Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Közös karácsonyozás, karácsony...

Közös karácsonyozás, karácsonyi ajándék?

Figyelt kérdés
A férjem testvérével megromlott a kapcsolatunk, mert megtudta, hogy tudok a barátnőm férjével folytatott viszonyáról és egy egész rakás hazugságról. Egy szót sem szóltam neki, akkor sem, mikor kiderült, hogy a 12 éves lányát is hazugságba keveri, a gyerek is a szemünkbe (nekem, férjemnek, nagyszülőknek) hazudik, feltűnően kerülnek minket, minden közös ünnepről hiányoztak, a férjemet sem jöttek köszönteni születésnapján. Karácsonykor a férjem szüleinél biztosan fogunk találkozni. Szívem szerint a szeretet ünnepén nem tennék a fa alá nekik semmit. A férjem egyik éven sem vett részt az ajándékok kiötlésében, beszerzésévben, ha rajta múlik nem kapna senki semmit. Ha idén kettejüknek nem veszek semmit, csak a többieknek, nem főbenjáró bűn, ugye?
2017. okt. 24. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Az lenne az igazi lealázás, ha vennél nekik ajándékot.
2017. okt. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

A kényszerajándékozás a legnagyobb fahshág, ami csak létezik. Jaj, az unokaöcsi 6 pulyájának is venni kell valamit, mert tavaly kaptunk tőle egy tollat. Úristen, Gréti néni kimaradt, családi balhé!

Annak kell venni, akit szeretünk és akinek szívesen adunk.

2017. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2017. okt. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem felnőttként is felmerülnek ilyen kérdések simán. Én sem mindig tudom, hogy hogyan mit csináljak olyan esetben, ha tudom, hogy megyek 2-4 emberhez (sógornők-testvérek) az a 2-4 ember együtt ad nekem valamit, de közben ők meg mind külön laknak, szóval akkor nekem mindenkinek valamit kell adnom nyilván...

Még szülőknél is sokszor bajban vagyok főleg hogy elváltak a szüleim, és akkor mivel nálunk senki nem használ közösen még egy fogkrémet sem, így lehetetlen nekik közös ajándékot adni. Főleg, ha azt akarnám, hogy örüljenek is neki.

Van két mostohatesóm is, akik egymásnak édestestvérek.

Ők ketten szoktak nekem venni valamit együtt. Viszont ők is külön laknak, ha én kapok egy tusfürdőt, én megint nem adhatok egy darabot vissza, kell venni legalább kettőt :D Itt csak arra akartam kilyukadni, hogy igen az ilyen kényszer ajándékozások kellemetlenek és feleslegesek is de mégis elgondolkodtatják az embert, hogy akkor most mégis hogy meg mit.


Én nem ápolok jó viszonyt a nevelőanyámmal, sose kaptam tőle semmit, mindig csak odadugta az arcát egy puszira az apám által választott és vett ajándék mellé, hogy "tőlünk".

Én ennek ellenére valamit mindig vettem neki, egy gyertyát, egy csokit hátha megakad a torkán stb...

2017. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ettől tenném függővé az ajándékozást.

Ha eddig is mindig ajándékoztatok egymásnak, akkor most sem tennék másképp.

Ne folyj bele az ő házasságukba. Nyilván a férje is tudja, hogy mi a helyzet. Az ő kettejük dolga, hogy borítják-e a bilit vagy em.

Gondolom, azért kerül, mert fél, hogy az egész család előtt elmondod, amit tudsz.

2017. okt. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk semmi ilyesmi helyzet nem volt, de én ettől függetlenül beszüntettem azt, hogy a férjem családjának ajándékon törjem a fejem. Meguntam. Az egész karácsony nekem csak egy nagy stressz volt már évek óta. Én foglalkozzak mindennel és mindenkivel a férjem annyit foglalkozott a karácsonnyal, hogy nekem mit vegyen. Nekem meg ott volt minden(ki) más. Gondolkodhattam, nézhettem, járhattam utána, hogy vajon tetszik-e, vagy már megint mire fogja húzni a száját stb. Az utolsó csepp az volt, mikor anyukámnak kézzel csináltam ajándékot, és akkor közölte, hogy csinálhatnék az anyjának meg a testvérének is ugyanazt, aztán akkor le van tudva. Persze részéről van letudva, hogy egyáltalán ne kelljen vele foglalkozni, meg törni a fejét azon, hogy mit adjunk én meg szaladgáljak a hozzávaló után, találjam el nekik vajon milyet, meg molyoljak vele. Hát nem. Megmondtam neki, hogy a továbbiakban nem érdekel, hogy a családja mit kap. Annyit egyeztessen velem, mielőtt megveszi, hogy mennyibe kerül, mert közösen kezeljük a pénzt, nehogy nekem kitaláljon valami fergeteges összegbe kerülő cuccot. Nem is értem amúgy, hogy miért alakul ki az folyton, hogy a nő vegye magára a férfi családjának a dolgait is (dátumok, ajándék beszerzés, felhívtad anyádat stb.) Ha ő nem csinálja rendesen, elfelejti, nem érdekli, akkor ez van. Az ő családja, míg én nem voltam, addig is boldogult valahogy, hülye leszek csinálni magamnak a plusz idegeskedést. És tényleg sokkal jobb így.
2017. okt. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
6 -os a ti kapcsolatotok már a végét járja? Olyan fura ez nekem hogy neked gond ajándékot vásárolni a férjed családjának. Én szeretem őket is és ők is vesznek nekem ajándékot , foglalkoznak vele, akkor csak azért mert a férjem esetleg lusta( az enyém nem) ne nézzem őket semmibe? Nálatok ez már több mint az ajándékozás.
2017. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7-es, ez nem csak arról szól, hogy lusta lenne vagy ilyesmi, hanem az ilyen párok ha rád herdálják az egész hercehurcát, utána még képesek beleszólni, hogy hát ezt minek vetted?

Nálunk gyakori jelenség volt míg nem ismertem jól a családját, hogy kérdeztem, mit vegyek a nővérednek, (pl piát) mit szeret?

Erre párom: mindent, bármi jó (ezzel a válasszal könnyen letudja a fejtörést)

Én elmegyek, veszek egy üveg drágább bort, majd hazaérve ránéz, és közli, hogy a nővére utálja a bort ezt kár volt megvenni meg is ihatom.


De saját magával is ilyen egyébként, amikor összejöttünk és tapogatóztam, hogy mit szeret mit nem? Akkor azt mondta, hogy MINDENT szeret, nincs olyan amit nem, mindent megeszik stb.

Bármikor átmentem vittem valamit, szamos marcipánt, mézes ostyát, mézeskalácsot, BELE SEM KÓSTOLVA közölte hogy ő ezeket utálja :D


Na szóval, oldja meg a férjed az ajándékozást szerintem, legalábbis hívd fel rá a figyelmét, hogy te ugyan semmit nem vettél és nem tudtál kitalálni, így ha akar venni valamit nekik akkor uzsgyi.

2017. okt. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát 8 neked volt türelmed. Én szétvertem volna a bort a fején egy ilyen után.
2017. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Egyelőre még mérges vagyok rájuk, vagy valami hozzájuk illő oktató szándékú ajándékot vagy valami olcsó tucatholmit kapnak.. vagy megvárom a férjem kapcsol-e.

2017. okt. 26. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!