Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A párom húga terhes, és a...

A párom húga terhes, és a páromat felkérte keresztapának, engem viszont nem, ez nagyon russzul esik nekem. Hogyan kéne kezelnem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul esik. 6 éve együtt vagyunk a párommal és 5 éve együtt is élünk.

Őt felkérték keresztapának, és azóta a húga folyton ajnározza, hogy jajj ilyen jó meg olyan jó keresztapa lesz, és blblablba, mindezt nekem.

Nekem ettől még rosszabbuk esik az egész.

Szerintem Neki eszébe sem jut, hogy ez nekem rosszul eshet egyáltalán.... Ráadásul nem is hivatalos keresztszülő, mert nem keresztelkednek, csak ilyen "rámondott" keresztszülő, tehát mégcsak nem is hivatalos úgymond.

Hogyan kéne kezelnem ezt? Mondjam el neki, hogy ez számomra bántó? Vagy hagyjam annyiban?

Örülnék, ha a párom nem fogadta volna el ezt a titulust hisz nem is szereti a gyerekeket. De ilyet nem kérhetek tőle, ennél fontosabb a családi béke.

De akkor is megbántva érzem magam. Jó a viszonyunk a húgával, napi szinten beszélünk szóval még az sem lehet, hogy haragból vagy ilyesmiből csinálta...


Törődjek bele? Tegyem szóvá? Mit tennétek?


2017. júl. 22. 00:25
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
9%
Mondd meg a párodnak,hogy ne fogadja el a felkérést,hiszen ti egy pár vagytok! Vagy együtt lesztek a baba keresztszülei,vagy egyikőtök sem. De azért elgondolkoznék miért hagynak ki téged ebből? Lehet ugy gondolják nem maradtok együtt,vagy mégiscsak nem szeret a sógornőd.
2017. júl. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem kellene ezen hisztizned. Nagyon sok családban a testvèrek a keresztszülők. Lehet, hogy a fèrj testvère lesz a keresztanya (ha van). Ti mègcsak nem is vagytok házasok. Ha szètmentek szegèny gyereknek nem lesz keresztanyja.
2017. júl. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Hát ha nem szeret akkor egész jól játsza 5 éve. 200kmre lakunk de amikor csak tudunk találkozunk, programokat csinálunk együtt, minden nap beszélünk stb.

Én arra gondolok még, hogy náluk másak a szokások... Nálunk is az a szokás, hogy párokat kérnek fel. Náluk lehet, hogy nem...

Nem akarok családi vitát abból, hogy a páromat arra kérem, ne fogadja el. Főleg, hogy már rábólintott abban a pillanatban mikor elmondta neki a húga h terhes..

Rákérdeztem, elmondtam neki is.ezt amit.leírtam de csak annyit mondott, hogy "hát most mit mondtam volna, azt hogy nem?"

:(

Lehet túlzásba viszem de tökre kirekesztve érzem magam.

2017. júl. 22. 00:42
 4/48 A kérdező kommentje:

Nincs testvére a férjnek. Aki amúgy nem is férj mert ők sem házasok!

Ha hivatalos keresztszülőségről lennne szó még látnék is ebben logikát de így nem. Senki nincs náluk megkeresztelkedve és megmondták h nem is lesz.

2017. júl. 22. 00:43
 5/48 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, kinél hogyan zajlik ez a keresztszülő program, de apám testvére lett keresztapám (feleségét ebből kihagyva), és anyám nővére lett a keresztanyám (ebből az ő férjét szintén kihagyva. Ez nálunk az egész környéken így működik évtizedek óta. Na most ezt tekintve a keresztanyja legyen a gyerek anyukajának a lánytesója.

Egyébként ez az egész arra jó, hogy vészhelyzetben (baleset, haláleset, rossz nevelé) jogilag a párod törődjön, mint legközelebbi hozzátartozó a gyerekről. Ennyi a történet.

2017. júl. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
89%
Ja, most olvasom, hogy húga. De tulajdonképpen úgyis mindegy, ugyanaz a lényeg...
2017. júl. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
78%

Annak idejen hasonlo cipoben jartunk mikor a fiam szuletett. Olyan valakit kertunk fel erre a szerepre aki nem volt csaladtag, keresztanyanak es keresztapanak is. A fiam ma 21 eves es se keresztanyja sem keresztapja, gyakorlatilag mar 18 eve. En ugy gondolom ha meg egszer tehetnem kizarolag csaladtagot kernek fel erre a szerepre. A parod jo lesz keresztapanak, es hogy miert nem kertek fel teged keresztanyanak az rajuk tartozik, hiszen nem vagy a felesege, joguk volt igy donteni, mert igy hivatalosan nem tartozol meg a csaladhoz. Persze lehet hogy erre mas szemelyes okuk is volt, amirol itt nem tudunk.

De az biztos hogy nem szep hogy te elvarnad a parodtol hogy ne fogadja el ezt a titululst mikor a huga gyerekerol van szo, csak azert mert te sertve erzed magad.

Es ha megis kulon mennetek egy napon - barhol elofordulhat- kepzelem hogy "orulne" a parod hogy te meg ettol is megfosztottad, hogy a huga gyermekenek a keresztapja legyen...

2017. júl. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
64%
Milyen hatalmas gondjaid vannak :O
2017. júl. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
95%

Micsoda titulusról maradsz le: "rámondott" keresztszülő...

Ilyen baromságot még nem is hallottam. Ha nincs keresztség, nincs keresztszülő se. Ja, de. Rámondott.


Egyébként én is úgy jártam, mint ahogy az egyik előttemszóló írta: nekem is "eltűntek" a keresztszüleim, pedig ők házasok voltak. Elváltak, nem tartoztak a szoros családhoz, eltűntek.

2017. júl. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

És ha házasok lennénk az örökké tartana? Mi változna? Egyik héten házasok vagyunk a másikon elválunk. Most is házasok lennénk már, ha nem lenne jobb dolog amire köthetjük a pénzünket.

És én épp azt írtam, hogy NEM várom el, hogy a párom nemet mondjon....

Bár pontosan tudom, hogy nem azért mondott igen mert hű de szeretne keresztapa lenni, hanem mert bele se gondolt, hogy ez nem csak egy jó poén. A párom nem szereti a gyerekeket. Nagyon nem.


Tarthattok hisztisnek, de az egyetlen aki elvégezné a keresztszülői teendőit az én lennék, mert a páromnak a születésnapja sem fog eszébe jutni.

Ha nem mindketten leszünk keresztszülők, akkor hogy gondolják ezt az egészet?

Nálunk az a szokás, hogy a keresztszülők aféle második szülők. Pl nálunk az én szüleim nevelték fel a keresztgyereküket miután az anyukája meghalt rákban. Akkor majd a párom neveli a keresztanyával, aki nem én vagyok? 😂

Nálunk minden keresztszülő saját gyerekeként bánik a keresztgyerekével..

Nálunk ez a szokás nekem ez ezért nem elfogadott.

És akkor én majd szülinévnapkarácsonyhusvétra miért költsem a pénzem egy olyan gyerekre akihez semmi közöm? Csak azért, hogy megtartsam a családi békét, mert hogy a páromnak nem fog eszébe jutni egyszer sem az fix.


De akkor innentől kezdve nem is érdekel a téma, csináljanak amit akarnak.

2017. júl. 22. 01:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!