Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az egész családom utál és...

Az egész családom utál és szórakozik rajtam gyerekkoromtól. Mit tegyek? Miben lehetek hibás?

Figyelt kérdés

Szerintem ez az egész akkor kezdődött, amikor anyám még nem volt férjnél és a két testvére, nagynénje, keresztanyja, aztán a szülei is egy pasast próbáltak rásózni, hogy az legyen a férje, mert az ért mindenféle szereléshez, szerintük férfias, jó társasági ember meg ilyenek, de anyám másba volt szerelmes, aki a szöges ellentéte volt annak a pasasnak meg anyám családjában a férfi családtagoknak. Ő lett az apám, aki amint összeházasodott anyámmal, rögtön az utálat tárgya lett. Férfiatlannak bélyegezték, mert világos szőke volt a haja, nem volt nagydarab, csak magasabb és nem szerelt semmit, ráadásul nagyon visszahúzódó, csendes, társaságkerülő ember is volt, de ő már 7 éve meghalt. :(

Megörököltem apám kinézetét és a személyiségét, én lettem az anyai ágú rokonaim céltáblája. Mikor anya meghívja őket minden héten vendégségbe, mindig belém kötnek, megaláznak. Anyám soha nem szól rájuk. A két nagybátyám a legrosszabb, ők a hangadók. Az idősebbik nagydarab kezdi mindig, akit a fiatalabbik vékony követ. Mikor az idősebb nagybátyám mondja, hogy csak a sörhasú férfiak számítanak férfinak, a fiatalabbik nagybátyámat mindig kimenti ez alól, cserébe ő is partner és belém köt, hogy férfiaknak nem szokott világos hajuk lenni, mikor vallom már be, hogy b*zi vagyok. Általában ez meg hasonló beszólások mennek mindig. A nagyszüleim nem vesznek benne részt, de nem is tesznek ellene, a többi rokon meg mind nevet rajtam, én meg nem bírom már ezeket.

És ha megpróbálok meglógni a hétvégi összejövetelekről, anyám büntetésből bezárja a szobámat egy hétre, ahová egyébként vissza szoktam vonulni, ahol a gépem meg a könyveim vannak és tanulni se tudok. 11 éves voltam, mikor apám meghalt, utána szálltak rám a rokonok, először nagyon nem bírtam, az első pár ilyen után sírtam anyámnak miatta, de ő mindig lerázott, hogy ők vicces, harsány emberek, én meg olyan unalmas vagyok, mint az apám volt, és csak ki akarom vonni magam a társasági életből, szégyelljem magamat, mindenen megsértődök meg hasonló válaszok. Mára már sikerül szó nélkül végigülnöm a közös ebédeket, de nagyon elegem van az egész családból. Apai ágon csak idős, nagyon beteg nagyszülők vannak, nem tudok kihez fordulni. :( Ebben a hónapban töltöm a 18-at, ideje tennem valamit, de nem szeretnék sima érettségivel munkát vállalni, tovább akarok tanulni először.

Nem tudom, baj-e, hogy ilyen későn írom ezt a kérdést, azt sem, hogy ide való-e, de most találtam ide.



2017. szept. 14. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
9%
Fesd be a hajad sötétre, hízz meg, ne sportolj, egyél többet, tanulj meg szerelni, legyél kedvesebb! Ha meg nem tetszik a rendszer otthon, fújd el a gyertyát a 18-as szülinapi tortádon és lépj le!
2017. szept. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%

Ne foglalkozz ezzel a sok bunkóval,igazán szégyelhetik magukat, lehet mégis csak nagy ember volt az apád és irigykedtek rá.Szégyelhetik magukat, hogy nincsenek tisztelettel az apád és a személyiséged iránt.

Az anyud is szégyelheti magát.Mutasd meg,hogy különb vagy nàluk.Es mi az,hogy az anyud bezár, még egy kisebb gyereket sem lehet bezárni nemhogy egy nagyobbat.Végeredményben zsarol és terrorizál.Minél hamarabb huzz el otthonról.

2017. szept. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
#2 Nem a kölyköt zárják be, hanem a cuccait és a szobáját. Nem kell így együtt érezni vele, csak egy durcás kamasz, aki nem jön ki a rokonaival és itt panaszkodik.
2017. szept. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%

Legközelebb mondd azt, hogy igen, bu zi vagy. Akkor majd lesz döbbent csend, aztán leszállnak rólad.

Amúgy tanulj csak tovább nyugodtan, aztán mikor épp összejövetel van, mondd, hogy te nem érsz rá, mert tanulsz, és kész, visszavonulsz a szobádba.

2017. szept. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

23:53


Nem hiszem,hogy "egy durcás kamasz",nagyon nehéz lehet neki.

2017. szept. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat sok mit nem tudsz tenni. Itt ebben a dologban anyad a kulcs, hiszen ha o melled allna, akkor nyilvan nem is lenne ez problema. Hiszen megha nem is allna le veluk veszekedni, de legalabb hagyna hogy meglogj ezek az alkalmak elol mar az is eleg lenne. Viszont azzal, hogy nem hogy nem hagyja, hanem meg teged buntet, es gyakorlatilag mellejuk all es oket vedi...Hat nagyon lesujto velemenyem van rola mint anyarol.

Nezzuk mit tehetsz te. Itt a gyakorin altalaban mindenki azt a tanacsot szokta kapni, ha baj van otthon, hogy "18 evesen huzz el otthonrol". Nos persze, hat akkor aztan tenyleg jobb lesz. A Mcdonaldsban chipset sutni, vagy a gyarban a futoszalag mellett allni akar egy eleten at, csak azert mert nehany bunko sz@rakodott veled. En nem ezt tanacsolnam. Az en velemenyem, hogy tanulj tovabb es ezekete a bunkokat meg tanuld meg kezelni. Eloszoris, ha apadra valami rosszat mondanak, akkor kovetkezetesen, de higgadtan ennyit mondhatsz "apam meghalt, legyszives ne mondj rosszat rola" ha erre barmilyen megjegyzest tesznek, akkor mondhatsz annyit, hogy "kerlek ne sertsd meg a halott apam emleket" . A lenyeg az hogy ennyi eleg. Ne veszekedj veluk, de ha higgadtan ennyit mondasz, es utana nem folytatod a vitat, hidd el maris folejuk kerekedtel, es ezt erezni fogjak. Nem fog nekik teteszeni, mert erezni fogjak a te erkolcsi folenyedet.

Ha neked vagy rad tesznek megjegyzeseket, kerkedjel rajta felul, legyel hideg, udvarias, es ne reagalj rajuk, csak annyit szolj hozzajuk amennyit feltetlenul muszaj. De ne dacbol vagy haragbol, hanem lassak rajtad hogy te vegtelenul unod a tarsasagukat, de lesz@rod oket, viszont nem veszekszel veluk. Total kozony.

Hidd el az udvarias kozony ellen mindenki tehetlen. Mert akkor anyad sem tamadhat, hiszen mondhatod neki, "anyam mit akarsz, ott vagyok, udvarias vagyok, mi kell meg?"

En a helyedben egyebkent is kizarnam az agyambol az egesz proli tarsasagot, es a sajat eletemmel foglalkoznek. Olvass, tanulj, tervezd meg az eletedet, feltetlenul tanulj tovabb, es ne engedd hogy ezek az emberek elcsesszek a jovodet.

2017. szept. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
98%
Növessz valamekkora farkat és SZÓLJ VISSZA!Itt az ideje BÁRMIT BESZÓLNI NEKIK! Ha meg anyád ugat hogy bunkó vagy akkor meg jelentsd ki "már az is baj ha én is harsány vagyok?". A lelked is megnyugszik ha elküldöd őket a g€cibe. Nagyon jó érzés.
2017. szept. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 acelsziv ***** válasza:
88%
Szólj vissza: Igen, b zi vagyok. Nem emlékeztek rám múltkor a melegbárból? Ja persze. Ti ketten épp azzal a 3 cigány fickóval nyalakodtatok.
2017. szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan szólj vissza! Sorhas?? Majd ha szívinfarktust kap... magas a koleszterin szintje.. nehogy már a zsír legyen mérvadó... Én a helyedben elkezdenék kondizni, testépítés, aztán akkor majd leshet mindegyik! Tanulj egy jó szakmát, hogy tudj pénz keresni, aztán lépj le! Akkor fognak majd irigykedve nézni rád! Anyádnak meg mondd meg, hogy megalázó amit csinálnak, és kíváncsi lennél, ők mit szólnak ha te csipkelodsz és szólsz be...
2017. szept. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Állj ki magadért, szólj vissza, mert így be fog szippantani az élet.

Mindjárt 18 vagy, ha már megvan az érettségid, akkor jelentkezz levelező tagozatra lehetőleg olyan messzire, amennyire csak lehet, dolgozz mellette.

Vagy ha nappalira akarsz járni, akkor kollégium+ösztöndíj+diákhitel+diákmunka.

2017. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!