett a sógor) nevetve súgta a felesége fülébe a sógorom, nekünk csak 2 hét volt :( nem tudom csak én érzem ezt szörnyen megalázónak? és amikor ezt a férjemnek elmeséltem ő is felháborodott, de nem tett semmi érdemlegeset még a szüleinek sem mesélte el :(Jogosan járnék el ha legközelebb minimum közölném egy következő sértegetésnél, hogy fejezzék be, még akkor is ha ez a legközelebb tuti Karácsonykor lesz? Azóta magam alatt vagyok, nem is a beszólásért, hanem mert a férjem igazán nem reagálja le és rájöttem csak magamra számíthatok ebben a helyzetben és ez nem az első eset volt. Persze apósék őket istenítik a baba miatt és ha észre is veszik a szurkálást strucc politikát folytatnak.Volt más is hasonló helyzetben? Hogyan oldottad meg?

2015. okt. 31. 13:49
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
89%
Férjednek van több, esze, ki nem szarja le, nekik mennyi idő volt? Meg egyáltalán ilyet te minek közölsz velük, miért tartozik ez rájuk? Rettentően ráérhetsz, hogy ilyesmin bírsz sopánkodni.
2015. okt. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 piroska és a farkas ***** válasza:
86%
Figyelj, szerintem nem sértegetésnek szánta. Tapintatlan volt. Akinek van gyereke, sokszor nem gondol bele, hogy akinek még nincs, abban van egy várakozás, h na vajon mikor lesz, sikerül- e, stb. Elárul egy szintet a fickorol, de ezért inkább csak sajnáld, és ne tulajdoníts neki túl nagy jelentőséget, feleslegesen pazarolnál rá energiát.
2015. okt. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
89%

Többet nem kell velük ilyen személyes dolgokat megosztani és akkor nem lesz min "viccelődni".

Amúgy tényleg bunkó beszólás volt.

2015. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
81%

SZerintem ezt nem feltétlen sértésnek szánta, csak nem értette miért mondasz pár hónapot a gyógyszer miatt, mert ez tényleg hülyeség.


A gyakorlatban amint abbahagyod a gyógyszert, másnap már képes vagy teherbe esni.


Persze vannak olyan esetek, ahol hónapok kérdése, egyéni termékenységtől is függ, és sokszor van, hogy a gyógyszer után meg pont fogamzássegítőre van szükség. De ez nem kőbe vésett törvény, szerintem ezért volt meglepve.


Hülyeségeken problémázol, ilyesmi miatt kiakadni nagyon gyerekes.

2015. okt. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
nem fogamzásgátlóról van szó hanem epilepsziás gyógyszerről, csak nem akartam regényt írni, amúgy ez nem az első eset.Egy ideig a sógor folyton lekövérezett és minden egyes látogatásnál valamivel sértegetnek, ettől viszont már görcsöl a gyomrom. Azért vagyok ilyen érzékeny , mert apám miatt pocsék gyerekkorom volt így érzékeny vagyok sajna és azt hittem legalább azzal hogy elment véget ért a folytonos megaláztatás. Tudom hogy ez gyerekes,de attól még a fájdalom és csalódottság nem akar elmúlni, pedig mindig próbálok nem figyelni rá :(
2015. okt. 31. 14:09
 6/40 anonim ***** válasza:
79%

Ne haragudj, ez más. De legközelebb légyszi írd le a kérdésedben mi is a helyzet, mert ha nem említed, hogy korábban is sértegetett, illetve hogy nem fogamzásgátlóról van szó, akkor nem igazán értelmezhető, hogy mi is igazából a baj.


Semmi joga hozzá, hogy a betegséged vagy a kinézeted vagy bármi miatt sértegessen, és legközelebb állj ki magadért. A helyedben biztos bántana, ha a férjem nem szólna semmit.

2015. okt. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
82%
Nekem minden gyerekem elsőre jött össze, mégsem vágom hozzá senkihez, amikor szóba kerül a gyerek-kérdés, főleg nem olyannak említem meg, akinek tuti hogy nehezebb lesz a gyermekáldás... sajnálom, hogy ezt kellett átélned, és drukkolok, hogy helyes gyógyszerbeállítás után sikerrel járjatok (van egy epi.-s ismerősöm, 3 gyerekkel, nem lesz semmi gond :)
2015. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
59%
Ami tortenetet leirtal annak se fule se farka.
2015. okt. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy jártam, hogy a sógornőm kezdte el játszani az agyát, hogy ő milyen jól vezet, és nem fél egyáltalán (2hete vezet csak), és hogy nekem még idő kell hogy bele jöjjek (fél éve vezetek). Nekem annyira rosszul esett, hogy elmondtam a páromnak, megbeszéltük, ő pedig megnyugtatott, le is zártuk a témát. Nem éri meg ilyeneken rugózni, ha rosszul esik is, meg kell beszélni és utána csak előre nézni!

Drukkolok hogy minden rendben menjen! :)

2015. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

8-as ez is egy vélemény,de akkor inkább a kérdésemmel kapcsolatban írj véleményt.

7-es köszönöm a biztatást igen, sok a félelmem ezzel kapcsolatban, mert persze a dokik csak a lehetséges szövődményeket mondják el, erre még a férjem családja is rátesz.

2015. okt. 31. 15:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!