Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen szöveggel és kifogással...

Milyen szöveggel és kifogással lehet lerázni a rokonságot, mert folyamatosan kérik hogy vigyek el nekik ezt azt a furgonommal?

Figyelt kérdés
Sokan kölcsön akarják kérni, de azt egyből elutasítom, persze annak is sértődés a vége. De sokszor az van hogy megkérnek hogy vigyek el egy ágyat x helyről y helyre, persze semmi kedvem este 6kor szombaton más ágyát cipelni. Meg volt olyan hogy egy szekrényt vittem, de ott mondták ha már ott vagyok akkor vigyük el a szeméttelepre a gallyakat. Meg visszafele ugorjunk be egy párkányért. Ebből elegem van.
2017. júl. 24. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondj ra egy osszeget,hogy mennyiert csinalod meg...hidd el,hamar leszoknak rolad..vagy te is szivesebben csinalod,ha megfizetik,nem csak a ket szep szemukert mesz.
2017. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az ilyen rokonoknál roppan egyszerű. Üzletiesre veszed a formát. Elmondod, hogy oké, Karakószörcsögről Alsózsebaljára x kilométer az út. A fuvardíjam x összeg/km. Fejben lematekozod neki, bemondod az összeget, és máris nem lesz szüksége fuvarra. A legtöbbnek ilyen rokon úgyis csak azért hív, hogy ingyen megússza. Amelyik meg van olyan értelmes, hogy ne ingyen várja, azzal meg lehet beszélni előre egy időpontot, amikor mindenkinek jó.
2017. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Pl azt mondod, hogy más dolgod van. Vagy az igazat. Ha meg megsértődnek, majd kibékültök.
2017. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi az elírásért, "legtöbb ilyen rokon" akart az lenni, csak már megártott a nagy meleg. :D
2017. júl. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem érek rá. A furgont kölcsön tudom adni, x Ft-ért.
2017. júl. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az autó kölcsönkérést soha nem értettem, hogy merik meglépni egyesek. Egyik barátom is emiatt sértődött meg rám, kölcsön akarta kérni az autónkat, hogy számunkra idegen haverjait fuvarozhassa, így bevágódva náluk. Külföldre.

Amúgy ez jellemző, ha van valamid, bármi, akkor ingyen segítséget elvárják.

2017. júl. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős :) Nálunk is próbálkoztak. Nekem annyi a "szerencsém", hogy céges autóm van. Így ez a "kifogásom", bocsi, de céges autó, nem használhatom ilyenekre. Kölcsönkérni sem tudják, mivel csak olyan vezetheti, aki alkalmazott nálunk.
2017. júl. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én simán megmondanám nekik, hogy x Ft-ért elviszed, és szépen el lehet magyarázni, hogy azért, mert munkaeszköz, az amortizálódik, benzin az megy... és lehet felárat kérni hétvégi használatért, mert te is szeretnél pihenni hétvégén. És mindig csak azt, amit előre megmondtak, útközben kitalált szirszart nem.
2017. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb, amit már javasoltak, hogy mondasz nekik egy összeget rá. Nem visszautasítod őket, csak megmondod hogy mennyi az ára a fuvarnak. Hidd el, hamar le fognak szokni arról hogy téged hívogassanak.
2017. júl. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Megmondanám nyíltan, hogy nem vagyok fuvaros, nem adok kölcsön semmit, és nem pazarlom más dolgára a hétvégémet sem.


Ha bunkóság, ha nem. Más lenne a helyzet, ha évi kétszer fordulna ez elő, de nem így van.

2017. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!