Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Unokatestvérre vigyázni pénzért?

Unokatestvérre vigyázni pénzért?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon kellemetlen érzés, hogy pénzt kapjak azért, hogy játsszak/vigyázzak az unokatestvéreimre. Nagybátyám ajánlotta fel, és eleinte jó ötletnek tűnt, de most már úgy érzem, mintha lehúznám a családtagjaim. :/ Ti mit gondoltok?

2017. okt. 12. 08:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

Ha ö ajánlotta fel, akkor szerintem rendben van.


Ha ugyanis te mint rokon nem segítenéd ki, akkor kénytelen lenne idegen valakit fogadni a gyerekek mellé és az valószínüleg többe kerülne neki, emellett még olyan kockázata is lenne, hogy egy idegen nem biztos, hogy rendesen bánik a gyerekkel - rólad meg tudják, hogy igen.

2017. okt. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
1000ft/óra a gyermekfelügyelet. Alsó hangon is 500ft/óra, de attól sok jót ne várj. Sajnos saját tapasztalat.
2017. okt. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Így szerintem nem húzod le őket, hanem jó mindenkinek. :)
2017. okt. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Igen, hisz lenne más dolgod is, mint őrá vigyázni.


Ez a jobbik, rám minden nyáron a nyakamba sózták az unokahúgomat = sehová nem mehettem 25 évesen emiatt, és nyár végén kaptam egy tábla csokit köszönetképp.


Aztán következő nyáron közöltem, hogy vagy fizetnek óradíjat, vagy oldják meg, nem vagyok ingyen pesztra.

2017. okt. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Nincs ezzel semmi gond- nagybátyád meg jó fej, felméri hogy csak mert rokon vagy, nem kötelességed ingyen dolgozni.
2017. okt. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Ha egy alkalom vagy ha ok is sokat segitenek nem fogadnek el penzt, minden mas esetbe igen. Hisz ez reszedrol rengeteg ido, amit massal is tolthetnel (akar munkaval).
2017. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ. Ha eseti jelleggel kellene segíteni, akkor eszembe nem jutna pénzt elfogadni. Ha rendszeres program lenne, akkor talán.
2017. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem, ha napi szinten vigyázol rá akkor nincs ezzel semmi baj. Én párom nagymamájára vigyázok, (tudom ez kicsit más) mikor megbeszéltük azt mondták, hogy két hetente két napot kéne jönnöm és én is kellemetlennek éreztem, hogy fizetni akarnak aztán hamar kiderült, hogy minden héten 4-5 napot kellene jönnöm. Így már teljesen rendben érzem a dolgot, mert én dolgozok is mellette (otthonról végezhető munkám van, laptopot viszem ilyenkor magammal). Reggel 7-től délután 4-ig itt vagyok és nekik is olcsóbban kijön így, mint fogadni mellé valakit.
2017. okt. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Ne legyen kellemetlen érzésed. Hiszen ő ajánlotta fel.

Nem tudom, hogy mennyi idős vagy, de a "játsszak / vigyázzak" nem egy egyszerű dolog.

Nem mindegy milyen rendszeresen és 1-1 alkalom milyen hosszú. Az sem mindegy, hogy hol.

És nagyon nagy felelőség. És időtartamtól függően az étkezést is neked kell biztositanod.


Ha rendszeresen kell vigyáznod rájuk, akkor igenis jól tette nagybátyád, hogy pénzt ajánlott fel.


Ha pedig nincs saját kereseted, jól jön neked is a pénz. Megtanulod megbecsülni.


Ez olyan, mint a "vidd vissza az üres üvegeket, vásárolj ezt azt, de az üres üvegek ára a tiéd. Persze más felelősggel. (Gyors zsebpénz és nagy segitség.)

2017. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
szerintem nekik meg az lenne kellemetlen ha téged csak szivességből ugráltatnának.igy ő is nyugodtabb hogy nem ingyen várja el
2017. okt. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!